Паста з соусом із рікоти та лимону

Сьогодні готуємо смачну пасту з соусом із рікоти та лимону. Є декілька причин, чому мені захотілося поділитись таким простим рецептом. По-перше, у цьому рецепті я відкрила для себе соус для пасти, який не треба готувати. Якщо мати у холодильнику рікоту, такий соус може стати просто знахідкою у моменти, коли потрібно щось швидко приготувати. По-друге, він нежирний, на відміну від того ж класичного вершкового соусу, адже рікота це такий собі нежирний аналог домашнього сиру. По-третє, поєднання рікотти та лимону виявилось дуже цікавим. Ніжний вершковий смак вдало поєднується зі свіжістю цитрусу. Такий соус я використовую і окремо, наприклад, додаю багато свіжої зелені та роблю рулети із лавашем або тортилею.

Паста з соусом із рікоти та лимону

Паста з соусом із рікоти та лимону

Інгредієнти для пасти з соусом із рікоти та лимону

  • улюблена паста;
  • рікота;
  • пармезан або інший твердий сир;
  • бейбі-шпінат;
  • лимон;
  • оливкова олія;
  • часник;
  • сіль, перець.

Спосіб приготування пасти з соусом із рікоти

Ставимо варитись свою улюблену пасту до стану аль денте. Тим часом готуємо соус. Натираємо твердий ароматний сир (зазвичай рекомендують брати для таких рецептів пармезан) та лимонну цедру. Для соусу поєднуємо такі інгредієнти: рікоту, натертий твердий сир та лимонну цедру, оливкову олію, сіль та перець, а також трошки часнику (я взяла сухий, можна взагалі обійтися без нього, якщо у вас після обіду плани). Точних пропорцій такий соус не потребує, пробуйте на смак та коригуйте за своїми вподобаннями.

Дістаємо готову пасту. Залишаємо трохи води від варки пасти (у окремій чашці та у каструлі, в якій готували). У каструлі  варимо у цій воді шпинат приблизно хвилинку. Дістаємо шпинат та виливаємо воду з каструлі. З’єднуємо у ній шпинат, пасту, соус та додаємо трохи води з пасти, перемішуємо.

Готуємо шпинат

Готуємо шпинат

Паста з соусом із рікоти та лимону готова. Для сервірування можна додати ще натертого твердого сиру та улюблену свіжу зелень.

Паста з соусом із рікоти та лимону готова

Паста з соусом із рікоти та лимону готова

Приготуйте також Пасту із запеченими томатами чері та фетою.

Смачного!

ЗЕЛЕНА САДИБА.