Знаєте, чому я не любила раніше готувати вінегрет? Бо дуже не подобається мені чистити відварені овочі, а потім їх дрібненько нарізати. Картопля, морква і буряк після термічної обробки стають липкими й глизявими — ну ніякого задоволення з ними працювати! Крім того, ще ж треба їх відварити! А це час і брудна каструля. Але рецепт вінегрету, яким поділюся в цій статті, дуже простий, бо всі овочі чистити та нарізати треба в сирому вигляді. Це ж зовсім інша справа! Приготуйте і переконайтеся самі!
Вмикаємо духовку на температуру 180 градусів, а поки вона нагрівається, миємо, чистимо і нарізаємо однаковими кубиками (приблизно 8 мм стороною) буряк, моркву і картоплю. Можна їх перемішати в одній посудині, щедро полити олією і викласти у форму для запікання. Я кожен овоч полила олією окремо в мисці, а потім виклала шарами у форму — буряк, картоплю, моркву. Ставимо запікатися, закривши форму фольгою зверху. Подрібнені овочі для вінегрету запікаються приблизно 40 хвилин. Тут грають роль не тільки особливості духовки, а й сортові якості овочів. Щоб не перепекти — загляньте на них хвилин через 25 і будете мати уявлення про їх готовність. Солити овочі до і під час запікання не потрібно!
А тим часом подрібнюємо інші овочі: цибульку — тонкими напівкільцями, огірки — кубиками, відміряємо капусту (якщо занадто кисла, можна промити), відціджуємо горошок. Горошок у рецепті вінегрету — для мене теж відкриття! Я завжди додавала до цього салату відварену квасолю. Дарма! Ця проста страва з консервованим горошком набагато смачніша!
Тим часом наші овочі запеклися. Викладаємо їх у велику миску, щоб було зручно все перемішати. Даємо хвилин 10 на охолодження, додаємо цибулю, огірки, горошок і капусту, солимо, перчимо, додаємо пахучу олію, пробуємо…
Спробуйте також приготувати:
В ідеалі подавати вінегрет до столу треба десь за годину після того, як всі овочі поєдналися в одній страві, треба дати їм час на «подружитися». Але й одразу він буде смачнющий! Перевірено!
Смачного!
Наталка Гурман,
ЗЕЛЕНА САДИБА.