Якщо ви любите рибу так, як її люблю я, цей рецепт маринованої скумбрії стане вашим улюбленим надовго. По-перше, робити її дуже швидко, від кухаря така рибка вимагатиме не більше 10 хвилин уваги. По-друге, це дуже незвичайний смак скумбрії, вона за технікою приготування ніби солена, але все-таки — маринована. Навіть не так — це надзвичайний смак маринованої скумбрії, хоча ніякого маринаду робити не доведеться. Заінтриговані? Тоді маринована скумбрія в пакеті — до вашої уваги!
Якісна рибина — запорука успіху операції по її маринуванню чи солінню. В мене вже багато років є одна і та ж сама точка на базарі, де я купую рибу. Скромний на вигляд магазинчик з банальною вивіскою «Океан» пропонує величезний вибір (як для нашого невеликого міста) замороженої риби та морепродуктів. І що головне — в 99% випадків я купую там якісно заморожену і доставлену в найкращому вигляді до магазину рибу. Скумбрія, яка раніше розморожувалася і потім знову заморожувалася, буде виглядати не дуже — шкірка може бути пошкоджена, по рибині — жовті плями, а якщо тицьнути в неї пальцем, вм’ятина залишатиметься надовго. У якісної скумбрії вона майже миттєво розрівнюється.
Розморожувати після покупки скумбрію також треба правильно. Особливо якщо ви збираєтеся її маринувати чи солити. Найкраще — покласти заморожену рибу для розморожування в холодильник, можна розморозити її при кімнатній температурі, це забере менше часу. Але ні в якому разі — не в мікрохвильовці і не під водою!
Отже, розморозили скумбрію, тепер її треба почистити. Відрізаємо голову, розрізаємо черево і виймаємо всі нутрощі. Потім гострим ножем обережно проводимо вздовж хребта зсередини рибини, щоб позбутися згустків крові, які там є. Ця кров може зіпсувати колір маринованої скумбрії. Акуратно промиваємо рибину під холодною проточною водою і даємо стекти воді, або протираємо рибу серветками.
Тепер скумбрію можна солити чи маринувати. В мисці змішуємо 2 ст. ложки морської солі і 1 ст. ложку цукру. Тепер цією сумішшю обсипаємо скумбрію, обережно натираємо зсередини і зовні. Кладемо рибину в пакет (можна використати звичайну «маєчку», але цупкішу) і герметично закриваємо його. Залишки солі і цукру також кладемо в пакет. Риба візьме солі стільки, скільки їй треба.
3-4 години скумбрія в пакеті має постояти при кімнатній температурі, а потім ми її ставимо в холодильник. Через добу ви матимете малосольну скумбрію, через дві — середнього посолу, через три — відчутно солену.
Але це ще не все! Як мінімум, через добу ви дістаєте скумбрію з холодильника і промиваєте її під холодною водою. Її вже можна їсти, але це буде звичайна малосольна скумбрія. Якщо ви хочете приготувати надзвичайно смачну мариновану скумбрію, треба ще дещо зробити.
Ріжете півкільцями цибулину (бажано солодку — салатних сортів, я використовую білу) і заливаєте її яблучним оцтом (2 ст. ложки). Жмакаєте руками та викладаєте в спеціальне блюдо для оселедця або звичайну тарілку, куди зможе поміститися ваша рибина. Зверху кладете промиту скумбрію, герметично завертаєте всю цю красу харчовою плівкою і ставите ще в холодильник на 2-3 години.
Після цього дістаєте мариновану скумбрію з холодильника, нарізаєте на шматки, кладете назад на цибулю, подаєте до столу і приймаєте купу компліментів, бо така скумбрія надзвичайно смачна. Спробуйте обов’язково!
Читайте також наш рецепт Оселедець слабосолений своїми руками — смачно, бо по-домашньому! А з оселедця можна приготувати традиційну для єврейської кухні закуску — форшмак.
Маринована скумбрія за цим рецептом — не для тривалого зберігання, 2-3 дні — її термін після промивання солі. Але вона така смачна, що зберігати нічого і не доведеться. Перевірено багато разів!
Смачного!
Наталка Гурман,
ЗЕЛЕНА САДИБА.