Бруківка — матеріал, який використовували ще наші предки сотні років тому. Безумовно, мода на неї і досі не минула. З бруківкою красивіше і надійніше. Проте вона часто забруднюється різними хімічними і природними речовинами. Саме тому варто знати, як ефективно вивести з бруківки різноманітні плями.
Через мікропористий шар бетонної тротуарної плитки забруднення чітко видно на поверхні. Найбільш часті:
Найбільш популярним способом очистки бруківки є змиття бруду за допомогою великого напору води. Так легко усунути засохлий бруд чи пил.
Висоли — це білі плями, які виглядають як наліт на тротуарній плитці. Це побічний продукт після твердіння бетону. Візуально вони псують зовнішній вигляд поверхні, проте не є браком. Висоли зникають через 3-12 місяців самі собою. Але якщо ви хочете, аби бруківка виглядала естетично саме зараз, потрібно взятися за очищення негайно.
Зазвичай, цей дефект легко усувається за допомогою гідрофобізаторів. Не рекомендовано застосовувати лимонну кислоту, оцтову кислоту, ортофосфорну кислоту та інші кислоти. Вони можуть пошкодити структуру бруківки та призвести до зміни її складу.
Через те, що тротуарна плитка досить пориста, розлите мастило швидко всотується в пори та утворюється пляма. Проте не варто поспішати і заміняти бруківку на нову. Якщо пляма свіжа, покрийте ділянку розчином соди та оцту, потім витріть місце, яке спінилось, губкою. Якщо пляма зникла не повністю, повторіть процедуру.
Для видалення великої плями, яка встигла в’їстись в поверхню, з’єднайте гіпс з водою, додайте миючий кухонний засіб або рідке мило, розподіліть суміш по плямі, залиште до висихання, зніміть суміш губкою. Можна очистити такі плями за допомогою скипидару, нашатирного спирту. Масляні плями посипають тальком чи крохмалем. Проте для широкомасштабного очищення бруківки такі засоби не підійдуть.
В магазинах можна купити спеціальні засоби для виведення масляних плям з тротуарної плитки.
Найбільш часті забруднення бруківки від харчових продуктів — морозива, шашлику та хот-дога. Найефективніше харчові плями очищаються звичайним кухонним мийним засобом. Якщо до бруківки приклеїлась жуйка, то можна прикласти до неї кубик льоду, а потім через деякий час зішкребти за допомогою г-подібного ножа.
Для очищення бруківки від пророслої трави, грибів та лишайників використовують звичайні ножі. Окрім цього, бруд можна просто вимити водою за допомогою спеціального садової помпи. Таким чином позбуваються не лише насіння та трави з просвітів бруківки, а й залишків багнюки.
Також часто використовують з метою очищення бруківки від пророслих рослин окріп та соду. В окріп додають 3-4 столові ложки соди та поливають таким розчином місця, де є насіння бур’янів. Повторити процедуру треба кілька разів.
Якісно очищає від пирію аміачна селітра, її 12% розчином обробляють ділянки по кілька разів на тиждень. На 5 літрове відро потрібно 1 кг селітри.
Варто врахувати, скільки часу минуло після укладання, або контакту цементу з шорсткою поверхнею тротуарної плитки. Допомогти можуть засоби для видалення цементу. Це бюджетний варіант, придатний для недавно розкиданого цементу на поверхні. Другий варіант — це рідкі кислотні розчини. Вони наносяться багаторазово. Після кожного застосування плитка промивається напірним струменем води.
Усунути плісняву з бруківки допоможе звичайна хлорка, яку використовують для відбілювання одягу. Також може допомогти відбілювач. Спершу на бруківку наносять засіб, чекають 10-15 хвилин, а потім змивають проточною водою.
Важливо! Будь-яка хімічна речовина небезпечна для ваших рук, тому все треба робити в гумових рукавицях та бажано в захисних окулярах. Опісля, обов’язково, помийте руки з милом. Обережно треба поводити себе біля клумб, аби не отруїти рослини хімічними засобами та не забруднити штучні водойми.
Якщо вам все ж не вдалося вивести плями і ви вирішили поміняти вашу бруківку, то завітайте в інтернет-магазин Мій Двір. Саме там ви знайдете найрізноманітніші види бруківки — стильні сучасні плити і бруківку під старовину. Менеджер залюбки підкаже, як вигідно зміксувати доступні в каталозі варіанти.
Звертайтеся!