Гобелен — текстильний декор на стіну своїми руками

Ольга Дивисенко — постійний автор «Зеленої Садиби» рубрик інтер’єру та декору. Довгий час працювала в рекламі, але її справжнім захопленням завжди був дизайн інтер’єру. Має «навчене око», постійно шукає цікаву інформацію, вчиться та ділиться ідеями із нашими читачами. «Моя мета, щоб якомога більше українців жили в стильних та затишних оселях незалежно від розміру їх бюджету».

Пропоную сьогодні зробити простий декор на стіну — гобелен. Я сміливо кажу «простий», бо я його зробила, а отже зможе майже кожен 🙂 Гобелен — один з останніх штрихів у кімнаті, яку ми переробляли. Грошей на декор ми виділили мінімально, тому було вирішено самостійно зробити щось бюджетне, але при цьому таке, щоб було ефектною плямою та додавало настрою. Про гобелен як декор стін ми в матеріалах згадували не раз, тому я подумала: «Скільки можна говорити? Треба зробити!»

декор на стіну, фото

Гобелен — текстильний декор на стіну своїми руками

Для створення гобелена нам знадобиться

  • тканина;
  • нитки для китиць;
  • дві палички або планки;
  • ножиці;
  • голка та нитки;
  • клейова стрічка;
  • джутова нитка (щоб повісити гобелен).

Окремо зупинюсь на деяких матеріалах.

Тканина

Підібрати тканину можна і з власних запасів, в мене і в самої лежать і чекають свого часу досить цікаві варіанти. Але в цю кімнату мені хотілось знайти щось оригінальне. Шукати я пішла в Інтернет і вирішила обрати саме гобеленову тканину, щоб вона точно підійшла під мої цілі.

Переміг варіант із назвою «Орнамент», де я розгледіла і етніку, і активний візерунок, і повторення основних кольорів в інтер’єрі. До тканини додала жовті та блакитні нитки для китиць, вони найкраще підійшли по колірній гамі і були у мене в наявності.

Палички

Спеціальні палички для подібного декору існують, але, як на мене, ціна на них дуже завищена. Я ж хотіла взяти бамбукові палички — ті, які використовують як опору для рослин. Вони б теж підійшли ідеально. Але в несезон купити їх в садових магазинах виявилось не так просто, а замовляти онлайн такий дешевий товар невигідно.

Я передивилась безліч варіантів і знайшла для себе альтернативу — держак для прапора. Чому б і ні? На мій погляд, від спеціальних паличок вони нічим не відрізняються, продавець навіть запропонував зробити інший розмір за потреби.

Клейова стрічка

Якщо ви шиєте на машинці, краї гобелена можна підшити на ній. Я на машинці не шию, тому щоб зробити все акуратно, вирішила використати клейову стрічку для підгинання штанів. В місцевому магазині мені запропонували «міцну, як залізо», і забігаючи наперед, скажу що це дійсно так, така стрічка скріплює дуже якісно.

Як користуватись саме такою клейовою стрічкою? Виділяю це питання, бо сама користувалась до цього стрічками трохи іншого формату і не одразу зрозуміла що до чого.

Отже, робимо загин, фіксуємо його за допомогою праски і накладаємо стрічку стороною із клеєм так, щоб верхня частина потрапляла на основу, а нижня — на верх загнутої тканини. Проводимо праскою по стрічці. Таким чином вона їх між собою скріпляє.

Цей варіант клейової стрічки також зручний тим, що він закриває зріз тканини, тому нитки не будуть вилізати, і його не потрібно додатково обробляти.

Чим ще прикрасити стіну читайте у матеріалі за посиланням.

Як зробити гобелен своїми руками

Відрізаємо необхідний шматок тканини. Ширина виробу має бути такою, щоб кінці палички трохи виглядали і на них можна було зафіксувати нитку та підвісити гобелен (в моєму прикладі паличка довжиною 60 см). Паличка для підвішування потрібна зверху, але я додаю і знизу, щоб гобелен трохи натягувався.

Фінальні розміри мого виробу: ширина 54 см (+ по 2-3 см з кожної сторони для загину) та висота 82 см (+ по 8 см зверху та знизу для загину). Розміри верхнього та нижнього загинів розраховуємо так, щоб ми могли зробити «кишеньки» для наших паличок, тому вони залежать від їх товщини.

Робимо загини. Спочатку прасуємо їх і переконуємось, що вони саме такі, які нам потрібні, і фіксуємо стрічкою, як я вже розповідала вище. Робимо це без натяжіння стрічки, щоб тканина не стягувалась. Таким чином приклеюємо загини по боках. Відміряємо потрібний розмір загину для палички (розміщаємо її всередині і фіксуємо). Аналогічно до боків приклеюємо ці частини.

Робимо китиці. Як робити китиці ми розповідали окремо в нашому матеріалі за посиланням. Розподіляємо китиці по гобелену і підбираємо найкращий варіант. Я обрала «крок» у 9 см по боках та 6 см знизу. Пришиваємо китиці по місцях.

Гобелен готовий — залишилось тільки підвісити. Для цього я взяла джутову нитку та прив’язала її по боках палички. Вішати я вирішила на гачок, щоб не було необхідності робити дірку в стіні. А щоб гачок не псував загальну картину, вирішила використати правило «що не можна сховати, треба робити помітним та декоративним». І знайшла, як на мене, досить цікавий варіант – світло-жовтий із золотистим гачок, який ідеально доповнив гобелен. Надійно приклеїла гачок і готово!

Всі фото галереї відкриваються у повному розмірі, якщо по них клікнути.

Нещодавно для цієї кімнати ми також переробляли старий радянський стіл — дивіться більше у метаріалі за посиланням.

Як на мене, гобелен як декор на стіну — дуже вдалий вибір, адже його можна зробити будь-якого розміру (навіть дуже великого), за невеликі гроші і з будь-яким настроєм. Додавати китиці не обов’язково, хоча мені подобається цей грайливий ефект.

Ще цікавий варіант – пришити знизу бахрому або помпони. На деяких тканинах можна додати напис або малюнок за допомогою спеціальної фарби для текстилю. Все залежить тільки від вашого інтер’єру та фантазії.

Натхнення!