Як оновити старі штори — ідеї з фото

Штори — це зазвичай суттєві витрати при оновленні текстилю в кімнаті. Саме тому «розкидатись» вже купленими якісними екземплярами не варто. Якщо ваші штори вам просто набридли, можна спробувати зробити їх цікавішими та, можливо, знайти їм місце в іншій кімнаті. Як саме? Розкажемо у цій статті.

оновити старі штори

Як оновити старі штори — ідеї з фото. © oystercreekstudios.com

Для частини ідей, описаних далі, вам знадобляться навички шиття, але і для тих, хто не шиє, знайдуться варіанти. Доклавши трохи креативності та сил, ви зможете бюджетно оновити старі штори та змінити вигляд своїх вікон й інтер’єру загалом.

1. Змінити довжину

Найлогічніше рішення, коли потрібно видозмінити штору — це зробити її коротшою. Якщо ви не вмієте шити або не хочете нести штори у майстерню, можна використати для цього клейову стрічку.

Протилежний варіант — додати тканину внизу. Можна взяти як контрастну тканину, зробивши штори з яскравим акцентом, так і схожі тканини за настроєм, але з різними патернами, для спокійного поєднання. При цьому зріз може бути не тільки прямий, а і як на фото внизу.

оновити старі штори

Штори із косим низом. © etofea.fr

Якщо ви не в захваті від візерунка або кольору ваших штор, акцент можна змістити та обрізати їх максимально:

оновити старі штори

Штори із комбінацією різних тканин. © etofea.fr

Іноді краще обійтися і зовсім без штор. Про альтернативу шторам на вікнах читайте в нашій статті за посиланням.

2. Змінити ширину

По одній або двох сторонах можна додати декоративні смуги: з мережива, рюш, стрічки з активним візерунком тощо.

оновити старі штори

Штори із мереживом. © upcycled-treasures.com

Якщо змінювати ширину вам не потрібно, декоративні стрічки можна пришити поверх тканини.

3. Прикрасити

Нудні штори можна зробити яскравими за допомогою цікавих акцентів. Це, зокрема, можуть бути пришиті декоративні квіти — гарний вибір для оздоблення штор у дівчачій кімнаті або інтер’єру в романтичному стилі.

Китиці

Ще одна проста ідея — оздоблення китицями. Це можуть бути китиці по всій поверхні тканини або ж по периметру. Для останнього варіанту можна пришивати кожну окремо чи використати стрічку з китицями. Таку можна знайти в магазинах готову і за необхідності навіть приклеїти до тканини за допомогою клейової стрічки.

оновити старі штори

Штори із китицями. © uptodateinteriors.com

Як зробити китиці читайте у матеріалі за посиланням.

Помпони

Помпони допоможуть створити в інтер’єрі грайливий настрій:

оновити старі штори

Штори із помпонами. © ohjoy.blogs.com

4. Пофарбувати

Перефарбування штор повністю — досить кардинальні зміни. Для цього слід підібрати спеціальну фарбу та слідувати вказаним інструкціям. Якість кінцевого результату залежить від вашої тканини — вона має бути достатньо світлою, щоб колір «взявся».

Штампування

Якщо ж для вас це занадто масштабне завдання, подумайте над варіантом трафарету. Прості форми можна зробити за допомогою звичайної картоплі. Візьміть половинку та на зрізі виріжте необхідну форму. Занурте цю поверхню із трафаретом у фарбу та прикладіть до тканини.

оновити старі штори

Штори із бантиками. © abeautifulmess.com

Фарбування нижньої частини

Ще один цікавий варіант — пофарбувати тільки нижню частину або зробити градієнт. Для отримання градієнта потрібно опустити тканину в барвник і поступово її витягувати частинами, щоб вони отримали різний ступінь фарбування.

оновити старі штори

Штори із пофарбованим низом. © leboudoirdesetoffes.eu

5. Додаткові шари

Прості штори можна «ускладнити», якщо додати їм об’єму.

Прозорий шар

Наприклад, до звичайних штор можна зверху пришити прозору тканину.

оновити старі штори

Штори із прозорою тканиною зверху

Тасьма

Додати об’єму також можна тасьмою з бахромою. Якщо ви займаєтесь рукоділлям, можна застосувати для цього плетіння макраме.

оновити старі штори

Штори із тасьмою макраме із бахромою. © atmosphera.com

6. Поєднати різні штори

Подивитись на старі штори по-іншому можна, повісивши їх у парі з іншими шторами. За необхідності скоригуйте довжину штор, вона має бути однакова.

оновити старі штори

Поєднання різних штор. © homary.com

7. Змінити карниз

Для помітних змін зверніть увагу і на карниз. Якщо у вас пластиковий карниз з фігурними наконечниками, спробуйте замінити його на тонкий металевий або дерев’яний, без зайвих деталей. Старий карниз також можна сховати за декоративною накладкою:

оновити старі штори

Штори із декоративною накладкою на карнизі. © kemble_interiors

8. Цікаві аксесуари

Не забувайте, що саме деталі створюють настрій, тому такі дрібниці як цікавий підхоплювач для штор додадуть необхідних акцентів

оновити старі штори

Підхоплювач для штор у вигляді слоника. © anthropologie.com

Ці ідеї також можуть бути корисними та допоможуть зекономити і якщо ви купуєте нові штори. Оберіть якісні базові варіанти на знижках або ж знайдіть штори на платформі онлайн-оголошень у гарному стані та адаптуйте під свій інтер’єр.

Натхнення!

Ольга Дивисенко,

ЗЕЛЕНА САДИБА.