Як зробити китиці з ниток та прикрасити ними інтер’єр

У світі декору інтер’єру дрібні деталі часто справляють найбільше враження. Такими деталями є китиці — елемент декору, який може зробити кожен зі звичайних ниток. Китицями прикрашають різноманітні речі, зокрема, їх додають до наших традиційних вишиванок та рушників. Але не тільки. Це і декор подушок, гобеленів, килимків, рушників та інших предметів. Ці грайливі прикраси — універсальний і доступний спосіб додати родзинку вашому домашньому декору. У цьому матеріалі покажемо, як зробити китиці, та де можна використати їх в інтер’єрі.

Як зробити китиці з ниток

Як зробити китиці з ниток та прикрасити ними інтер’єр

Як зробити китиці — покроковий майстер-клас з фото

Інструменти для китиць. Нам знадобляться: нитки на ваш вибір, гострі ножиці, міцний картон, звичайний папір, лінійка, олівець та гачок.

Відрізаємо шаблон з картону. Залежно від бажаного розміру китиць відрізаємо картонку. Я роблю китиці довжиною 7 см, тому відрізаю з картону прямокутник з невеликим запасом — висотою 8 см. На картонці знизу робимо два надрізи, за допомогою яких будемо фіксувати нитки по боках. Це не обов’язково, але так зручніше.

Робимо шаблон з паперу. Відрізаємо прямокутник з паперу висотою в 7 см, по ньому ми будемо рівняти китицю.

Обмотуємо нитками шаблон з картону. Фіксуємо кінець нитки зліва та починаємо обмотувати картонку. Потрібно визначити точну кількість обертів, щоб наступні китиці були однакового розміру. Для своєї китиці я зробила 40 обертів. Пропоную вам зробити так само, прикласти до виробу та відкоригувати кількість обертів на першій китиці. Коли ми зробили потрібну кількість обертів, фіксуємо нитку на правій стороні.

Перев’язуємо намотані нитки зверху. Беремо додаткову нитку (на фото — червона), протягуємо її у простір між нитками та картонкою, це зручно робити гачком. Розміщуємо зверху та зав’язуємо.

Розрізаємо нитки знизу. Висовуємо картонку та розрізаємо знизу нитки навпіл. Як варіант, можна акуратно обрізати нитки й на картонці. Робіть, як вам зручніше.

Додаємо обертів. Отже, у нас вийшли нитки, перев’язані по центру — для кращої фіксації можна додатково зробити по центру декілька обертів ниткою та ще раз зав’язати.

Складаємо нитки навпіл і перев’язуємо горизонтально у верхній частинці. Можна просто перемотати декілька разів і зробити вузлик, а можна зробити його потаємним (на фото саме такий варіант). Для цього ми викладаємо додаткову нитку (на прикладі — зелена) таким чином: прикладаємо нитку паралельно китиці “петлею”, ліва нитка якої має бути довшою за китицю, щоб не загубити, зверху формуємо петлю, а правою ниткою починаємо обв’язувати китицю. Коли ми зробили бажану кількість обертів, праву нитку просовуємо в петлю, а ліву починаємо тягнути. Таким чином ми зав’язуємо петлю під нитками. Праву нитку гачком ховаємо також під нитки.

Відрізаємо зайве. Тепер нам потрібно відрізати зайве та вирівняти китицю знизу. Можна це робити на око, але щоб всі китиці були однакові, краще використати паперовий шаблон (у нашому випадку висотою 7 см). Кладемо на нього китицю, робимо декілька обертів і поправляємо — верх має бути відповідно по верхній стороні, а по лінії нижньої сторони відрізаємо зайве та рівняємо китицю.

Китиця готова. 

Всі фото галереї відкриваються у повному розмірі, достатньо просто по них клікнути!

Процес дуже простий. Як тільки ви зробите одну-дві китиці, ви зрозумієте принцип і зможете підлаштувати його під себе та потрібний розмір.

Читайте також про декоративні подушки своїми руками та як оновити старі штори.

Використання китиць в інтер’єрі

Стиль та матеріали

Китиці можуть бути дуже різними, зокрема можна використати такі матеріали:

  • Пряжа. Мабуть, найдоступніший варіант. Ідеально підійде для проєктів своїми руками, дозволяючи створювати китиці будь-якого кольору, який тільки можна уявити.
  • Металеві або шовковисті нитки миттєво додають витонченості простору. Подумайте про оксамитові декоративні подушки з золотими китицями, шовкові штори з ніжною срібною обробкою або абажури, прикрашені мерехтливими нитками.
  • Китиці з джуту та подібних натуральних матеріалів створюють розслаблену атмосферу. Такі китиці ідеально підійдуть для приміщень у стилі бохо або кантрі, сонячних кімнат або приміщень у природних тонах.
  • Шкіряні китиці (зі штучної шкіри) додадуть брутальності та індустріального шику.

Поради

  • Стратегічне розміщення. Використовуйте китиці стратегічно, щоб привернути увагу до певних предметів чи частин кімнати, не перевантажуючи загальний дизайн. Як і з більшістю акцентів в декорі інтер’єру, з китицями слід вчасно зупинитись
  • Змішування стилів. Поєднуйте традиційний і сучасний стилі, додаючи китиці в неочікуваних місцях, створюючи персоналізований еклектичний образ.
  • Кольори. Узгоджуйте китиці з наявною палітрою кольорів, щоб отримати цілісний вигляд. При цьому китиці можуть повторювати акцентні кольори, відтінки оббивки або навіть картини.

Що можна прикрасити китицями? В першу чергу текстиль: зокрема подушки, пледи, доріжки на стіл… але не тільки. Далі покажу приклади, які мені здались цікавими. Сподіваюсь вони надихнуть вас на власні проєкти.

Китиці в декорі інтер’єру — фото без коментарів

Всі фото галереї відкриваються у повному розмірі, достатньо просто по них клікнути!

Китиці часто можна зустріти у декорі в бохо стилі. Що таке бохо стиль в інтер’єрі — читайте у нашому матеріалі за посиланням.

Натхнення!

Ольга Дивисенко,

ЗЕЛЕНА САДИБА.