Кислиця трикутна — фіолетові «метелики» на підвіконні

Кімнатні  рослини є важливим акцентом будь-якої оселі, вони безумовно створюють затишок та неповторну атмосферу. Щоб прикрасити свій дім квітами, не обов’язково витрачати «всі гроші світу» на купівлю  ексклюзивних рослин. У наш час існує безліч чудових, невибагливих та недорогих кімнатних рослин, які здатні порадувати, створити душевну атмосферу, принести затишок та радість у дім. Серед таких рослин однією з моїх улюблених є кислиця. Саме про неї й піде мова в цій статті — як вирощувати в домашніх умовах?

Кислиця трикутна — особливості вирощування

Кислиця трикутна — особливості вирощування

Опис рослини

Кислицю, або квасеницю (Oxalis) як кімнатну рослину почали активно культивувати в XVII ст. Сьогодні оксаліс нараховує більше десятка популярних видів для кімнатного квітникарства, при цьому в природі налічується приблизно 800 різновидів цієї рослини! Моя улюблениця — кислиця, або квасениця трикутна (Oxalis triangularis), яку також називають «мадам батерфляй» за схожість листочків з крильцями метелика.

Одним словом — неперевершена  рослина! Вона нагадує зграю фіолетових метеликів, які літають на підвіконні. Має незвичну форму трилисника та темно-сливове забарвлення листя. Кислиця трикутна — це, перш за все, сонячна рослина. Цікавим фактом є те, що на ніч рослина закриває свої  пелюстки, ніби  засинає.

Це ідеальний вид для надання акценту в інтер’єрі. Кислиця трикутна гарно виглядає  як самостійна рослина, так і у композиції з іншими. Її  можна розмістити на підвіконні або ж у підвісному кашпо. Досить гарно буде дивитися на терасах і верандах. Насичений фіолетовий колір кислиці — можливість надати яскравого акценту групі квітів, поставивши її на передній план.

Кислиця, або квасениця трикутна з фіолетовими листками

Кислиця, або квасениця трикутна (Oxalis triangularis) красива навіть без квітів

Скільки цвіте кислиця трикутна?

Різні сорти цього виду цвітуть квітами різного кольору. На фоні трикутних листочків розпускаються або білі, або рожеві, або фіолетові квіточки. На тонесеньких квітоніжках вони тендітно підіймаються над листям й чутливо реагують на найменший рух повітря.

В ідеальних умовах і при оптимальному догляді кислиця трикутна починає квітнути вже через місяць після посадки. І не завжди цвітіння збігається з активним нарощуванням листя. Поступово рослина набере силу і може квітувати до 9-ти місяців! Лише взимку через скорочення світлового дня квасениця трикутна не може цвісти.

Але такий довгий період цвітіння у цього виду оксаліса можливий лише при дотриманні оптимальних умов утримання і догляду за рослиною. Хоча це і невибаглива рослина, з нею також можуть виникати проблеми. В першу чергу, цвітіння точно не буде рясним і тривалим, якщо кислиці не вистачає сонця.

Читайте також нашу статтю Ідеальні кімнатні рослини для новачків.

Догляд в домашніх умовах

Кислиця трикутна дуже проста в догляді, ідеальна для початківців, не потребує додаткових, так би мовити, «танців з бубном». Все, що їй дійсно потрібно, простий, але систематичний догляд, гарне освітлення та полив. Грунт повинен постійно бути злегка вологим. Потрібно слідкувати за цим і звертати особливу увагу на вологість ґрунту в сонячні дні. Особисто я поливаю свою кислицю щодня ввечері при сонячній погоді,  якщо дні похмурі — раз на 2-3 дні. Рослина не потребує додаткових обприскувань.

Одним з основних показників невірного поливу є скидання листя. Якщо кислиця скидає листя, то, перш за все, потрібно звернути увагу на полив. Ви або переливаєте, або ж не даєте їй достатньо вологи.

Ця рослина потребує гарного освітлення. Зі свого досвіду можу сказати, що я декілька разів змінювала місце для своєї кислиці трикутної, поки не знайшла ідеальне, бо відразу побачила, як рослина почала набиратися сили, рости та квітувати.

Я б рекомендувала розміщувати кислицю трикутну так, щоб вона отримувала світло цілий день, зокрема на підвіконнях південної орієнтації. Комфортна температура повітря для її гарного розвитку +20…+25 градусів.

До ґрунту рослина невимоглива. Можна садити в  універсальний субстрат для кімнатних рослин. Підживлювати можна комплексним добривом 1 або 2 рази на місяць. З таким підживленням рослина доволі швидко розростається.

Найкращий час для розмноження кислиці — навесні після періоду спокою. Вона щедро дає дочірні бульбочки, якими її розмножувати — саме задоволення. Гнізда ділять при пересадці, групуючи по 8-15 штук, і висаджують в окремі горщики.

Розмноження кислиці, фото

Розмножується кислиця дочірніми бульбочками весною

Читайте також нашу статтю Чому сохнуть кінчики листя у кімнатних рослин?

Зимівля кислиці трикутної

Серед мінусів є те, що взимку рослина має понад місяць період спокою. У цей час кислицю потрібно розмістити в сухому прохолодному місті. Дуже зрідка — зволожувати ґрунт. Зрозуміти, що кислиця переходить у стан спокою досить просто, її листя починає опадати.

Саме в цей час все листя можна обрізати трохи вище лінії ґрунту, щоб сприяти кращій якості листя навесні та запобігти розмноженню шкідників. По завершенню цього періоду у рослини з’являються нові листочки, тому потрібно переставити її в освітлене місце, при потребі пересадити.

Дорогі читачі! Сподіваюся, я вас переконала, кислиця трикутна — одна з найпростіших кімнатних рослин. До того ж — зовсім недорога! Якщо ви не маєте кислиці в своїй оселі, придбайте обов’язково і не пошкодуєте!

Юлія Фурсова,

ЗЕЛЕНА САДИБА.