Фасади будинків, фото яких ми продемонструємо у цій статті, відповідають різним архітектурним стилям і кольоровим гамам. Поєднання кольорів — це чи не головне питання при плануванні екстер’єру будівлі. Адже фасад будинку – це не тільки стіни, це його загальний зовнішній вигляд. Тобто ми не можемо обійти увагою і колір даху, дверей, вікон, декоративних елементів тощо. І якщо вибір матеріалів для фасаду – це ще й питання ціни, яка часто буває нам недоступна, то їх колір ми можемо вибирати на свій смак практично серед будь-яких матеріалів. І часто правильне поєднання кольорів фасаду робить зовнішній вигляд будинку приємним і гармонійним, навіть якщо його архітектура далека від досконалості.
Зміст:
Білий, бежевий або світло сірий фасад будинку — оптимальний варіант, якщо ви не хочете, щоб ваш дім сильно впадав в очі сусідам чи відвертав увагу від ландшафту. Плюс – нейтральні кольори точно скоро не набриднуть. Але у таких будинків є один недолік, правда, тільки в міжсезоння. Майже пів року, коли сад спить і навкруги сірість і мряка, нейтральні будинки ніяк не додають яскравих кольорів і настрою, відповідно.
Інша річ — синій, жовтий, червоний або зелений фасад! Це основні кольори екстер’єру, які не тільки гратимуть першу скрипку на подвір’ї в похмуру пору року, але й демонструватимуть всім індивідуальність господарів. Правда, чим яскравіший будинок, тим ймовірніше з часом вам захочеться змінити його колір. Крім того, продати при необхідності такий дім буде важче.
Пам’ятайте, що кольори фарб в онлайн-галереях зображень і на зразках в будівельних магазинах мають трохи інший вигляд, ніж у реальному житті, де все, від часу доби до орієнтації будинку та якості освітлення, впливає на загальне враження від відтінку.
Вибираючи колірну палітру для вашого дому, слід враховувати три елементи:
Акцентні кольори – це саме ті деталі фасаду, де можна погратися, навіть якщо ви віддаєте перевагу нейтральним фасадам. Подумайте про поєднання основного білого чи сірого кольору з яскраво-жовтими вхідними дверима, або коричневого чи бежевого — з веселими зеленими віконницями. Що стосується оздоблення, білий виглядає чисто та яскраво на будь-якому екстер’єрі, але коричневий, чорний та сірий також можуть доповнювати багато колірних схем.
Читайте також нашу статтю Фасад будинку — ідеї декорування.
Як відомо, сонячне проміння більше притягують темні поверхні, саме тому на спекотному півдні найчастіше зустрічаються світлі фасади і дахи, в прохолодних регіонах – темні.
Чим яскравіша поверхня фасаду, тим більше вона схильна до вигорання на сонці. Чорний – абсолютний лідер в цьому процесі. Водночас чим світліший фасад, тим менше на його колір впливає сонце. Але білий в цьому питанні – не ідеальний, бо має властивість з часом жовтіти. Ідеальний, з цієї точки зору, сірий – не жовтіє, не вигорає, на ньому не видно бруд і пил. З віком сірий фасад, фото доводять, що він може бути з різних матеріалів, може трохи змінити відтінок.
Світлі відтінки візуально роблять будівлю більшою, саме тому білий колір домінує в класичній архітектурі, білі фасади можуть вражати своєю монументальністю.
Благородно також виглядають кремові та світло-бежеві відтінки, та самі по собі вони дещо бліді. Але в поєднанні з акцентними темними кольорами такі фасади виглядають значно цікавіше.
Яскраві насичені кольори фасадів будинків гармонійно виглядають тільки тоді, коли останні мають досить просту форму, без дрібних архітектурних деталей. В іншому випадку краще вибрати світлий нейтральний відтінок стін, щоб урівноважити вигадливість конструкції.
Натхнення!
ЗЕЛЕНА САДИБА.