Паска, рецепт якої ви дізнаєтеся з цієї статті, підходить для тих, у кого немає зайвого часу для роботи з тістом. У ньому все дуже просто: приготуємо тісто і залишимо його в холодильнику на ніч. Вранці залишиться тільки дістати і через пару годин можемо розпочинати випікання. Процес приготування дуже простий, а смак — на найвищому рівні!
Важливо! Усі продукти для приготування тіста на паску за цим рецептом мають бути кімнатної температури.
Молоко нагріваємо до 90 градусів та чекаємо, поки воно стане приємно теплим. Якщо є можливість, то молоко після цього відправляємо ще в термос, як мінімум, на 3 години. Так тісто буде менше черствіти.
Сухофрукти готуємо заздалегідь. Я люблю їх замочувати в ромі, коньяку. Це необов’язкова процедура, можна пропустити, але ось як виглядають вони в мене після цього.
Люблю додавати цедру лимона та апельсина. А останнім часом просто в холодильнику тримаю в місткості цедру, пересипану цукром, і використовую не тільки у випічку, а й в чай. Цей рецепт паски можна зробити і без цедри цитрусових, але з нею буде ароматніше.
Отже, молоко підготовлене. Додаємо в нього трохи цукру, дріжджі та пару ложечок борошна і залишаємо на підхід хвилин на 10.
Після цього у борошно додаємо цукор, що залишився, сіль, яйця, масло і дріжджову суміш. Добре вимішуємо тісто. Воно злегка липке, але борошна більше не додаємо.
Ось таке тісто у нас вийшло.
Додаємо у нього тепер підготовлені сухофрукти, попередньо посипавши їх трохи борошном.
Під час того, як ми додаємо у тісто родзинки або сухофрукти, додаємо і ваші улюблені спеції та ароматизатори. У мене це кілька розмелених зерен кардамону та ванілін.
Кладемо тісто в змащену рослинною олією ємність і закриваємо кришкою або плівкою.
Ставимо тісто в холодильник на ніч або, як мінімум, на 8 годин. Тісто може перебувати у холоді до 48 годин. Це дуже зручно, тому що можна планувати свій час, обираючи коли зручно розпочинати випічку.
Вранці дістаємо тісто з нашої ємності і перекладаємо в іншу посудину, щоб воно швидше зігрілося. Тісто не обминаємо! За годину або півтори воно стає теплим. Ділимо його на частини, відповідно до обраних форм.
Формуємо та підбиваємо кожен шматочок так, щоб родзинки не залишалися на поверхні і не обгоріли при випічці паски.
Я розміщую формочки у духовку при включеній лампочці на підхід. Цього достатньо для гарного підйому нашого тіста. Звичайно, можна й просто поставити у тепле місце. Через годину тісто збільшилося вдвічі. Можна змастити верхівку сумішшю жовтка та молока, а можна взагалі не змащувати, адже, як правило, ми прикрашаємо паски.
Ось так вони виглядають через годину.
А тепер просто, не виймаючи наші формочки з духовки, включаємо її на 180 градусів. Саме так! Цей спосіб мені дуже подобається.
Хвилин через 30-40 наша паска, рецепт якої, погодьтеся, дуже простий, готова. Перевіряємо, як завжди, до сухої скіпки.
Оскільки я печу в силіконових формочках, то практично відразу дістаю їх з форм та залишаю остигати на решітці.
Ось так вони виглядають після охолодження.
А тепер приступимо до їх прикрашання. Варіантів багато, але я скористаюся традиційним — білковою глазур’ю.
Білок злегка збиваємо та додаємо цукрову пудру і добре розтираємо, в кінці додаємо лимонний сік.
Покриваємо наші пасочки глазур’ю, потім зверху прикрашаємо різнобарвними присипками, шоколадом, готовими кондитерськими прикрасами, цукерками, горіхами — тут політ фантазії безмежний.
Паска за цим рецептом виходить в міру солодка, волога та м’яка.
Не забудьте прикрасити вашу оселю до цього світлого свята. Шукайте ідеї у нашому матеріалі «Великодній декор – 55+ ідей»
Смачної вам паски!
Людмила Воропаєва,
ЗЕЛЕНА САДИБА.