Керія японська – яскравий весняноквітучий чагарник

Коли цвіте керія японська, не звернути увагу на цей чагарник неможливо. Висока, пишна, яскраво-зелена з невеличкими, але рясними квіточками жовтого кольору. Ну дуже ефектна! До того ж відцвітаючи, керія не виглядає неохайно – зів’ялі квіти опадають самі й не приносять ніякого клопоту садівникам. І навіть взимку вона стане прикрасою саду. Звичайно, без листя і квітів, але це просто зелений фонтан пагонів! Як вирощувати керію японську в саду, поговоримо в статті.

Керія японська, фото

Керія японська — умови, догляд, розмноження

Опис рослини

Керія японська (Kerria japonica) – єдиний вид роду Керія родини Розових, що в природі росте в Японії і Китаї. В сприятливих умовах в саду цей чагарник легко бере висоту у два метри. Потужні пагони керії ростуть від центру, поникаючи на кінцях до землі, створюють чагарнику фонтаноподібну форму.

Листки рослини довжиною приблизно 10 см мають зубчики по краях, що надають їм об’ємності. Колір листя знизу світліший, ніж зверху. У видової рослини квіточки мають просту форму, в наших садах найчастіше вирощують керію японську Pleniflora з махровими квітами, схожими на дрібні трояндочки. Квіти керії розкидані по всій довжині пагонів. В діаметрі вони досягають 5 см.

Умови і догляд за керією в саду

Цей декоративний чагарник, висаджений в правильному місті, не принесе вам абсолютно ніякого клопоту. Що любить керія? Найкраще вона почуватиметься в легкій напівтіні, правда, зможе рости і на повному сонці, але її квітування буде біднішим – квіти швидко вигорятимуть і осипатимуться. Крім того, керія японська – посухостійка рослина і в напівтіні зможе задовольнитися атмосферними опадами, а ось в сонячних місцях її доведеться все-таки поливати в посушливі періоди.

До ґрунтів цей чагарник також невибагливий, буде рости навіть на бідних піщаних. Але, знову ж таки, на сонці і на бідному ґрунті для нормального зростання їй буде потрібен регулярний полив.

Щодо підживлень, то на родючій землі керія може обійтися і зовсім без них, в іншому випадку буде рада нітроамофосці ранньою весною чи іншим азотним добривам, і калійн0-фосфатним — восени. Саме осіннє підживлення сприятиме більш рясному цвітінню чагарника в наступному сезоні.

Укриття на зиму керія японська в Україні не потребує. А ось правильна регулярна обрізка – необхідний пункт догляду за керією, що забезпечує її пишне цвітіння.

Щороку навесні бажано провести легке санітарне обрізування – вирізати все, що погано перезимувало. Керія японська цвіте на пагонах минулого року, тому серйозніше обрізати її потрібно після першої хвилі квітування – в травні-червні.

Добре вирізати всі пагони керії, що старші 3-х років. Також треба регулювати густоту куща всередині, проріджуючи пагони, що інтенсивно наростають зсередини у відповідь на вкорочування основних пагонів. А вкорочувати їх можна як завгодно, регулюючи висоту куща на свій смак. Обрізка після першої хвилі цвітіння стимулює появу квітів на керії в кінці літа і аж до жовтня включно.

Читайте також нашу статтю про інші декоративні чагарники, що цвітуть весною.

Керія японська Pleniflora

Керія японська Pleniflora

Керія японська в ландшафтному дизайні

Керія не загубиться у великому саду та може виконувати різні декоративні завдання і на маленьких ділянках. Основна риса, за яку цінують керії – раннє та дворазове цвітіння. Це один з найефектніших весняно-квітучих чагарників. Як весняний чи осінній акцент керію вводять в естафету безперервного цвітіння, вирощують у сезонних композиціях.

Керію японську в дизайні саду використовують:

  • у живоплотах;
  • на квітниках;
  • для прикраси газонів (поодинці або у маленьких групах);
  • для створення фонових масивів;
  • на галявинах із ґрунтопокривних рослин;
  • у пейзажних посадках.

Керія японська добре почувається не тільки у відкритому ґрунті, а й у контейнерах. В діжках, горщиках, в кам’яних вазонах керія розставить по саду чудові акценти і додасть виразності зонам відпочинку. Керію японську можна використовувати і для вигонки, прикрашаючи зимовий та весняний інтер’єр квітучими гілочками.

Керія японська в горщику

Керія японська добре почувається не тільки у відкритому ґрунті, а й у контейнерах

Як розмножити керію японську?

Розмножувати керію – саме задоволення. По-перше, варіантів багато, по-друге, вона майже гарантовано розмножується будь-яким з перелічених нижче способів:

  • Діленням дорослого куща;
  • Відводками (пригинати до землі і прикопувати пагони до їх вкорінення);
  • Живцями, які краще нарізати весною, за стандартною технологією;
  • Кореневу поросль, яку щедро пускає рослина, можна відкопувати від материнського куща і одразу висаджувати на нове місце;

Дорогі читачі! Посадіть керію японську у своєму саду обов’язково! Вона принесе вам масу задоволення при мінімальному догляді, а то і зовсім без нього.

Натхнення!

ЗЕЛЕНА САДИБА.