Раніше я думала, що баранина — це м’ясо дуже складне в приготуванні. Я помилялася. Сьогодні поділюся рецептом баранини, до якого я додумалася від безвиході. Розморозила 400 г баранини, що купувалася для приготування узбецького плову, але залишилася невикористаною. Ні, плов вдався і дуже! Просто баранини купила забагато. Кума порадила підсмажити її з цибулькою і морквою. Каже — суперова зажарка до будь-якого гарніру! І коли я вже порізала на шматки розморожене м’ясо і нашинкувала цибулю, виявилося, що в мене немає моркви! Зовсім! «Але ж у мене є гарбуз!» – згадала я і почала «чаклувати». Такого смачного м’яса я давно не їла!
Спробуйте також приготувати:
Взагалі-то, ідея готувати м’ясо з гарбузом для мене не нова. Спробуйте додавати гарбуз у фарш до чебуреків, котлет чи навіть пельменів, вони від того тільки виграють! Гарбуз в поєднанні з м’ясом зовсім втрачає свій смак і запах, повністю просочуючись ароматами спецій (ми ж завжди готуємо м’ясо зі спеціями). Натомість віддає м’ясу свою соковитість і робить його смачнішим і ніжнішим! Саме так я і подумала, коли швидко довелося вирішувати, що приготувати з баранини за дві години до вечері і без моркви. І не помилилася!
Отже, готуємо баранину або в мультиварці, або в каструлі з товстим дном. У мене сьогодні гусятниця, бо мультиварка в ремонті. Ставимо каструлю на вогонь, розігріваємо в ній рослинну олію (без запаху, ідеально — оливкова) і підсмажуємо м’ясо, порізане шматочками.
Важливо! Якщо у вас шматок баранини з кісткою, то м’ясо перед приготуванням не ріжемо, обсмажуємо цілим шматком. Бо потім доведеться вибирати з м’яса подрібнені кістки. Простіше зняти готове бараняче м’ясо з кістки і порізати його перед подачею. Але якщо у вас філе, то краще його порізати на шматки до обсмаження, так час на приготування буде меншим.
Через хвилин п’ять додаємо до баранини порізану напівкільцями цибулю.
Ретельно помішуючи, щоб не підгоріло, обсмажуємо ще хвилини три, а потім кладемо в каструлю порізаний на шматочки приблизно 3 на 3 см гарбуз. У мене — заморожений. Я розморожую його рівно настільки, щоб можна було його порізати, і примороженим кладу в каструлю. Можна використовувати, звичайно, і свіжий гарбуз.
Перемішуємо і обсмажуємо ще хвилини три все разом. Тепер додаємо воду так, щоб наша баранина з гарбузом ледь, але не покрилася нею. На цьому активна фаза приготування баранини з гарбузом закінчується. Зменшуємо вогонь до мінімуму (тільки, щоб кипіло), накриваємо кришкою і на годину йдемо займатися своїми справами.
Прибігаємо час від часу на кухню, щоб перевірити, як почувається баранина і перемішуємо її за необхідності. Дивіться, чи не сильно кипить? Чи достатньо рідини? Приблизно за годину шматочки гарбуза повністю втратять свою форму, перетворившись на пюре. Солимо страву і додаємо спеції: часник, духмяний і чорний перець, куркума, прованські чи інші трави, лавровий лист… Список спецій можете обирати на власний смак і розсуд. Пробуйте!
Приблизно ще пів години томимо баранину з гарбузом на малесенькому вогні. За цей час можна приготувати гарнір. І просимо до столу!
Важливо! Якщо ви готуєте баранину цілим шматком, то часу на приготування піде більше приблизно на пів години. Пробуйте м’ясо. Готова баранина за цим рецептом дуже м’яка — ну, дійсно, тане в роті… Якщо баранина не достатньо ніжна, значить — ще не готова.
Смачного!
Наталка Гурман,
ЗЕЛЕНА САДИБА.