Дизайн мансарди — 30 ідей з фото

Багато хто з нас у дитинстві мріяв мати свою кімнатку на горищі будинку. Горища, або іншими словами мансарди, зазвичай сприймаються як затишні і навіть трохи загадкові місця. Багато хто використовує це приміщення як підсобне або комору. Проте завдяки мансардному приміщенню можна значно розширити житлову площу будинку. Потенціал цього простору величезний — тут може з’явитися спальня, ігрова кімната, творча студія, домашній спортзал або ще одна житлова кімната. Сьогодні ми зібрали 30 ідей з фото оформлення мансарди для вашого натхнення.

Мансарда, фото

Мансарда у будинку — 30 фотоідей з фото

Який простір облаштувати на мансарді?

Для початку слід визначитися з тим, що саме буде розташовуватися на мансарді. Від цього залежить вибір оздоблення, адже у цій кімнаті воно виконує не лише декоративну функцію, але й забезпечує необхідні експлуатаційні характеристики приміщення. Стіни мансарди є дахом всього приватного будинку, тому їхньому ремонту потрібно приділити особливу увагу. Насамперед це стосується випадків, коли планується перетворити мансарду на повноцінну житлову кімнату.

Варіантів використання мансарди досить багато, зокрема там може бути спальня, вітальня, дитяча кімната, робоче місце або цілий кабінет, бібліотека, майстерня, гардеробна, іноді навіть кухня або ванна кімната… Дійсно, вибір великий, проте деякі ідеї потребують додаткових робіт та врахування нюансів, тому добре подумайте перед тим, як приймати рішення.

Одна з особливостей мансарди — це сходи різних форматів, які потрібно подолати, щоб потрапити до кімнати, тому горище-кімната скоріш за все не підійде діткам молодшого віку та літнім людям. Розташування ж «мокрої зони» над жилими приміщеннями — це завжди ризик, адже існує вірогідність затоплення. Частіше за все на мансарді розташовують все ж таки спальні, кабінети, ігрові кімнати та додаткові, які дублюють функціонал наявних, наприклад, ще одну вітальню в домі.

З точки зору дизайну, мансарди — доволі складні приміщення, які мають деякі особливості.

Читайте також нашу статтю про переваги і недоліки мансарди Будинок з мансардою – дороге житло «для бідних».

Особливості, які слід врахувати, при оформленні мансарди

  • Стеля неправильної форми. Односхилий або двосхилий дах — цікавинка мансардного поверху, за який ми його і любимо. Проте обіграти її не так легко. Також часто потрібно враховувати і балки перекриття.
  • Погане освітлення. Дуже рідко на мансарді зустрічаються великі вікна, зазвичай вони там досить компактні або й майже відсутні. В ідеалі це питання слід продумати на етапі будівництва або ж вирішити за допомогою штучного освітлення.
  • Необхідність утеплення. Перед початком облаштування мансарди слід її утеплити. На верхньому рівні будинку часто протяги та підвищений рівень вологості.
  • Важливо продумати, яким буде опалення. Популярні варіанти — монтаж теплої підлоги чи стаціонарних електричних радіаторів. Якщо ви користуєтесь будинком лише у теплу пору року, підійдуть і звичні мобільні обігрівачі.
  • Необхідні роботи з шумопоглинання та звукоізоляції. Безпосередньо під дахом виразніше, ніж на нижніх поверхах, чути шум вітру, краплі дощу, стукіт граду і гілок. Провести такі роботи потрібно не лише з внутрішньої частини покрівлі, але й на підлозі, щоб ті, хто перебуває внизу, не чули кожен крок на верхньому рівні.
  • Штори для мансардних вікон. Через особливості конструкції, їх часто доводиться виготовляти на замовлення, наприклад у вигляді щільних рулонних штор або штор-плісе. У більшості інтер’єрів такі штори керуються дистанційно, що дуже зручно.
  • Меблі на замовлення. Найчастіше мансарди мають скошені стелі, що ускладнює раціонально використовувати простір, при встановленні шаф. Ідеальним виходом буде використання корпусних меблів та шаф-купе, які виготовляються на замовлення та можуть мати будь-які розміри та форми.
  • Грамотне розміщення меблів. У мансарді невеликого розміру слід використовувати мінімальну кількість найнеобхідніших меблів. А правильне розміщення дозволить візуально розширити приміщення і створити відчуття вільного простору.

Мансарди у будинках — фото без коментарів

Натхнення! 

ЗЕЛЕНА САДИБА.