Мох в інтер’єрі — 30 ідей з фото

Сьогодні все частіше можна зустріти в інтер’єрі мох. Він ідеально пасує екостилю, адже додає яскравої зелені. За допомогою моху можна прикрасити та освіжити будь-яку оселю. Ним можна задекорувати стіни вітальні, зону приготування їжі на кухні або навіть ванну кімнату. Правильно підібраний вид моху та його вдале розташування створить неординарний вигляд будь-якого приміщення. Такий вид озеленення підходить для тих, хто не має часу на догляд за традиційними кімнатними рослинами, але прагне додати елементів природи та яскравих акцентів в свою оселю. Сьогодні ми зібрали 30 ідей з фото використання моху в інтер’єрі для вашого натхнення.

Мох в інтер'єрі — 30 ідей з фото

Мох в інтер’єрі — 30 ідей з фото

Який буває мох для інтер’єру?

Натуральний

Зазвичай, для приміщень застосовують ягель, адже він має яскравий салатово-зелений колір. Натуральний мох для великих композицій зараз вже використовують рідко, адже він вимагає догляду — його потрібно періодично зволожувати оприскуванням. Через це у кімнаті буде підвищена волога.

Штучний

Неживий декор, який виготовляють, зазвичай, із пластику. З догляду потребує видалення пилу. Зовні такий мох відрізняється від живого, проте ідеально підходить для створення масштабних композицій, наприклад, зелених стін.

Стабілізований

Це щось середнє між штучним та живим мохом. Він створюється з натуральної рослини та обробляється особливим чином — з моху видаляється волога та вводиться стабілізаційна речовина. Вона переводить мох у стан сну, консервує його. Такий мох не вимагає поливів та розташовується подалі від сонячних променів. В продажі можна зустріти пофарбований у різноманітні відтінки стабілізований мох. Кольоровий мох вже не схожий на справжній, проте виглядає також цікаво.

Читайте також нашу статтю Картини в інтер’єрі — 25 ідей оформлення.

Ідеї декору з моху

  • Картини та панно. Мох можна комбінувати з іншими елементами, наприклад з деревом, а також пофарбувати у різноманітні кольори.  Хоча і просто зелений мох на картині або панно будь-якої форми виглядатиме ефектно.
  • Написи та силуети. Такий декор, наприклад, фразу, яка вас надихає, можна прикріпити на стіну.
  • Деталі меблів. Як варіант, можна встановити кавовий столик, стільниця якого прикрашена зеленню. Зверху можна покласти скло.
  • Композиції з моху. Прикрасити оселю можна різноманітними композиціями з стабілізованих рослин. Їх можна додати у високі вази та вазони.

Звісно, стіну з моху можна замовити, а великі композиції або габаритні меблі із мохом можна знайти та купити, але часто це коштує дуже суттєво. Тому якщо ви не готові витрачати багато грошей, ви можете обрати дрібніші елементи — картини або горщики із мохом. Стабілізований мох за великого бажання можна зробити самостійно — в інтернеті є багато майстер-класів про це. Якщо ви готові цим займатися, ви отримаєте унікальний та оригінальний елемент декору для своєї оселі.

Така кімнатна рослина як солейролія виглядає в інтер’єрі навіть краще за мох!

Мох в інтер’єрі — фото без коментарів

Натхнення! 

ЗЕЛЕНА САДИБА.