Лаванда в ландшафтному дизайні — поради і фото

Лаванда, фото якої ви побачите в цій статті, росте в садах різних стилів. Це регулярний і кантрі, природний і хай-тек… Ну і, звичайно, англійський сад важко уявити без лаванди. Вона буває не тільки фіолетовою, а ще й рожевою або білою. Це абсолютно невибаглива рослина, прості правила вирощування якої легко засвоїть навіть новачок в ландшафтному дизайні. То ж лаванди в будь-якому саду має бути багато! І якщо на лавандове поле ви поки не наважуєтеся, то, повірте, і лавандова грядка має приголомшливий ефект. Нехай лаванда на фото нашого матеріалу надихне вас на посадку нових сортів лаванди в самих неочікуваних поєднаннях!

Лаванда, фото в саду

Лаванда — 25 фото в дизайні саду

Лаванда в ландшафтному дизайні

Лаванда і каміння

В природі лаванда росте на сухих кам’янистих ділянках. Тому, однозначно, окремі кущики розкидані між камінням різноманітної форми будуть виглядати абсолютно природно, а значить – гармонійно.

Бордюри з лаванди

Подивіться на фото лаванди в бордюрах – вони неперевершені! Здається, що досягти такої досконалості дуже важко, але це не так. Насправді лаванда легко піддається стрижці, і боятися цього не варто. Уявіть, що ви прогулюєтеся доріжкою в обрамленні квітучої лаванди, постійно торкаючись кущів ногами… Відчули, як вона пахне? До речі, пахне не тільки квітуча лаванда, але й кущі після і перед цвітінням.

Лаванда як маскувальний елемент

Бордюри з лаванди можна робити не тільки вздовж садових доріжок, але і біля не дуже привабливих місць в садку. Лавандою можна прикрити бетонний фундамент будинку, некрасивий каналізаційний люк чи свердловину.

Лаванда в міксбордерах

Лаванда в міксбордерах – це класика англійського саду. Так само часто використовують цю рослину для створення міксбордерів у природних садах. Лаванда, фото нашої підбірки це доводять, ідеально поєднується з рослинами синьо-фіолетової гамми, або, навпаки, створює ефектний контраст поряд з рослинами, що мають листя чи квіти жовтого кольору.

Срібна сантоліна з жовтими квітами, насичено фіолетове цвітіння шавлії, ясколка, декоративні трави… Всі фактурні чи мереживні рослини стануть гарним фоном для лаванди. Головне, щоб вони не затуляли їй сонце.

Лаванда і троянди

Це, знову ж таки, класичне поєднання для англійського саду. Але тут вже лаванда виступає партнером зірки, вдало підкреслюючи красу троянд. Правда, треба враховувати один нюанс: на фото лаванда і троянди виглядають дуже ефектно в компанії один з одним, але при цьому вони вимагають трохи різного підходу в догляді. Крім того, троянди можуть закривати лаванді сонце. То ж створюючи таку композицію в саду, добре продумайте всі деталі.

Читайте також нашу статтю Англійський квітник своїми руками — принципи створення.

Самотня лаванда

На нашу думку, лаванди в саду має бути багато, але якщо ви поки що не вірите, що багато лаванди вам під силу, посадіть всього один кущик. Він може рости абсолютно самостійно десь на газоні, або біля входу в будинок. Біля нього під час цвітіння завжди буде багато бджіл і метеликів, і ви час від часу обов’язково будете присідати біля лаванди, щоб насолодитися її ароматом і наслухатися отого «бджиииии…» біля квіток…

Лаванда в горщику

Лаванду можна і треба вирощувати в горщику. Вона стане ароматною прикрасою зони відпочинку на терасі чи відкритій веранді. При цьому її можна вводити в композиції з іншими пряно-ароматичними рослинами — розмарином, шавлією, м’ятою, материнкою… Вони також можуть рости і в горщику, і у відкритому ґрунті (розмарин, зауважте, у нас не зимує в саду).

Лаванда на городі

Якщо вам близьке поняття декоративний город, то вам сподобається, як лаванда росте поряд з кабачками, огірками чи іншими овочами. Так, лаванда може бути партнером не тільки ароматичних трав, а й овочів. При цьому не тільки зробить ваші грядки більш красивими, але і, як чорнобривці, відлякуватиме шкідників від культур, що ростуть на городі.

Лавандове поле

Про лавандове поле ми вже писали, прочитайте нашу статтю. Тут тільки зазначимо, що якщо для поля у вас нема поки ні землі, ні ресурсів, то і грядка з лаванди принесе вам радість, користь і насолоду. Спробуйте! Потренуйтесь на «котиках» — висадіть разом кущиків 30-40 лаванди рядочками. А там і лавандове поле – не за горами!

Лаванда – фото без коментарів

Натхнення!

ЗЕЛЕНА САДИБА.