Може прозвучати дивно, але я дуже люблю «гуляти» супермаркетами та різноманітними продуктовими магазинами. Я можу навіть нічого не купити, але повільно пройтись, роздивитись що цікавого з‘явилось — один з моїх ритуалів. Це «хобі» збігається з моїм бажанням зробити своє харчування більш здоровим та збалансованим, тому особливо ретельно я роздивляюсь полиці не з чипсами та ковбасою, а більш корисними варіантами. Нещодавно я виявила, що частина моїх нових знахідок поселилась на моїй кухні, здається, назавжди. Без більшості з них я вже й не уявляю свій щоденний раціон. То ж вирішила поділитись своїми останніми знахідками із читачами та зібрала 8 нових корисних продуктів на моїй кухні у цій статті. Можливо, щось із цього списку прийдеться до смаку і вам!
Варто попередити, що я не маю медичної освіти та оцінюю корисність цих продуктів саме для себе на основі загальнодоступної інформації. В описі я буду говорити про властивості того чи іншого продукту, про які пишуть виробники. Якщо ви сумніваєтесь у безпеці конкретного продукту саме для вас, краще порадьтеся із лікарем.
Насіння конопель нічого кримінального в собі не несе (у ньому відсутній тетрагідроканабінол, який і відповідає за наркотичний ефект рослини), а навпаки, це корисний додаток до харчування, справжній «суперфуд». Вживання цього насіння має позитивний влив на травлення, пришвидшує обмін речовин, нормалізує рівень гемоглобіну, покращує пам’ять, роботу серця, стан шкіри та інше. У цьому продукті багато білків, корисних жирних кислот та клітковини.
Насіння конопель можна додавати до йогуртів, випічки, коктейлів та, в принципі, до будь-яких страв. Особисто я додаю його у салати та каші, збагачуючи їх смак та корисність. Цей продукт я знайшла в офлайн еко-магазині, але, звичайно, його легко можна замовити в Інтернеті. Ціна може здатися небюджетною (хоча є різні варіанти у продажу). Проте з огляду на те, що додаю у страви я його десь через день і лише на сніданок, однієї упаковки мені вистачає досить надовго.
Чорний кунжут — це нешліфоване насіння, яке має більш виражений горіховий смак та аромат, ніж шліфоване — білий кунжут. Склад чорного кунжуту також вражає, особисто я його споживаю як джерело кальцію. Різниця між білим та чорним кунжутом не дуже велика, хоча чорне насіння, наприклад, має більшу кількість антиоксидантів та є більш калорійним. Чорний кунжут дуже цікаво виглядає у стравах (я додаю також до салатів та каш). Особисто для мене чорний кунжут — альтернатива білому, який я споживаю регулярно. Тому для різноманіття я купую один раз білий, а інший раз — чорний.
Є у чорного кунжуту і протипоказання — він містить речовину, що покращує згортання крові, тому його не слід вживати людям, що схильні до варикозу або мають тромби. Також надмірне споживання чорного кунжуту може стати причиною каменів у нирках, тому зважайте на свої особливості організму.
Це моя справжня паличка-виручалочка! Нут я дуже люблю, але сухий перед приготуванням потрібно замочувати як мінімум декілька годин, що не завжди зручно, а ось консервований одразу можна додавати до страви. Він не потребує додаткової кулінарної обробки, перед вживанням я зазвичай його промиваю і можу одразу додати до салату або зробити простий гарнір — швидко обсмажити з овочами. Я намагаюсь завжди мати цей продукт вдома, адже це дуже виручає, коли потрібно зробити повноцінну швидку вечерю. Тому коли бачу його в супермаркеті — купую про всяк випадок.
Ціна консервованого нуту, який я купую, аналогічна сухому, хоча іноді я зустрічаю і дорогі варіанти (їх я не беру, тому не можу сказати різницю між ними). Шукати цей продукт потрібно на полицях біля консервованої кукурудзи та горошку, але є він не усюди. При цьому я його із легкістю знайшла у звичайному мережевому супермаркеті навіть у маленькому місті, тому зверніть увагу. Іноді замість консервованого нуту я купую консервовану сочевицю.
Колись я дуже цікавилась питанням безпечності олії, на якій ми готуємо. Начитавшись спеціалістів у цьому питанні, я звернула увагу на сиродавлену кокосову олію. Вона була у списку тих, на якій рекомендується смажити, тому коли я побачила її у супермаркеті по знижці, вирішила взяти. По ціні її можна порівняти із оливковою.
