Лавандовий віночок своїми руками може зробити кожен, хто забажає. І він обов’язково буде красивий! Це я вам говорю, як людина, яка днями сама зробила вінок з лаванди вперше в житті. І щоб ви не думали, що я наробила цих віночків хто зна скільки з інших матеріалів, зізнаюся, що це мій другий декоративний віночок в житті. Тобто досвіду у мене практично нуль. А віночок вийшов дуже милий, і буде радувати мене в новій літній кухні. Боже, як він пахне!!! І, здається, коли висох, він став ще ароматнішим! В цій статті поділюся своїм досвідом і розкажу, як зробити віночок з лаванди самотужки.
В першу чергу, вам потрібна лаванда. На мій віночок пішли практично всі гілочки, які я зрізала з чотирьох дворічних лавандових кущів — 14 букетиків, в кожному приблизно 50-60 гілочок.
В якій стадії зрізати лаванду на віночок? Найкраще, як вона тільки почне розпускати перші квіточки. Тоді віночок після висушування буде дуже ароматним, а квіти довго не осипатимуться.
Читала, що віночок можна зробити не тільки зі свіжої, але і з висушеної лаванди. Я робила зі свіжої і, чесно кажучи, погано уявляю, як зробити лавандовий вінок із висушених квітів лаванди. Мабуть, це якийсь вищий рівень майстерності, бо в мене б половина лаванди просто поламалася в процесі формування віночка.
Як сушити лаванду правильно і коли краще збирати її врожай, читайте в нашій статті.
Крім гілочок лаванди, нам необхідна основа для віночка. Я її нашвидкуруч сплела з пагонів дівочого винограду. За основу можна використати вирізане коло з пінопласту, картону, скручене з дроту тощо. Вам треба основа, до якої ви будете прив’язувати букетики з лаванди. А що саме це буде — не так вже й важливо.
Як матеріал необхідна ще й мотузка, у мене — шпагат джгутовий, за допомогою якого я фіксувала букетики лаванди на основі. Мотузку можна замінити тоненьким дротом.
Для роботи знадобляться також ножиці. І натхнення звісно)))
Перш за все з зібраної лаванди треба зробити акуратні букетики і перев’язати їх шпагатом приблизно на 1-2 см нижче початку суцвіття. Букетики можуть бути більшими чи меншими, тут питання ще й в кількості лаванди. Квітконоси можна обрізати одразу, але краще — після фіксації букетика на основі.
З довгого пагона дикого винограду скручуємо коло, якщо пагін достатньо довгий, то кілька разів обкручуємо його навколо самого себе. Якщо він ламається при цьому — не біда, потім це коло зафіксуємо мотузкою.
Якщо пагін закороткий, закручуємо наверх інші гілки винограду і фіксуємо мотузкою. Нормальною основою для віночка можна вважати коло, товщиною в три-чотири гілки винограду, переплетених між собою. На всяк випадок намотуємо на коло шпагат для фіксації. Не щільно, але так, щоб конструкція точно не розвалилася. Одразу можна прив’язати до основи вінка петлю з мотузки.
Тепер акуратно прив’язуємо перший букетик лаванди до основи і гарно фіксуємо мотузкою. Всі вузлики старайтеся робити з виворітної сторони вінка. На місце фіксації першого букетика кладемо другий так, щоб квіти прикривали «ноги» першого, фіксуємо. Третій букетик лаванди прив’язуємо на другий і так — по колу.
Готовий віночок кладемо висихати в тепле місце без прямих сонячних променів. Висихатиме він приблизно 7-10 днів. Можна його одразу повісити на стіну чи двері. В такому положенні він також висохне, але квіти можуть дещо похилити голови донизу.
Висушений лавандовий віночок може прикрашати вашу оселю рік і навіть більше. Головне — не тримати його на сонці.
Читайте також нашу статтю, як використовувати лаванду в кулінарії.
Натхнення!
Оксана Дивисенко,
ЗЕЛЕНА САДИБА.