Щавель на зиму — простий рецепт заготовки для борщу

Щавель на зиму можна заготовити кількома способами. Я завжди заморожувала, поки не спробувала його солити. І, скажу відверто, взимку зелений борщ з соленого щавлю набагато смачніший, ніж з замороженого. А солити його не складніше, ніж заморожувати. Одну півлітрову баночку можна так туго набити щавлем, що її вистачить на приготування 4-6 каструль борщу. Влітку я зберігаю свій засолений щавель в холодильнику, а взимку він переселяється на утеплений балкон. Як солити щавель на зиму, розкажу в цій статті.

Як засолити щавель на зиму?

Як засолити щавель на зиму?

Що знадобиться, щоб засолити щавель?

Власне, сам щавель. Його можна купити на базарі і засолити, можна виростити спеціально, а можна назбирати, як ми, в саду чи на найближчому лугу.

Крім цього, нам знадобиться:

  • звичайна кам’яна сіль, не йодована,
  • скляна тара  — у мене півлітрова банка з пластмасовою кришкою. Стерилізувати не потрібно. Достатньо просто гарно помити;
  • трохи оцту 9%;
  • невеликий шмат натуральної тканини (по розміру кришки), яку ми будемо змочувати в оцті (далі в рецепті прочитаєте навіщо).

Як солити щавель на зиму?

Де б ви не взяли щавель, його треба спочатку перебрати. Викидаємо всі травинки-мусоринки, відриваємо стебла у листочків. Це все — в компост. Нам потрібні тільки листочки.

Листя щавлю промиваємо під проточною водою, даємо йому трохи просохнути і нарізаємо дрібно ножем. Далі щавель викладаємо у велику миску і перетираємо з сіллю. Скільки давати солі? З розрахунку 2 столові ложки на півлітрову банку туго набиту щавлем. Зауважте, що з повної емальованої великої миски, що в мене на фото, вийшла всього одна баночка щавлю на зиму.

Якщо ви дасте більше солі — не страшно. Просто пам’ятайте, що солити зелений борщ з такого щавлю треба в самому кінці приготування. Якщо щавель на зиму вийде дуже солений, ви просто не солитимете борщ.

Перетертий з сіллю щавель залишаємо на хвилин десять в спокої. Він інтенсивно пустить сік. Після чого напихаємо його в банку, зливаючи зайву вологу і утрамбовуючи товкачем.

Рецепт найсмачнішого зеленого борщу, читайте в нашій статті.

Напихаємо щавель в банку, утрамбовуючи товкачем

Напихаємо щавель в банку, утрамбовуючи товкачем

Коли наша баночка повна і тугенько набита, спочатку накриваємо її тканиною змоченою в оцті й закриваємо кришкою. Перевірте, щоб була повна герметичність. Якщо використовуєте кришку, що закручується, то тканина повинна повністю лишатися всередині банки.

Відправляємо наш щавель в холодильник на зберігання. Взимку він вам ой як згодиться, бо значно спростить приготування улюбленого зеленого борщу.

До речі, щавель можна солити на зиму разом з кропивою. Такий борщ буде ще смачніший і корисніший! Цікаві рецепти страв з кропивою, читайте в нашій статті.

Смачного!

Наталка Гурман,

ЗЕЛЕНА САДИБА.