Де посадити весняні цибулинні? 5 правильних рішень

Коли цвітуть тюльпани і інші весняні цибулинні в саду, особливо, якщо їх багато, радість від їхньої ніжності і краси важко переоцінити. Але ось, коли вони відцвітуть, пожовкле листя тюльпанів, нарцисів і Ко впадає в око, викликаючи зовсім інші емоції. В статті «Як вирощувати тюльпани» ми писали, яким чином можна позбутися цієї проблеми – висаджувати цибулини весняних квітів у спеціальні контейнери. Після цвітіння їх можна пересадити на дозрівання у малопомітні місця саду, не завдавши шкоди цибулинам. Та ландшафтні дизайнери, які пропагандують легкий у догляді сад, радять правильно обирати місце для весняних цибулинних, щоб не задумуватися потім, що робити, коли тюльпани відцвіли. Є, як мінімум, 5 варіантів їх грамотної посадки. Де посадити тюльпани, нарциси, рябчики й інші першоцвіти, читайте в статті.

tyulpany-02-1024x729-4247018

Садовий сезон починається з весняних цибулинних

1. Посадка тюльпанів щільним килимом

Такий прийом часто використовують не тільки для висадки тюльпанів, а й для нарцисів, мускарів і інших. Восени висаджуєте весняні цибулинні близько один біля одного, заповнюючи певний простір. Це може бути стандартна кругла клумба або рабатка, а можна висадити тюльпани чи нарциси вздовж міксбордера з багаторічниками.

Коли тюльпани відцвіли, між цибулинами висаджуйте розсаду однорічників – петунії, чорнобривці, віолу, маргаритки і т.д. Як правило, такі квіти не бояться повернення заморозків і на час закінчення цвітіння тюльпанів і нарцисів вже дуже декоративні. Розростаючись, вони повністю прикриють собою непривабливе жовте листя цибулинних.

посадка тюльпанів фото

2. Двошарова висадка

Використовуючи цей спосіб, цибулинні висаджують восени разом з рослинами-килимками. Наприклад, мускарі і інші дрібноцибулинні гарно виглядатимуть серед очитків, крокуси – серед гвоздик, тюльпани і нарциси — серед флоксів шиловидних…

Загалом, всі цибулинні чудово почуваються серед ґрунтопокривних рослин. На час, коли тюльпани відцвіли, питання, «що робити?» не виникає – бо грунтопокривні рослини повністю їх закривають.

де садити тюльпани фото

3. Посадка тюльпанів і нарцисів на межі змикання листя багаторічників

Цей спосіб посадки тюльпанів вимагає їх поєднання з хостами, лілійниками, папороттю і ін. рослинами, а точніше – між ними. Коли цибулинні відцвітуть, відростаюче листя сусідів повністю закриє місце їх росту.

що посадити поряд з тюльпанами фото

4. Хаотичний розподіл цибулинних в саду разом з грунтопокривними рослинами

Цей варіант найчастіше використовують в садах природніх стилів. Тюльпани, нарциси, мускарі, крокуси гармонійно виглядають в рокаріях, на схилах, біля водойм… При цьому, відцвітаючи, вони повністю прикриваються грунтопокривними сусідами.

тюльпани на рокаріях

5. Посадка весняних цибулинних в контейнери

В Європі все більшої популярності сьогодні набирає посадка тюльпанів, нарцисів і нших цибулинних в контейнери. Цей варіант не тільки може забезпечити більш раннє цвітіння весняних цибулинних, а ще й ідеальне рішення для швидкого озеленення нового подвір’я.

тюльпани в контейнерах

Натхнення!

ЗЕЛЕНА САДИБА.