Кокосову олію радять смажити на середньому та малому вогні, на сильному вогні вона буде диміти. Смажу я не дуже часто, скоріше розігріваю страви, також додаю цю олію до каш та макаронів замість вершкового масла. Кокосова олія дарує стравам ніжний присмак і аромат. Також в Інтернеті я бачила багато рецептів із випічкою на ній, але ще не перевіряла. Я не тільки додаю цю олії у страви, часто втираю собі у руки, адже вона корисна і в косметичних цілях. Особисто для мене кокосова олія виявилась справжньою знахідкою.
Спробуйте приготувати Ніжне пісочне печиво на кокосовії олії.
Пророщені зерна — не новинка для тих, хто цікавиться здоровим харчуванням. Я також про них багато чула, але пророщувати самостійно — це не для мене, тому коли у магазинах почали з’являтися вже пророщені зерна, це був мій шанс спробувати що це взагалі таке. Цінність пророщеного насіння в унікальному складі, який в момент проростання насіння вступає в активну фазу. В цей момент в насінні набагато збільшується склад деяких вітамінів та мікроелементів, а деякі — взагалі тільки з’являються.
Послідовники здорового харчування переконують, що користь пророщеного насіння надзвичайно велика! Я купую салатний мікс, де є декілька видів насіння, і додаю до своїх звичних страв. Цей продукт дуже швидко прижився у моєму раціоні, тому я вже майже готова пророщувати іноді насіння і самостійно.
Читайте також нашу статтю про користь споживання насіння амаранту.
Ще один варіант здорового продукту — мікрозелень. Це паростки, у яких сформувались перші листочки. Така зелень має більш виражений, у порівнянні з дорослими паростками, смаком та більшу кількість вітамінів та мінеральних речовин. Багато хто вже давно вирощує мікрозелень самостійно, а зараз вона стала більш доступною і у продажі.
Мікрозелень має ніжний та соковитий смак, її можна додавати до багатьох страв, особисто я з неї роблю своєрідний салат, в якому тільки мікрозелень, насіння (гарбузове, соняшникове, конопляне), кунжут та оливкова олія. Мій фаворит серед мікрозелені — молодий горошок.
Читайте також нашу статтю Як вирощувати мікрозелень в домашніх умовах?
З огляду на здорове харчування, я декілька разів намагалась викреслити макарони зі свого раціону, але жодного разу в мене це не виходило. Як не крути, макарони — це дуже зручно та смачно. Я постійно шукала якісь корисні та цікаві варіанти, але вони були від іноземних брендів і, відповідно, дуже дорогі. Зараз я із задоволенням можу сказати, що у продажі з’явились і українські аналоги. В супермаркетах вони зустрічаються рідко (хоча буває), тому я періодично просто замовляю їх в інтернет-магазинах. Просто послухайте як це звучить: «Макарони зі шротом насіння гарбуза з твердих сортів», «Макарони зі шротом кісточок винограду» (мій фаворит), «Зі шротом волоського горіху з твердих сортів», «З куркумою з твердих сортів пшениці»… І смакує гарно!
Гречаний чай, який у Китаї називають «Ку Цяо» — це чай… з гречки. Так, це напій з молодого насіння татарської гречки, у складі якого є безліч вітамінів та мінералів, тому він має гарний вплив на організм. Що зацікавило мене, так це смак, адже він — солодкуватий, можна сказати карамельний, тому до нього навіть не хочеться брати щось із десертів. Продавчиня, з якою я консультувалась, розповіла навіть, що він допоміг їй схуднути на 7 кілограмів, адже з ним вона змогла їсти менше солодкого.
Гречаний чай можна заварювати три рази, а заварку після заварювання можна навіть з’їсти. Спочатку я купила гречаний чай українського бренду у гарному пакуванні, і ціна була досить кусючою. Але це було на пробу. Коли я зрозуміла, що він мені подобається, я із легкістю знайшла в Інтернеті пропозицію на вагу за ту ж ціну, але в три рази більше!
Дорогі читачі! Ми — те, що ми їмо — всім відомий вислів в сучасних реаліях не тільки не втрачає своєї актуальності, а й набуває ще більшої значущості. Засилля рафінованих продуктів на прилавках магазинів і, як наслідок, на наших кухнях, приводить кожного на стежку, що дуже далека від дороги до здоров’я. Крім нас самих, на жаль, ніхто не зацікавлений, щоб ми їли живу і корисну їжу. Але ж ми і самі можемо! Які ваші фаворити серед цієї категорії продуктів? Поділіться інформацією в коментарях!
Ольга Дивисенко,
ЗЕЛЕНА САДИБА.