Багатоярусні стенди для кімнатних рослин, або Вертикальний сад вдома

Багато кімнатних рослин не буває — це доводять нам світлини справжніх кімнатних джунглів. Подивишся на них і хочеться купити нові рослини. Вдома поступово збирається ціла колекція. Де ж їх у такій кількості тримати? Замість того, щоб розставляти їх рядочком на підлозі або на усіх меблях та підвіконнях, можна із комфортом розмістити їх у вертикальному кімнатному садку. Варіантів є декілька, зокрема багатоярусні стенди. Такі стенди дозволяють розмістити стільки рослин, скільки ваша душа бажає, все залежить від площини, яку ви можете собі виділити для них — є більш компактні варіанти, а є й розміром у повноцінну шафу. Сьогодні ми зібрали 30 фотоідей багатоярусних стендів для вашого натхнення.

Багатоярусні стенди для кімнатних рослин, або Вертикальний сад вдома

Багатоярусні стенди для кімнатних рослин, або Вертикальний сад вдома

Переваги багатоярусних стендів для кімнатних рослин

  • Вирішує проблему нестачі місця на наявних поверхнях оселі;
  • Вільний доступ для догляду рослин;
  • Для рослин виділяється окрема конструкція, а отже ви не зіпсуєте інші меблі, якщо випадково щось проллється або розсиплеться;
  • Ви можете звільнити заставлені меблі та підвіконня, де рослини вам заважають;
  • Можна підібрати справді стильну конструкцію, яка стане оригінальною прикрасою вашої оселі

Серед основних недоліків можна назвати те, що не всім рослинам підходять схожі умови освітлення (трошки відкоригувати можна за допомогою розташування нижче або вижче на стенді, але не кардинально) та те, що для габаритного стенду також потрібно шукати місце. То ж, обирайте оптимальний варіант з огляду на свої рослини та можливості.

Читайте також нашу статтю 36 фото, які доведуть, що кімнатних рослин багато не буває.

Якими можуть бути багатоярусні стенди для кімнатних рослин?

  • Стенди с полицями. Це можуть бути спеціальні стенди різноманітних форм або навіть звичайний стелаж, який ви виділите тільки для цих задач.
  • Стенд-перегородка. Такий стенд вирішує одразу дві задачі: розташування рослин та зонування кімнати.
  • Стенд-драбина. Може бути така, яка спирається на стіну або у вигляді трикутника. Для таких цілей можна адаптувати справжню драбину або ж знайти схожу за формою спеціальну конструкцію.
  • Кутовий стенд. Кутові стенди не заважають вільному проходу та залишають максимум вільного місця. Гарне рішення для заповнення пустих кутів.
  • Стенди з ящиків. Одне з рішень, яке можна зробити самостійно. Звичайні ящики потрібно з’єднати один над одним у бажаному порядку.

Ці та інші приклади шукайте на фото нижче.

Всі фотографії відкриваються у великому розмірі — клікніть на фото!

Багатоярусні стенди для кімнатних рослин — фото без коментарів

Натхнення! 

ЗЕЛЕНА САДИБА.