Фасад будинку — ідеї декорування

Власний будинок — мрія багатьох. У цих своїх мріях ми бачимо унікальний будинок з цікавим фасадом, який буде відображенням нас та радуватиме око навіть перехожих. У світі придумано вже багато креативних дизайнерських будинків, із сучасних матеріалів руками професіоналів можна розробити і реалізувати насправді унікальний проект. Проте в реальності ці мрії частенько не збуваються. Грошей на ідеальний фасад не завжди вистачає, тому багато хто з нас вимушений обирати з того, що практичніше та доступніше на даний момент. Якщо ця ситуація вам знайома, то давайте спробуємо зробити свій звичайний будинок цікавішим, додавши йому індивідуальності — вашої індивідуальності! У сьогоднішньому матеріалі ми зібрали оригінальні та доступні ідеї для покращення екстер‘єру приватного будинку.

Фасад будинку — ідеї декорування

Фасад будинку — ідеї декорування

♥ Всі фотографії відкриваються у великому розмірі — клікніть на фото!

1. Віконниці

Незначний елемент, який робить будинок дуже милим та цікавим — віконниці. Вони можуть бути простими та лаконічними, а можуть бути фігурні та розмальовані. До речі, віконниці можуть замінити нам не дуже естетичні жалюзі.

2. Вікна нестандартної форми

Завдання не дуже просте — зробити вікно нестандартної форми. Будинок при цьому може бути дуже лаконічним, але оригінальні вікна привернуть до нього увагу. До речі, такі вікна зроблять цікавим не тільки екстер‘єр, але й інтер‘єр.

3. Декор вікон

Навіть якщо у вас немає можливості змінити вікна кардинально, не забувайте, що вікна можна задекорувати квітами, милими фіранками та різними деталями, а ще — пофарбувати у цікавий колір. Такі вікна стануть яскравим акцентом фасаду будинку.

4. Цікаві за формою двері

Двері також можуть бути елементом, який притягуватиме погляд, якщо придумати їм оригінальну форму.

5. Кольорові двері

Звичайні двері можна оригінально пофарбувати.

6. Яскравий фасад

Якщо ви розглядаєте більш капітальні роботи з фасадом, зверніть увагу на яскраві кольори. Таким прийомом часто користуються мешканці скандинавських країн, де сонця не так багато. Їх яскраві будинки розфарбовують сіре оточення у період, коли надворі сіро та темно. У нас така проблема актуальна менший період часу, хоча, погодьтеся, наші пейзажі іноді також не завадить зробити яскравішими. Якщо у згаданих країнах таких будиночків багато, то у нас все ж таки обирають більш стримані варіанти, тому таке сміливе рішення точно виділить ваш будинок серед інших.

7. Геометричні елементи

Якщо ви хочете підсилити ефект від кольору фасаду, або ж, навпаки, не готові до таких кардинальних рішень, зверніть увагу на геометричні елементи.

8. Картини та мурали

Якщо ви гуляли у великих містах останніми роками, то, напевне, помічали, що в них з‘явилось багато муралів (монументального живопису). А чим села гірші? Нічим! Нехай цікавий мурал з‘явиться саме на вашому будинку. Для цього можна відвести одну стіну, а можна взагалі розфарбувати весь будинок. Реалізувати таку ідею по оздобленню фасаду будинку вам можуть допомогти місцеві таланти. Головне — знайдіть тих, чиї роботи вам дійсно подобаються.

9. Мозаїка на фасаді будинку

Дуже цікаво виглядатиме на фасаді і інший вид творчості — мозаїка.

10. Плитка

Якщо ви не впевнені, що зможете створити якісну композицію з мозаїки, зверніть увагу на цікаву плитку. Зараз продаються дуже гарні варіанти. Достатньо навіть невеликої кількості. Читайте також нашу статтю Дизайн інтер’єру — арт-облицювання битою плиткою.

11. Ґанок

Цікавий ґанок — ще одна прикраса будинку. Багато ідей щодо його організації дивіться в нашій статті Весняний ґанок — 50 ідей з фото.

12. Прибудова

З часом до основного будинку ми починаємо робити прибудови і зовсім не обов‘язково їх робити стандартними. Тут також можна використати прийом архітекторів великих міст. Коли їм потрібно в історичний квартал додати новий будинок, вони роблять його максимально сучасним та лаконічним. Наприклад, зі скла та із залізними елементами. На контрасті справді виглядає нестандартно.

13. Виткі рослини по фасаду будинку

Ми, як ніхто, знаємо, як рослини прикрашають будь-що, тому і будинок із активною рослинністю на ньому точно не буде звичайним. Ідеальні в цьому напрямку озеленення троянди клаймбери, які квітують ціле літо.

14. Милі дрібнички

Не засмучуйтесь, якщо зараз у вас немає можливості вносити великі зміни в фасад будинку, адже навіть невеликі елементи зможуть його ефектно прикрасити. Це можуть бути ліхтарики, декоративні віночки, навіси, горщики з квітами, тощо.

Дорогі читачі! Ці ідеї можуть стати у нагоді як на етапі створення нового будинку, так і для вже існуючого. Часто буває так, що при будівництві виконують лише «програму мінімум», основна задача — отримати будинок та швидше туди заїхати, тут вже не до краси. А ось з часом таке завдання звучить вже більш реалістично. Сподіваємось, ви знайдете серед згаданих ідей ті, які підходять під ваш будинок та бюджет.

Натхнення! 

ЗЕЛЕНА САДИБА