Жоржини радують своїми яскравими кольорами та різноманіттям форм впродовж майже усього літа й половини осені. Але з настанням холодів виникає питання, як зберегти бульби жоржин до наступного сезону, адже лишати їх в землі не можна – загинуть від холоду. Щорічне викопування і зберігання посадкового матеріалу жоржин – мабуть, єдиний клопіт, який ці розкішні квіти можуть принести садівникові. Бо ростуть і цвітуть жоржини з мінімальним втручанням садівника у процес. В цій статті читайте, де і як правильно зберігати бульби жоржин взимку, щоб вони не загинули та змогли подарувати вам багато квітів наступного сезону.
Зміст:
Перш ніж закласти на зберігання, бульби жоржин потрібно викопати й підготувати до зимівлі в тому чи іншому місці.
Викопують жоржини після перших заморозків, коли стебла і листя квітів почорніють. Не треба затягувати процес. Краще викопати бульби жоржин раніше, ніж пізніше. Підкопайте рослину садовою лопатою й обережно витягніть бульби із землі, щоб їх не пошкодити.
Стебла варто зрізати, залишивши близько 10 см від основи. Це дозволить легше працювати з бульбами перед закладанням їх на зберігання й убезпечить посадковий матеріал від гниття. Всі пошкоджені чи гнилі частини варто обрізати гострим ножем.
Викопані бульби з обрізаними стеблами треба лишити на просушування в теплому, сухому місці приблизно на тиждень. Це запорука не утворення плісняви під час зберігання.
Більше про викопування і підготовку бульб жоржин до зберігання читайте в статті за посиланням.
Жоржини походять з теплих регіонів, тому не переносять зимівлі у відкритому ґрунті в умовах українських зим. Для їх успішного зберігання потрібно знайти місце, де температура не буде опускатися нижче +4…+6°C, але й не підійматиметься вище +10°C. Також необхідно дотримуватися помірної вологості, щоб бульби і не пересохли, і не загнили.
Це оптимальне місце для зберігання бульб жоржин взимку. Важливо, щоб у підвалі була хороша вентиляція і не було надто волого. Якщо підвал сирий, можна обернути бульби в паперові пакети або помістити їх у ящики з піском, торфом тощо.
Якщо у вас немає підвалу, можна зберігати бульби в гаражі або сараї, за умови, що там температура не опускається нижче нуля. Використовуйте торф чи пісок, щоб підтримувати стабільну температуру та вологість місткості з бульбами жоржин.
Якщо кількість бульб невелика, можна зберігати їх у холодильнику. Для цього помістіть їх у паперовий пакет або пластиковий контейнер з отворами для вентиляції. Головне – уникати надмірної вологи.
Для дачників варіантом може бути зберігання бульб жоржин на утепленому балконі. Але в цьому випадку восени, коли температура на вулиці дуже коливається, важливо забезпечити захист жоржинам від можливого надмірного тепла, що може привести до їх висушування.
Підтримувати більш-менш стабільну температуру на балконі для жоржин допоможуть:
Під час зимового зберігання регулярно перевіряйте стан бульб. Якщо ви помітите, що деякі з них почали загнивати або пересихати, відразу вживайте заходів. Гнилі частини обріжте гострим ножем, обробіть зрізи деревним вугіллям або зеленкою. Якщо бульби пересихають, можна трохи зволожити матеріал, в якому вони зберігаються, наприклад, пісок чи торф.
Дорогі читачі! Правильне зберігання бульб жоржин – це запорука їхнього пишного цвітіння наступного сезону. Дотримуйтесь цих простих рекомендацій, і ваші улюблені квіти знову прикрашатимуть сад яскравими кольорами.
Натхнення!
ЗЕЛЕНА САДИБА.