Вчимося користуватися місячним календарем і визначаємо найкращі дні для посадки картоплі в 2019 році

Я переконана, що Місяць має величезний вплив на земні створіння – живі чи неживі (яскравий приклад – морські припливи). Тому завжди користуюсь місячним календарем для визначення хороших днів для висадки. При цьому я досить низької думки про так звані «садово-городні календарі» і визначаю найкращі терміни для посадки (посіву) тих чи інших рослин сама. Це зовсім просто, і я можу вас навчити. Хочете? В цій статті розкажу, як я це роблю на прикладі визначення найкращих днів для посадки картоплі в 2019 році, за Місяцем.

vchimosya-koristuvatisya-misyachnim-kalendarem-01-1024x605-6850841

Вчимося користуватися місячним календарем і визначаємо найкращі дні для посадки картоплі в 2019 році

Зміст:

Враховуємо знак Зодіаку, в якому перебуває Місяць

Дивіться, Місяць по черзі проходить знаки Зодіаку – чули, напевно, вислів «Місяць зараз в Овні чи Леві»? Ще в давні часи було визначено, що 12 знаків Зодіаку діляться на чотири групи – вогню, землі, повітря і води. Вогняні знаки – Овен, Лев і Стрілець, знаки Землі – Телець, Діва і Козеріг, знаки Повітря – Близнюки, Терези і Водолій і, нарешті, знаки Води – Рак, Скорпіон і Риби.

Вже по назві можна здогадатися, що коли Місяць у земляному знаку, це дуже гарно для посадок. Так і є! Знаки Землі, крім того, відповідають за корені (логічно), знаки Повітря – квіти, знаки Води – стебло і знаки Вогню – плоди. Це, в принципі, все, що вам треба запам’ятати. Дивитеся по календарю, в якому знаку сьогодні Місяць – наприклад, в Овні – значить, сьогодні гарний день для вирощування того, що має дати плоди (наприклад, помідорів).

Враховуємо фази Місяця

Хочете стати справжнім майстром місячного календаря? Тоді врахуйте ще фази місяця. Місяць може зростати (від Нового Місяця до Повного) і спадати (від Повного до Нового). Коли Місяць росте – все росте, це хороший час для посадок і для отримання швидкого врожаю (наприклад, рання картопля чи зелень), а от спадаючий Місяць –  гарний час для посадок, що мають потім довго зберігатися (наприклад, для основної картоплі чи пізньої капусти).

А що ж робити, коли паростки вже готові, сонце пригріває, родичі з’їхалися під Великдень, а дні йдуть невдалі? Є маленька хитрість – в Місяці від Стрільця до Близнюків, навіть якщо він спадає, садити можна. Коли Місяць в Діві – саджати вдало все, а от у Водолії краще відпочити (особливо при спаді Місяця).

Найкращі дні для посадки картоплі в 2019 році, за Місяцем

Тепер давайте визначимо, які дні хороші для посадки картоплі в цьому, 2019, році. Почнемо з 7 квітня (для південних районів і нетерплячих городників) і закінчимо 15 травня (якось довелося і так саджати).

Квітень: 7-8 (Місяць росте, в знаку кореня Тельці), 15-17 (знак Діви), 24-25 (Місяць спадає, Козеріг), можна і 26-го, але до обіду, бо починається потім Водолій.

Травень: 4-5 (Новий Місяць, у Тельці), 13-14 (Діва).

Підходять і знаки стебла (бо якщо по науці, то бульби картоплі – видозмінені стебла), тобто 11-12, 20-21 квітня, 29 квітня – до обіду, 1 травня, 8-10 травня.

Врахуємо ще й те, що найкращим знаком для висадки саме картоплі вважаються Риби (29 квітня – 1 травня) і отримаємо остаточний вердикт:

  • В 2019 році найкращими днями для посадки ранньої картоплі є: 7, 8, 15, 16, 17 квітня (можна також 11 і 12) та 5 травня.

  • Найкращі дні для висадки основного врожаю картоплі – 29 і 30 квітня і 1 травня до обіду. Хороші дні: 24, 25 і 26 квітня (до обіду), а також 4, 5, 8, 10, 13, 14 травня.

А от субота перед Великоднем (основний день посадки картоплі) буде в цьому році невдалим – Місяць у Водолії, та ще й спадає… Тому або встигніть до Великодня, або саджайте з понеділка – 29, 30 квітня і ранок 1 травня.

Звичайно, мої поради є не обов’язковими для виконання. Але, згідно з моїм досвідом, складання і дотримання власного посадкового календаря сильно економить зусилля по вирощуванню і дає більший врожай при менших витратах.

Я, до речі, вже кілька років вирощую картоплю під соломою. І вам раджу! Прочитати про мій досвід можна тут.

Ольга Красінська,

спеціально для ЗЕЛЕНОЇ САДИБИ.