Де зберігати бульби жоржин взимку?

Жоржини радують своїми яскравими кольорами та різноманіттям форм впродовж майже усього літа й половини осені. Але з настанням холодів виникає питання, як зберегти бульби жоржин до наступного сезону, адже лишати їх в землі не можна – загинуть від холоду. Щорічне викопування і зберігання посадкового матеріалу жоржин – мабуть, єдиний клопіт, який ці розкішні квіти можуть принести садівникові. Бо ростуть і цвітуть жоржини з мінімальним втручанням садівника у процес. В цій статті читайте, де і як правильно зберігати бульби жоржин взимку, щоб вони не загинули та змогли подарувати вам багато квітів наступного сезону.

Жоржина в осінньому саду

Де зберігати бульби жоржин взимку. © F. D. Richards

Підготовка бульб до зберігання

Перш ніж закласти на зберігання, бульби жоржин потрібно викопати й підготувати до зимівлі в тому чи іншому місці.

Викопують жоржини після перших заморозків, коли стебла і листя квітів почорніють. Не треба затягувати процес. Краще викопати бульби жоржин раніше, ніж пізніше. Підкопайте рослину садовою лопатою й обережно витягніть бульби із землі, щоб їх не пошкодити.

Стебла варто зрізати, залишивши близько 10 см від основи. Це дозволить легше працювати з бульбами перед закладанням їх на зберігання й убезпечить посадковий матеріал від гниття. Всі пошкоджені чи гнилі частини варто обрізати гострим ножем.

Викопані бульби з обрізаними стеблами треба лишити на просушування в теплому, сухому місці приблизно на тиждень. Це запорука не утворення плісняви під час зберігання.

Більше про викопування і підготовку бульб жоржин до зберігання читайте в статті за посиланням.

Найкращі умови для зберігання бульб жоржин

Жоржини походять з теплих регіонів, тому не переносять зимівлі у відкритому ґрунті в умовах українських зим. Для їх успішного зберігання потрібно знайти місце, де температура не буде опускатися нижче +4…+6°C, але й не підійматиметься вище +10°C. Також необхідно дотримуватися помірної вологості, щоб бульби і не пересохли, і не загнили.

Бульби жоржин взимку

Бульби жоржин. © florissa

Місце для зберігання бульб

Погріб або підвал

Це оптимальне місце для зберігання бульб жоржин взимку. Важливо, щоб у підвалі була хороша вентиляція і не було надто волого. Якщо підвал сирий, можна обернути бульби в паперові пакети або помістити їх у ящики з піском, торфом тощо.

Гараж або холодний сарай

Якщо у вас немає підвалу, можна зберігати бульби в гаражі або сараї, за умови, що там температура не опускається нижче нуля. Використовуйте торф чи пісок, щоб підтримувати стабільну температуру та вологість місткості з бульбами жоржин.

Холодильник

Якщо кількість бульб невелика, можна зберігати їх у холодильнику. Для цього помістіть їх у паперовий пакет або пластиковий контейнер з отворами для вентиляції. Головне – уникати надмірної вологи.

Утеплений балкон

Для дачників варіантом може бути зберігання бульб жоржин на утепленому балконі. Але в цьому випадку восени, коли температура на вулиці дуже коливається, важливо забезпечити захист жоржинам від можливого надмірного тепла, що може привести до їх висушування.

Підтримувати більш-менш стабільну температуру на балконі для жоржин допоможуть:

  • пластикові або дерев’яні ящики, які можна обгорнути кількома шарами тканини, мішковини, газет тощо;
  • темні, вентильовані місця на балконі, які можна створити за допомогою цупкої тканини чи дерев’яних щитів. Важливо, щоб до місця зберігання бульб не потрапляли прямі сонячні промені;
  • термометр дозволить швидко реагувати на температурні зміни. Якщо температура підвищується вище +10°C, спробуйте частіше відкривати балкон для вентиляції або тимчасово перемістіть бульби в холодильник.
  • зберігання бульб у перфорованих поліетиленових або тканинних мішках, які дозволяють циркулювати повітрю, теж запобігає перегріву та сприяє вентиляції.

Догляд під час зимівлі

Під час зимового зберігання регулярно перевіряйте стан бульб. Якщо ви помітите, що деякі з них почали загнивати або пересихати, відразу вживайте заходів. Гнилі частини обріжте гострим ножем, обробіть зрізи деревним вугіллям або зеленкою. Якщо бульби пересихають, можна трохи зволожити матеріал, в якому вони зберігаються, наприклад, пісок чи торф.

Дорогі читачі! Правильне зберігання бульб жоржин – це запорука їхнього пишного цвітіння наступного сезону. Дотримуйтесь цих простих рекомендацій, і ваші улюблені квіти знову прикрашатимуть сад яскравими кольорами.

Натхнення!

ЗЕЛЕНА САДИБА.