Паляниця за мотивами італійської кухні — з руколою і в’яленими томатами

Я три рази намагалася спекти класичну італійську чіабату, щоб зробити брускети з руколою і в‘яленими помідорами. І три рази мене чекала невдача. Тоді я психанула і спекла українську паляницю за мотивами італійської кухні. І щоб не морочитися з брускетами, одразу замісила тісто з руколою і в‘яленими томатами. Боже, як це смачно!!! Половину цієї хлібини (500 г борошна) ми з чоловіком з‘іли вдвох просто з помідорами і олією. Інша половина залишилася на наступний день. Вона буле вже не така запашна, але все-таки м’яка і смачна. Рецептом цілком української паляниці за мотивами італійської чіабати поділюся в цій статті.

Паляниця за мотивами італійської кухні — з руколою і в'яленими томатами

Паляниця за мотивами італійської кухні — з руколою і в’яленими томатами

Інгредієнти для домашньої паляниці з руколою і в’яленими томатами

  • 500 г пшеничного борошна (я використала 250 г звичайного білого борошна дрібного помолу, а 250 – пшеничного борошна з твердих сортів пшениці, але можна взяти і 500 г звичайного);
  • 7 г сухих дріжджів (це приблизно 2 чайні ложки, сухі дріжджі – дуже легкі);
  • 2 ч.ложки цукру;
  • 2 ч.ложки солі;
  • 1 ст.ложка олії (можна використати будь-яку, в мене – оливкова);
  • 370 мл теплої води;
  • 50-100 грамів в’ялених томатів;
  • пучок руколи.

Рукола і в'ялені помідори — «начинка» нашої паляниці

Рукола і в’ялені помідори — «начинка» нашої паляниці

Спосіб приготування паляниці з руколою і в’яленими томатами

«Борошно просіюємо в миску» — так починаються майже всі рецепти хліба чи будь-якої дріжджової випічки. Може, відкрию вам секрет, але від того, просієте ви борошно чи ні, нічого не зміниться. Принаймні, я, може, один раз з десяти його просіюю. Зазвичай, в мене на це немає часу і не бачу в цьому сенсу. Звичайно, якщо борошно якісне, без сміття. До речі, коли я пекла тричі чіабату, вона в мене тричі не вийшла, а я старалася — борошно просіювала 🙂 Але якщо вам подобається, чи ви так звикли, просіюйте, звичайно.

Отже наше борошно в мисці. У мене сьогодні воно двох видів — звичайне пшеничне борошно вищого гатунку з м’яких сортів пшениці і борошно semola (з твердих сортів). Semola відрізняється від звичайного борошна і за кольором (жовта), і за структурою (більше схожа на манну крупу, ніж на борошно). А ще, на відміну від нашого рідного білого борошна, семола багата на клітковину і білок. Колись я напишу про семолу окрему статтю — не повірите, але якось я за два тижні схудла на чотири кілограми тільки через те, що замінила звичайний хліб з магазину на власноруч спечений хліб з семоли. Мабуть, якби я хліба не їла, я б схудла ще більше, але без хліба я не можу 🙂

Пшеничне борошно вищого гатунку з м'яких сортів пшениці — біле, борошно semola (з твердих сортів) - жовте

Пшеничне борошно вищого гатунку з м’яких сортів пшениці — біле, борошно semola (з твердих сортів) – жовте

Але у борошна semola теж є недоліки — дріжджовий хліб, на ній спечений, погано підходить, не такий смачний, як з білого, і швидко черствіє. Крім мене, його ніхто з домашніх їсти не хоче, бо тільки я в нашій родині веду непримиренну боротьбу з зайвими кг 🙂 Тому я, зазвичай, печу хліб з пшеничного борошна 50/50 — одна половина семоли, інша – звичайного борошна. Так і цього разу. Але ви можете спекти таку паляницю зі звичайного білого борошна дрібного помолу — буде ще смачніше!

Щось я забалакалася))) Отже в борошно всипаємо дріжджі, сіль, цукор, гарно розмішуємо. Вливаємо олію, ще раз добре перемішуємо. Поступово, помішуючи ложкою, вливаємо теплу воду. Місимо тісто трохи в мисці ложкою, потім — руками.

Місимо тісто трохи в мисці ложкою, потім — руками

Місимо тісто трохи в мисці ложкою, потім — руками

Стільницю чи дошку щедро посипаємо борошном, викладаємо наше тісто, трохи розрівнюємо і в центр кладемо подрібнені руколу і в’ялені томати. Загортаючи краї до центру, замішуємо тісто.

Викладаємо наше тісто, трохи розрівнюємо і в центр кладемо подрібнені руколу і в'ялені томати

Викладаємо наше тісто, трохи розрівнюємо і в центр кладемо подрібнені руколу і в’ялені томати

Якщо будете використовувати семолу, то вам не раз доведеться досипати борошно, бо тісто буде дуже липнути до рук. Місити доведеться хвилин 5-7. Я, щоб дати менше борошна, змочую руки в олії, тоді тісто менше липне. Добре вимішене тісто буде все-одно липнути до рук, але не залишатиметься на них. Тісто для цієї паляниці, як і для чіабати, має бути рідким. Рідке тісто — запорука пористості і великих дірочок спеченого хліба.

Ставимо тісто на підхід приблизно на дві години

Ставимо тісто на підхід приблизно на дві години

Ставимо тісто на підхід приблизно на дві години. За цей час воно збільшиться візуально рази в три, а в’ялені помідори нададть йому приємного золотистого відтінку.

Через пару годин тісто збільшиться візуально рази в три, а в'ялені помідори нададть йому приємного золотистого відтінку

Через пару годин тісто збільшиться візуально рази в три, а в’ялені помідори нададть йому приємного золотистого відтінку

Обминаємо тісто на дошці, формуємо «колобок» і кладемо на деко, вистелене папером для випікання. «Колобок» у вас не вийде, бо на очах перетвориться на паляницю — тісто рідке, не тримає форму. Так і треба. Накриваємо хліб рушником чи папером для випікання і ще даємо йому 30 хвилин підійти.

Накриваємо хліб рушником чи папером для випікання і ще даємо йому 30 хвилин підійти

Накриваємо хліб рушником чи папером для випікання і ще даємо йому 30 хвилин підійти

Розгріваємо духовку до найвищої температури (в мене 250 °С), ставимо нашу паляницю випікатися. Через 10 хвилин зменшуємо температуру до 200-220 градусів і ще випікаємо хліб десь хвилин 15-20. Рум’яний і запашний, готовий хліб дістаємо з духовки і кладемо вистигати на решітку.

Рум'яний і запашний, готовий хліб дістаємо з духовки і кладемо вистигати на решітку

Рум’яний і запашний, готовий хліб дістаємо з духовки і кладемо вистигати на решітку

Гарячий свіжий хліб їсти не рекомендується, але, якщо дуже хочеться і не маєте проблем зі шлунком, то можна 🙂

Таку паляницю не треба різати, її, як і чіабату, треба ламати руками і вмочувати в олії…

Таку паляницю не треба різати, її, як і чіабату, треба ламати руками і вмочувати в олії...

Таку паляницю не треба різати, її, як і чіабату, треба ламати руками і вмочувати в олії…

Спробуйте! Це дуже смачно!

Дивіться також рецепти домашнього хліба:

Наталка Гурман,

ЗЕЛЕНА САДИБА.

Tagged , , , . Bookmark the permalink.