Поки сезон полуниці в розпалі, поспішаємо розказати читачам ЗЕЛЕНОЇ САДИБИ, як зробити ароматизований полуничний оцет своїми руками. Як тільки не використовують в кулінарії цю ягоду! Варять варення, сушать, роблять пастилу, готують смачні алкогольні настоянки і лікери, але про те, що з полуниці можна приготувати ще й запашний оцет для заправки салатів і надання пікантної нотки стравам з риби і м’яса, знають не всі господині. Рецептом ароматизованого полуничного оцту в цій публікації поділиться з нами Людмила Воропаєва, власниця чарівного саду «Єва», що в Дніпрі.
Для приготування полуничного оцту Людмила радить відібрати дрібні ягоди. У свіжому вигляді вони смакують не так, як великі, а для настоювання в оцті – саме те, що треба. А оцет краще взяти домашній яблучний. Але за його відсутності можна використати й промисловий 6% оцет.
Полуницю миємо, чистимо і складаємо в красиву скляну пляшку. Заливаємо оцтом, коркуємо і ставимо на «дозрівання» в темне місце на 10-14 днів.
Коли наш оцет забере в полуниці її запашний аромат і смак (через 10-14 днів), зливаємо обережно його в іншу ємність (обов’язково скляну!!!) і можемо використовувати за призначенням. Проціджуючи оцет, не треба вичавлювати сік з ягід, інакше буде осад.
Полуничний оцет можна використовувати так само як і винний чи яблучний 6% оцет, на основі якого він зроблений – в кулінарії, косметології, народній медицині…
В кулінарії запашний оцет можна додавати в маринади і розсоли, різноманітні заправки і соуси, салати і супи, страви з риби, морепродуктів чи м’яса. Він також незамінний під час приготування десертів і випічки.
Особливо смакує оцет з полуниці в салатах зі свіжих овочів. Берете свіжі помідорки, нарізаєте кружальцями, поливаєте злегка оливковою олією, підсолюєте і збризкуєте зверху полуничним оцтом. Він надасть неповторного аромату і легкого смаку полуниці.
В принципі, ароматизований оцет можна робити і з інших ягід за такою ж технологією. Людмила Воропаєва робить запаси оцту не тільки з полуниці, а й, обов’язково, з малини.
Зробіть і собі полуничний чи малиновий оцет в цьому сезоні. І нехай смак літа тонкою ноткою буде присутній на вашій кухні увесь рік!
Рецепт приготування смачного полуничного лікеру від Людмили Воропаєвої в статті Домашній лікер з полуниці.
Рецепт та фото Людмили Воропаєвої,
спеціально для ЗЕЛЕНОЇ САДИБИ.