Смачнішим для м’ясоїдів за свіжозасмажений стейк чи шашлик може бути тільки свіжозасмажений стейк чи шашлик з пікантним і запашним соусом. А якщо цей соус зроблений власноруч та ще й з ягід власного саду, то просто ціни немає такій трапезі! В цій публікації ми пропонуємо вам рецепт запашного соусу до м’яса з агрусу від Людмили Воропаєвої. Але ви можете поекспериментувати і приготувати соус за цим рецептом і з інших ягід, наприклад, смородини. До речі, рецепт смачного індійського соусу чатні з вишневого соку ми публікували раніше.
Аґрус миємо, обриваємо хвостики, складаємо в каструлю з товстим дном і ставимо на вогонь. Мабуть, найскладніше в цьому рецепті соусу – обірвати хвостики в аґрусу, бо далі – все дуже просто і швидко.
Додаємо цукор і сіль. Цукру може бути більше, або менше, ніж заявлено в інгредієнтах, в залежності від того, наскільки солодкі ваші ягоди. У Людмили аґрус солодкий, тож 75 грамів цукру на пів кг ягід – саме те, що треба.
Коли ягода дасть сік і почне тріскатися, прийшов час додавати в каструлю дрібно порізаний перець чілі. Його кількість також підбирайте під себе, в залежності від того, наскільки гострим ви хочете отримати соус до м’яса.
Разом з перцем чілі додаємо часник, інші спеції та порізану зелень. Людмила радить скласти її в марлевий мішечок, а після проварювання соусу просто дістати його з каструлі.
Соус з агрусу проварюємо на невеликому вогні до того моменту, як він стане густим. На це приблизно піде 20 хвилин. Тоді додаємо бальзамічний оцет і ще хвилинку проварюємо.
Розливаємо наш запашний соус до м’яса з агрусу по стерильним баночкам гарячим. Коли вихолоне, відправляємо на зберігання в прохолодне місце.
P.S. Родзинка цього соусу – листя м’яти, яке додається разом з іншими запашними травами. На виході отримаєте ледь вловимий її аромат та присмак.
Смачного!
Рецепт і фото Людмили Воропаєвої,
Спеціально для ЗЕЛЕНОЇ САДИБИ.