Я завжди варення з вишнями на зиму закривала з кісточками. Ну, якось нема в мене часу і натхнення виймати кісточки з ягід. Але цього літа, коли ми практично постійно живемо в селі, мої ручки не в найкращій формі. І якщо мені треба швидко привести нігті і шкіру рук в нормальний вигляд, нічого дієвішого, ніж почистити миску вишень від кісточок я поки не знаю. Ось так «під шумок», доглядаючи за руками, і закрила на зиму три порції варення з вишень без кісточок на зиму. Використала рецепт, яким поділюся в цій статті. Називається він «п’ятихвилинка», але насправді процес приготування такого вишневого варення розтягується мало не на дві доби. Правда, варити його треба всього три рази по п’ять хвилин, весь інший час воно просто охолоджується. Вишеньки при цьому зберігають свою форму і аромат.
На виході з цих інгредієнтів у нас буде приблизно 2,5 літри варення з вишні без кісточок — 5 півлітрових баночок. Воно не дуже густе — це цілі вишні в сиропі. Якщо ви любите густе вишневе варення, вам доведеться варити його довше. Наприклад, три рази по 15 хвилин. Як в рецепті Густе вишневе варення з кісточками і м’ятою.
Вишні миємо, і даємо воді стікти, зайва волога нам ні до чого. Виймаємо кісточки з ягід зручним способом. Я, як вже казала, роблю це руками — це і пілінг, і маска, і «уколи вітаміну С» для шкіри рук)))
Вишню викладаємо одразу у каструлю, в якій будемо варити варення. Для цієї кількості вишень у мене ідеально підходить п’ятилітрова каструля. Засипаємо ягоди цукром і залишаємо їх в спокої хоча б на пару годин, а насправді, як у вас виходить. У мене колись вишня під «шубою» з цукру простояла майже добу, і нічого страшного не трапилося. Можна засипати вишню цукром на ніч, а зранку поставити варитися.
Головне, щоб вишня пустила достатньо соку, і цукор не підгорав на плиті. Якщо ви бачите, що соку недостатньо, хоч ягоди і простояли з цукром вже півдня (таке буває, коли вишня не достигла), ставте варитися варення на слабенький вогонь. Цукор нагріється і розтане, під дією вишні перетворившись на сироп.
Збираючи пінку, кип’ятимо варення рівно 5 хвилин і відставляємо охолоджуватися. На це піде в умовах спеки не менше 5-7 годин, варення має охолонути до приємної температури, бути ледь теплим, а не гарячим.
Знову ставимо вишневе варення на плиту, доводимо до кипіння і варимо 5 хвилин. Знову охолоджуємо і кип’ятимо 5 хвилин третій раз. Після чого гаряче варення з вишні з кісточками розливаємо по стерилізованих баночках і закручуємо стерильними кришками.
Я стерилізую банки в духовці, як мінімум, півгодини при температурі 100 градусів. Але іноді вони в мене в духовці стоять і значно більше, бо я просто про них забуваю…
Для того, щоб ягоди потрапили в кожну баночку рівномірно, я спочатку розкладаю по баночках вишню, а потім заливаю її сиропом. Тоді в кожній банці вишневого варення буде приблизно однаково і ягід, і сиропу.
Зберігаємо варення з вишні при кімнатній температурі. Взимку воно вам дуже стане в нагоді!
Смачного!
Наталка Гурман,
ЗЕЛЕНА САДИБА.