Курник для курей — 30 ідей з фото

Хтось тримає на ділянці чи дачі курей для душі, а хтось — для економії. В будь-якому випадку вам необхідне окреме приміщення — курник для курей, або сарай. Тут у пташок проходить їхній відпочинок, сон, тут вони ховаються від негоди і несуться. Тому важливо зробити курник зручним та правильним. Але для людей має значення й естетична сторона питання. Гарне доглянуте подвір’я тішить погляд, тому і сарай для курей має виглядати відповідно. Можна побудувати звичайний сарайчик, де без проблем розмістяться ваші птахи, а можна створити й цікавий курник своїми руками, який стане прикрасою території. Сьогодні ми зібрали 30 ідей курників  з фото для вашого натхнення.

Курник своїми руками, фото

Курник своїми руками — 30 ідей з фото

Найкраще будувати курники для 10-15 пташок, які зможуть забезпечити вас цілий рік запасом яєць і м’яса, а також послідом, що стане чудовим добривом для вашого саду або городу. Невеликі будівлі легше опалювати, прибирати та стежити за їх мешканцями.

При виборі місця під курник намагайтеся враховувати те, щоб кури мали можливість вибирати собі місце або в тіні, або на сонці. Також продумайте, щоб вони мали доступ до відкритого простору. Кури також мають право на щасливе життя, у закритому просторі це неможливо.

Серед матеріалів, що застосовуються для будівництва курників, найчастіше використовуються дошки та брус.

Різновиди курників

  • Відкритий курник. Це курник без вольєра. Він має прямий вихід надвір, через який курки виходять на вигул. Ділянку для вигулу за бажання можна огородити сіткою.
  • Закритий курник. Курник, в якому територія для вигулу чітко обмежена. Це, наприклад, вольєр, в якому птахи мають можливість вільно гуляти, але при цьому вони захищені від хижаків (а ваші улюблені рослини — захищені від птахів).
  • Стаціонарний сарай для курей. Капітальна будівля для постійного проживання птахів, відповідно будується такий курник таким чином, щоб курочкам було однаково комфортно влітку і взимку.
  • Мобільний курник своїми руками. Це пересувний курник, призначені для одночасного утримання не більше 10 курей. Як правило, використовуються для тимчасового проживання птиці, наприклад, у літній сезон.

За типом конструкції можна виділити криті сараї, вуличні загородження з навісом, комбіновані будівлі, а також курники-теплиці.

Читайте також нашу статтю Сарай для інструментів — 43 ідеї з фото.

Курник своїми руками — фото без коментарів

Натхнення! 

ЗЕЛЕНА САДИБА.