Тепла і яскрава осінь зазвичай швидко минає. Як зберегти спогади про неї якнайдовше? Треба додати в інтер’єр яскравий осінній декор своїми руками! Почати вирішила з дитячої кімнати й згадала наш матеріал 50 ідей гарбузового декору в інтер’єрі, зокрема частину про гірлянди. Спочатку зробила одну, але це виявився настільки творчий та медитативний процес, що зупинитись було дуже складно. В результаті вийшло три яскраві гірлянди із гарбузами. Дві гірлянди із паперу та одна — з пряжі. Сьогодні на своєму прикладі покажу, як зробити простий осінній декор своїми руками.
Гарбузики для першого виду гірлянди ми будемо клеїти.
Починаємо з трафаретів. Нам знадобиться всього 2 трафарети: один у формі яйця та другий у формі прямокутника для хвостика. Яйце я намалювала від руки, у висоту воно вийшло 9 см. Вирізаємо, складаємо навпіл і зрівнюємо сторони, щоб яйце було більш симетричним. Зручно робити такі трафарети з картону, але можна робити й зі звичайного паперу. Хвостик у мене вийшов розміром приблизно 1,2×3,4 см. Трафарети готові.
Беремо кольоровий папір. Більшу частину гарбузиків я зробила помаранчевого кольору і декілька гарбузиків жовтого. Можна використати папір інших кольорів, з цікавими ефектами, дизайнерський з візерунками або навіть картон, тоді вигляд буде акуратнішим. Це вже залежить від вашої фантазії та можливостей.
Кладемо папір горизонтально і зверху ближче до початку обводимо наш трафарет. Обводити зручно олівцем такого ж кольору, тоді навіть якщо ви не потрапите в потрібну лінію і залишаться сліди, їх не буде видно.
Складаємо папір гармошкою так, щоб наш обмальований трафарет був зверху, а знизу була максимально можлива кількість шарів, яку дозволяє розмір паперу та трафарету. Таким чином ми за один раз вирізаємо одразу велику кількість елементів. Тож вирізаємо перший елемент. На один гарбузик нам потрібно 4 яйця.
Вирізаємо хвостики, по одному на гарбузик. Для них я рекомендую брати саме картон, адже цими хвостиками ми будемо чіпляти гарбузики до нитки.
Збираємо гарбузики. Беремо яйце, по боках з’єднуємо його ще з двома яйцями та зверху приклеюємо хвостик. Щоб гарбузик був двосторонній, дублюємо зверху середнє яйце. Гарбузик готовий. Робимо необхідну кількість аналогічним методом. Залишаємо висихати.
Коли гарбузики підсохнуть, найзручніше їх кріпити маленькими декоративними прищіпками.
Цей варіант паперової гірлянди, як на мене, простіший, адже вимагає мінімальної роботи з клеєм, тому робиться швидше.
Робимо два трафарети: стрічку-прямокутник довжиною 22,5 см та шириною 1,5 см і ще один коротший — довжиною 9,5 см. Можна відміряти ці елементи за допомогою лінійки, адже форми прості, але мені з трафаретами зручніше.
Беремо довшу стрічку-трафарет, розташовуємо горизонтально на помаранчевому папері. Мені зручно робити так: малюємо помаранчевим олівцем дві з’єднані стрічки та на ширину двох складаємо «гармошку».
Обрізаю зайве знизу та збоку, розрізаємо цю складену «гармошку» навпіл. Таким чином у нас виходить декілька подвійних стрічок, складених навпіл, які буде зручно розрізати ще раз посередині. Повторюємо ці дії ще декілька разів з розрахунку, що на один гарбузик нам знадобиться три помаранчевих стрічки.
Нарізаємо короткі стрічки зеленого кольору — це будуть наші хвостики.
Починаємо збирати гарбузики. Беремо три помаранчеві стрічки. Спочатку поєднуємо кінці однієї стрічки разом, накладаючи один на інший. Додаємо ще дві стрічки, щоб утворилась кулька. Тримаємо ці кінці, за необхідності поправляємо та закріплюємо їх разом зверху степлером. Зручно це робити саме степлером, бо це акуратніше і навіть якщо ви скріпили не зовсім вдало, ви можете роз’єднати скріпку і зробити це наново. Додатково скріпляємо стрічки у місті перетину внизу.
А от хвостик нам потрібно буде приклеїти. Для цього спочатку ми його формуємо: згинаємо навпіл і підіймаємо невеликі ділянки з кінців (їх ми будемо клеїти до нашої кульки). Натискаємо на серединку (там де у нас згин) і там, де з’явились по боках нові згини, формуємо їх (додатково згинаємо). Так ми утворюємо куточки у нашого хвостика, щоб він не був пласким. Наносимо клей на нижні частинки та приклеюємо їх до кульки зверху. Залишаємо висихати.
Після висихання гарбузиків голку з міцною ниткою проколюємо через хвостики. Зручно саме проколювати, а не просто нанизати хвостиками на нитку, адже так гарбузики зафіксуються і будуть на своїх місцях розподілені по нитці, а не в одній купці посередині.
Для цієї гірлянди нам будуть потрібні нитки. Можна використати домашні залишки від рукоділля або ж купити для цієї мети бюджетні, адже для такого осіннього декору нам підійдуть будь-які по якості.
Починаємо зі створення картонної основи. Взагалі зараз існує безліч варіантів як робити помпон: вирізають спеціальні форми або навіть купляють готові. Якщо у вас є свій перевірений метод, використовуйте його. Я ж зупинилась на найпростішому — взяла бирку з останніх покупок і трошки її вкоротила. В результаті у мене вийшла картонка 10×6,5 см.
Намотуємо спочатку помаранчеві нитки. Скоріш за все вам потрібно буде декілька разів поекспериментувати, щоб зрозуміти необхідну кількість саме на ваші нитки, адже помпон має вийти «набитий». Зверху додаємо буквально 3-4 оберти зеленої пряжі. Кінці можна не закріпляти.
Беремо додаткову нитку будь-якого кольору, продіваємо на одній стороні під нитками, зверху перехрещуємо і повертаємось під нитки, витягуємо картонку і переходимо на іншу сторону — там також перехрещуємо зверху, затягуємо та зав’язуємо. Тобто ми маємо щільно затягнути основу помпона ниткою посередині.
Розрізаємо помаранчеві нитки по боках, зелені залишаємо як є.
На цьому етапі буде корисно використати трафарет-коло та пакетик. Це необов’язково, але так зручніше. Вирізаємо коло (у мене вийшло 6,5 см в діаметрі). Прикладаємо до помпона та орієнтуючись на це коло, обрізаємо зайве, тримаючи помпон над пакетиком. Ця дія потрібна, щоб потім не прибирати довго дрібні обрізки ниток. Розправляємо помпон та додатково коригуємо.
Робимо аналогічним методом необхідну кількість помпонів. Вішаємо на нитку за допомогою хвостиків.
P.S. Ось і все — три види простих гірлянд для гарного осіннього настрою готові. Робити їх легко, тому впорається кожен, а процес такий захопливий, що буде складно зупинитись. На хвилі натхнення ми ще й вирішили взяти дитячий осінній малюнок із листочками та оформити його у рамці з яскравим паспарту. Вийшли такі от осінні акценти для дитячої (і не тільки) кімнати. Перегляньте також ідеї осіннього декору оселі в нашій статті Осінній декор інтер’єру — 28 ідей з фото.
Натхнення!
ЗЕЛЕНА САДИБА.