5 найпростіших у вирощуванні томатів, за відгуками покупців «UAгород»

Щороку зростає цікавість городників до вирощування томатів. Сьогодні вже складно уявити український город, на якому не росте хоча б пару кущів помідорів. І більшість з нас хоче отримати «на виході» найсолодші і найсмачніші томати, але при цьому, щоб їх вирощування не принесло протягом літа значного клопоту. Скептики скажуть, що це неможливо, адже помідори – не самий легкий овоч в агротехніці, і заради смачних і красивих плодів доведеться добре попрацювати. Але досвідчені городники знають, які сорти помідорів обрати, щоб значно полегшити догляд за ними. Ця стаття розкаже про найпростіші у вирощуванні сорти помідорів, а ще підкаже, де купити якісне насіння не тільки томатів, а й багатьох інших овочів, квітів, а також саджанці плодових і декоративних рослин.

5 найпростіших у вирощуванні томатів, за відгуками покупців «UAгород»

5 найпростіших у вирощуванні томатів, за відгуками покупців «UAгород»

Низькорослі томати – помідори для «лінивих»

За активністю росту помідори поділяють на індетермінантні (високорослі або ліановидні) і детермінантні – низькорослі або кущові. Слово «детермінантний» означає рослину з обмеженою силою росту. Такі томати мають короткі міжвузля, частіше утворюють суцвіття, через 1-2 листка, а останнє формують на самій верхівці. Основне стебло і бічні пагони уповільнюють зростання після утворення на них 2-6 кистей, пасинки формуються тільки внизу стебла.

Садівникам-початківцям для вирощування у присадибних господарствах краще обирати якраз невисокі томати, за якими значно легше доглядати. Як мінімум, низькорослі помідори не потрібно підв’язувати і пасинкувати.

Крім того, детермінантні томати швидко ростуть і не витрачають час на нарощування зеленої маси, в максимально короткі терміни формують плоди і закінчують плодоношення до активного розвитку основного ворога всіх пасльонових – фітофтори. Низькорослі томати характеризуються високими початковими врожаями, вони до вересня встигають зав’язати і налити найбільшу кількість плодів. Їх навіть у відкритому грунті можна з успіхом вирощувати в холодних регіонах, де літо коротке.

Де купити якісне насіння томатів?

Та які б перспективні і цікаві сорти томатів ви не вибрали, і як би сумлінно не доглядали свою розсаду чи сіянці у відкритому грунті, якщо насіння неякісне – щедрого врожаю ви не дочекаєтеся. Тому так важливо вибрати перевіреного виробника і чесного продавця насіння.

Останнім часом інтернет-магазини посадкового матеріалу користуються великою популярністю, адже для покупців це вигідно і зручно. Купити насіння можна прямо з дому у затишному кріслі, витрачаючи на покупку мінімум часу. Погодьтеся, в наші дні така перевага дуже важлива. Особливо, коли хочеться відшукати щось конкретне. Тільки уявіть, скільки звичайних магазинів доведеться обійти у пошуках необхідного сорту!

Інтернет-магазин «UAgorod» пропонує якісне насіння не тільки томатів, а й інших овочів, розсаду полуниці, саджанці неукривного винограду, агрусу, малини і смородини. Має хороший асортимент декоративних квітів, пряно-ароматичних трав і засобів захисту рослин. Скористайтеся можливістю придбати все необхідне до початку сезону і за ціною, яка вас приємно здивує.

Читайте також статтю Вирощуємо томати без розсади — сорти, переваги та недоліки методу.

Найкращі сорти низькорослих томатів, за відгуками покупців «UAгород»

Інтернет-магазин «UAgorod» протягом кожного сезону реалізує велику кількість насіння томатів і, судячи з численних відгуків наших покупців, найкраще у відкритому грунті себе показують наступні сорти низькорослих томатів.

Розсада у цих сортів компактна, середніх розмірів, не витягується і не вередує, що дозволяє вирощувати її без додаткового освітлення, а при пересадці у відкритий грунт легко приживається. До привабливих характеристик рекомендованих томатів можна віднести ще й те, що це сорти, а не гібриди, і з них можна збирати насіння.

1. Томат «Банан червоний»

Томат «Банан червоний»

Культура детермінантна – до 70 см. Середньоранній сорт – період від сходів до початку дозрівання 95-110 днів. Плід – червоного кольору, витягнутий, перцеподібний з носиком. Помідори щільні, вагою біля 100 г кожен. Смак – помідорний, з легкою кислинкою. Урожайність з одного куща – до 2,5-3 кг.

Переваги сорту – вдале поєднання презентабельного зовнішнього вигляду і хорошої лежкості без втрати смакових якостей. Помідори сорту «Банан червоний» підійдуть для ранніх свіжих салатів, соління і консервації.

2. Томат «Білий налив»

Томат «Білий налив»

Томат «Білий налив»

Культура детермінантна – висота 40-50 см. Ранньостиглий сорт – від посадки до зрілості проходить 90-115 днів. Плід – червоного кольору, приплюснуто-кулястої форми, гладкий, середньої щільності, масою 80-130 г. Смак, як для ранніх сортів томатів, відмінний. Урожайність з одного куща – до 4 кг.

Переваги сорту – стабільний урожай в будь-яке літо, тривалий період плодоношення, стійкість до розтріскування. Помідори універсального використання, підійдуть для свіжих салатів, приготування соків і соусів, соління і консервування.

3. Томат «Санька»

Томат «Санька»

Томат «Санька»

Культура детермінантна – до 50 см. Ультраранній сорт- період вегетації 85-95 днів. Плід в стадії зрілості – червоного кольору, кулястої форми. Помідори щільні, вагою біля 100 г. Смак – помідорний, з лекгою кислинкою. Урожайність з одного куща – до 2,5 кг.

Переваги сорту – плодоносить, коли інші сорти ще тільки цвітуть, стійкість до несприятливих умов зростання і хвороб. Помідори «Санька» підійдуть для ранніх літніх салатів, консервації та переробки.

4. Томат «Рання любов»

Томат «Рання любов»

Томат «Рання любов»

Культура детермінантна – висота до 80 см. Ранньостиглий сорт – від сходів до зрілості проходить 95-100 днів. Плід малинового забарвлення, приплюснуто-кулястої форми. Помідори м’ясисті, вагою 150-200 г, окремі – до 350 г, дуже солодкі і смачні. Урожайність з одного куща – до 3,5 кг.

Переваги сорту –  стійкий до фітофторозу і перепадів температур, чудова транспортабельність. Помідори «Рання любов» ідеально смакують у свіжому вигляді, підходять для приготування соків і різноманітних соусів.

5. Томат «Фатіма»

Томат «Фатіма»

Томат «Фатіма»

Культура детермінантна – висота 40-60 см. Ранньостиглий – вегетаційний період 85-90 днів. Плоди рожевого забарвлення, серцеподібної форми, м’ясисті, вагою 100-350 г. Дуже смачні і солодкі помідорки! Урожайність з одного куща – до 2,5 кг.

Переваги сорту – поєднання низькорослості і великоплідності, не схильний до розтріскування, стійкий до основних хвороб пасльонових. Помідори «Фатіма» гарні для свіжих салатів, приготування соусів і соків.

Правильного вам вибору і надзвичайно багатого врожаю помідорів в цьому сезоні!

 

Публікація на правах реклами.