Заливне з риби — найпростіший рецепт

Не зважаючи на немаленький кулінарний досвід, я тільки недавно почала готувати заливне з риби. І це при тому, що в моїй родині рибу люблять і вживають значно частіше, ніж м’ясо. Мабуть, кілька разів спробувавши не дуже вдале заливне з риби десь в гостях за святковим столом, бажання готувати так рибу у мене пропало надовго. Рецепт заливного зі скумбрії, яким поділюся в цій статті, став для мене дуже приємним сюрпризом. Скумбрію я запікаю майже щотижня, але тепер буду запікати не так часто. Бо заливне з цієї риби не менш смачне, а готується так само просто і швидко. Спробуйте!

Заливне з риби — найпростіший рецепт

Заливне з риби — найпростіший рецепт

Інгредієнти для заливного з риби

  • 1 скумбрія середнього розміру;
  • 1 ст.ложка желатину;
  • 1 середня морквина;
  • 1 цибулина;
  • шматочок селери;
  • пару зубчиків часнику;
  • сіль, дрібка цукру, чорний перець, лавровий лист, кріп — сухий чи свіжий.

Заливне з риби — рецепт приготування

Спочатку готуємо овочевий бульйон — складаємо в каструльку всі овочі й спеції (моркву ріжемо акуратними кільцями, вона згодиться для прикраси, цибулю і селеру просто розрізаємо на менші шматки для зручності), заливаємо холодною водою (приблизно 500 мл, чим більша рибина, тим більше води), доводимо до кипіння і варимо на маленькому вогні приблизно 20 хвилин.

В окремій мисці заливаємо 100 мл холодної води ложку желатину і залишаємо його набухати на пів години.

Черга — за рибою. Для приготування заливного за цим рецептом можна використати не тільки скумбрію, а й іншу рибу, наприклад, тунець, горбушу, лосось тощо. Як на мене, чим жирніша рибина, тим краще з неї вийде заливне. Головне — правильно розморозити її. Найкраще — в холодильнику, допустимо — при кімнатній температурі, але ні в якому разі не замочуючи в холодній чи гарячій воді, або в мікрохвильовці. Розморожену рибу чистимо, миємо, видаляємо всі плавники, нутрощі, голову, ріжемо на однакові шматки.

Чистимо і ріжемо на шматки рибу

Чистимо і ріжемо на шматки рибу

Дістаємо відварені овочі з каструлі, а на їх місце відправляємо рибу. Доводимо до кипіння і відварюємо на малому вогні приблизно 10 хвилин. Дістаємо рибу з каструлі та ставимо охолоджуватися.

Бульйон для заливного знову повертаємо на вогонь, кладемо до нього свіжу зелень кропу, якщо є (в мене цього разу не знайшлося, і нічого) і желатин, гарно перемішуємо і нагріваємо майже до кипіння, але закипіти бульйону цього разу не даємо. Знімаємо з вогню.

Відварену в бульйоні скумбрію чистимо від кісточок. Робити це нескладно. У звичайні тарілки для першої страви (2 штуки), якщо заливне з риби готуємо на буденну вечерю, або на святкове блюдо викладаємо шматки скумбрії шкіркою доверху (щоб красиво) і кільця моркви. Заливаємо бульйоном з каструлі — або одразу через ситечко, або попередньо процідивши.

Застигає таке заливне зі скумбрії пару годин чи трохи більше, в залежності від температури у вашому холодильнику. Подаємо до столу з гірчицею. Заливне з риби можна при подачі порізати на шматки, а можна поставити на стіл просто в тарілках, ідеально — в порційних, якщо мова йде про святкове сервірування.

Якщо полюбляєте страви з риби, вам обов’язково сподобається закуска з оселедця — форшмак.

Смачного!

Наталка Гурман,

ЗЕЛЕНА САДИБА.