Як зробити цукати з вишні в духовці чи на свіжому повітрі

Цукати з вишні я готувала цього року вперше і дуже задоволена цим рецептом. На смак вони виходять, як улюблена мною в’ялена вишня, яку купую постійно в магазинчику сухофруктів. Ми любимо її додавати до вівсянки та різноманітної випічки. Різдвяний штолен без неї також не обходиться. То ж спробувавши раз зробити цукати з вишень самотужки і отримавши чудовий результат, тепер це буде одна з моїх обов’язкових заготовок на зиму. Правда, не впевнена, що вони надовго у нас затримаються — смачні! Але зберігатися вишневі цукати в правильних умовах можуть навіть більше як рік.

Цукати з вишні

Як зробити цукати з вишні — простий рецепт

Інгредієнти для цукатів з вишень

На 1 кг помитої і очищеної від кісточок вишні знадобиться:

  • цукор – 400 г;
  • лимонна кислота — дрібка.

З одного кілограма вишень виходить приблизно півлітрова баночка цукатів. Я робила перший раз подвійну порцію, а другий — втричі більшу. Більше сподобалося робити цукати з двох кілограм вишні, така кількість якраз гарно лягає на деко моєї духовки.

Цукати з вишні — рецепт приготування

Вишні миємо і чистимо від кісточок. Складаємо у велику миску і засипаємо цукром. Накриваємо місткість кришкою чи чимось іншим і залишаємо, як мінімум, на 6 годин при кімнатній температурі. Зручно засипати вишню цукром на ніч, а зранку почати робити цукати.

Вишня засипана цукром

Так виглядає вишня засипана цукром через 6 годин

Зливаємо сироп, що утворився, в каструлю (вишні залишаємо в мисці) і доводимо його до кипіння. На цьому етапі можна додати до сиропу лимонну кислоту, вона ніяк не вплине на смак цукатів з вишні, але збереже їх яскравий колір.

Як тільки сироп закипить, заливаємо ним наші вишні, накриваємо їх кришкою і знову залишаємо, як мінімум, на 6 годин. Потім знову сироп зливаємо, доводимо до кипіння і заливаємо вишні… Цю процедуру  треба повторити 3-4 рази.

Потім вишні відціджуємо від сиропу через друшляк (сироп можна використати для приготування наступної порції цукатів) і викладаємо на деко, попередньо застеливши його пергаментом.

Дізнайтеся також, як зробити цукати з кабачків.

Можна сушити цукати з вишні в духовці, на свіжому повітрі, якщо погода дозволяє, або в сушарці. Я сушила і в духовці, і на вулиці. В духовці при температурі не більше 60 градусів з трохи відчиненими дверцятами просушувала годину, а потім виносила на стіл в альтанку, прикривала сітчастою парасолею від мух, і вони вже самі досушувалися впродовж двох днів. На ніч заносила в хату.

Цукати з вишні сушаться на вулиці

Я в основному сушила свої цукати з вишні на вулиці

Можна сушити тільки в духовці — годину сушите, даєте вистигнути при кімнатній температурі та повертаєте цукати з вишень в духовку. Головне в цьому процесі — не пересушити цукати. Вони мають висохти до певної міри — не перетворитись на сухарики.

Якщо вишень багато, зробіть вишняк! Це і просто і завжди пригодиться)

Зберігати цукати можна досить тривалий термін (до року — точно) в герметично закритій банці при кімнатній температурі. Можна пересипати їх цукровою пудрою з кукурудзяним крохмалем, будуть солодші, не злипатимуться і гарно зберігатимуться навіть в паперовому пакеті. Можна використати тільки кукурудзяний крохмаль, на смак цукатів це не вплине, але зберігатимуться вони краще і не злипатимуться. Я свої зберігаю в банці з кришкою в холодильнику. Нічим не пересипала, бо довго вони у нас не залежаться))

Смачного!

Наталка Гурман,

ЗЕЛЕНА САДИБА.