Рецепт цієї галети з ягодами я побачила в групі Фейсбук Сімейні рецепти Марини Гармаш три тижні тому і весь цей час я нічого іншого солодкого не випікала. Мало того, і не солодку випічку останнім часом я роблю тільки на основі цієї галети. Тісто для неї вимагає наявність борошна, олії, води, розпушувача (можна замінити содою) і дрібки солі. Це все. Всі ці продукти завжди є у кожного на кухні. І не думайте, що таке прісне тісто не смачне. Дивним чином воно ніжне і хрумке одночасно. Начинка може бути будь-якою. Для цієї статті я пофотографувала галети з малиною і вишнями. Але роблю її і з яблуками, і з грушами, і зі смородиною… Згодиться все, що виросло в саду. Для несолодкої галети — помідори, сир, гриби, ковбаса, фарш… Одного разу робила її з тушкованою капустою, вийшло теж дуже непогано. Як перекус у спеку — саме те, що треба.
Для начинки — приблизно 400 г ягід, 2 ст. ложки цукру, 1 ст. ложка крохмалю (у мене — картопляний, можна — кукурудзяний).
Перед тим, як викласти начинку на тісто, його можна змастити сметаною. На це піде буквально столова ложка сметани. Але це необов’язково. І без сметани галета буде смачною. Перевірено не раз!
Можна використати для посипки кунжут чи мигдальні пелюстки. З останніми галета з ягодами виходить особливо смачною. Також після випікання можна посипати галету цукровою пудрою.
Але і без всіляких добавок вона буде смачна.
Приготуйте також галету з ревенем. Там теж просте і надзвичайно смачне тісто.
Готується ця галета дуже швидко, і це ще одна її перевага перед іншими рецептами. Спочатку робимо тісто. В миску відміряємо 280 г борошна, додаємо розпушувач чи соду. В каструльку виливаємо 100 мл олії і 100 мл води, доводимо до кипіння і вливаємо в борошно.
Спочатку розмішуємо борошно з рідиною ложкою (буквально секунд десять), а потім рукою замішуємо тісто. На це теж піде менш як хвилина, запевняю вас! Тісто буде теплим, м’яким і дуже слухняним. Накриваємо його плівкою чи рушничком і робимо начинку.
Колись в мене це тісто пролежало в холодильнику понад добу, бо неочікувано вимкнули світло, а коли дали електроенергію, я вже про нього забула. На смак галети це не вплинуло. Тож сміливо можете заготовити тісто наперед і покласти в холодильник.
Найпростіший варіант начинки — до ягід додати крохмаль і цукор, перемішати.
Тісто таке ніжне, що його легко розрівняти просто руками. Я ділю тісто на дві частини і випікаю дві маленькі галети, бо духовка у мене 45 см шириною. В стандартних духовках можна випікати і одну більшу галету. А можна одночасно спекти дві менші — з різними начинками.
Отже, тісто викладаємо одразу на деко, вистелене пергаментом, і руками формуємо круг товщиною до 5 мм. Змащуємо сметаною середину, не зачіпаючи 2 см з країв. Викладаємо начинку на сметану і руками защіпуємо краї, формуючи галету.
Приготуйте також прості кекси на молоці з ягодами.
Якщо є, можна посипати галету з ягодами мигдальними пелюстками, горішками, кунжутом… Експериментуйте! А можна випікати і без всіляких добавок.
Коли я випікаю таку галету з грушами і сиром «Камамбер», то поливаю зверху начинку медом і посипаю мигдальними пелюстками. Виходить просто божественно смачно!
Випікати, залежно від особливостей духовки, приблизно 20 хвилин. Мені подобається, коли ця галета з ягодами запікається до карамельного кольору. Тоді вона особливо хрумка.
Смачного!
Наталка Гурман,
ЗЕЛЕНА САДИБА.