У минулому матеріалі ми розповідали про тренди, які були помічені на останньому квітковому шоу Челсі 2024. Дивились репортажі від BBC, читали професійних оглядачів на іноземних сайтах та підглядали за блогерами. Але один з оглядів нам здався особливо цікавим, адже ми знаємо його автора. Світлана Веремчук ділилась зі своїми друзями в Фейсбуці особистими враженнями і показала просто безліч фотографій. Ми зачитались і з дозволу авторки вирішили перенести його на сайт у вигляді матеріалу. Читати враження іноземних блогерів і професіоналів, звичайно, цікаво, але, по-перше, вони в більшості сконцентровані на виставкових садах, а по-друге, хочеться бути якомога ближче до події. Колись туди потрапимо і ми (віримо в це!), а поки пропонуємо поглянути на подію очима Світлани. Що цікавого було на квітковому шоу Челсі 2024 для українки — читайте у цьому матеріалі.
Далі — текст з публікацій Світлани, дещо відредагований для полегшення читання та щоб прибрати особисті деталі. Почнемо!
Репортаж у мене вийде трохи дивним. Не звичайного формату: не буде фотографій демонстраційних садів з тієї лише причини, що занесло мене одразу до павільйону виробників квітів… І я просто одуріла-офігела-випала з життя… реально! Це мої почуття на найближчі чотири години безперервного знімання.
Я думала, що мій фотоапарат розрахований на більшу кількість годин для знімкування, але доки я знімала в павільйоні, то він майже розрядився, і на вулиці в садах я вже була без техніки. Пару-трійку садів я встигла зняти, і на цьому все. Що вражає? Масштаб та професіоналізм у всьому! У найменших деталях! Збільште фото і все зрозумієте самі.
Вражає також кількість народу на виставці. Надто багато було нас захоплених цією темою. Фото для наочності: скрізь або натовп, або черга, щоб підійти та подивитися.
Гаразд, пішли до павільйону! Готуйтесь!
Увага! Всі фото статті за кліком відкриваються у повному розмірі.
Перше, що побачила я — це калли! Настільки яскравий та стильний стенд! Насолоджуйтесь!
Мої думки на виставці: як можна все зберегти таким свіжим?
Allium. Обожнювані мною луки! Я багато бачила їх в англійських садах. Їх люблять та багато використовують скрізь. Але побачити стільки сортів в одному місці — це круто.
Біля кожного стенду йде жвава торгівля. Англійці дуже вдячні покупці.
Читайте також огляд трендів на Квітковому шоу Челсі 2024 у матеріалі за посиланням.
Троянди PETER BEALES. Гарний стенд, з незрівнянними арками та спільним простором.
Біля цього стенду я мало не впала: ніколи не бачила такої кількості венериних черевичків, лілій-мартагонів, калантів.
Черевички — нездійсненна мрія українського садівника і тут вони були висаджені великими клаптями. За законом підлості не знаходжу їх у фотографіях.
Любителям хост присвячується. Це найбільший стенд по хостах на Челсі в китайському чи японському стилі: місток червоний був, дракон присутній, вода ллється, здорові коропи в ставку плавають. Чим ви їх годуєте, люди? Це просто коні якісь!
Багато всього, все жирне і соковите.
Саме тут я зрозуміла, що треба рухатися швидше і не гальмувати надовго, бо попереду купа всього, а часу не так багато.
Ставок. Такий ґрунтовний та лаконічний! Хочеться посидіти, подумати та усвідомити. Браво творцям!
Клематиси. Побачила і здуріла ще більше. Великий демонстраційний поміст: звивиста дерев’яна доріжка проходить через кілька круглих залізних конструкцій. Внизу поле із різних сортів клематисів.
До слова, на виставці було багато людей з обмеженими можливостями. Або самі, або з рідними чи помічниками.
Олені зі шматочків кори та деревини. Теж красиво оформлений стенд.
Стенд із грибами. Милота надзвичайна. Постояла, перейнялася. Але я ще не в курсі, що чекає на мене попереду!
Стенд з величезною кількістю рослин. Наміксовано багато, незвичайно, та як гармонійно все виглядає!
Клени! Чудовий стенд, безліч сортів та жвава атмосфера.
Йдемо далі (ред.)
Я прийшла до цього стенду із задвірок, побачивши ці контейнери. Потім вже побачила все інше.
Букети. Всі по-своєму хороші. Спочатку здається, що гарний лише цей і цей. Починаєш розглядати і розумієш, що їх не можна порівнювати. У всі вкладена душа і емоція, кожен із них незрівнянний.
Зверніть увагу на друге фото: кожна квіточка в маленькій колбі!
Любителям півонії. Знаю, що ваші колекції, дівчатка, набагато крутіші, але, думаю, буде цікаво подивитися.
Трави — моя вотчина. Майже все є в моєму саду, але висадка в горщиках (шедеврах!)… І сама якість: травинка до травинки! Зверніть увагу на офіопогон: наскільки контрастно молодий зелений лист виглядає на чорному тлі.
Кактуси та сукуленти. Тут теж був постійний натовп. Багато хто купував малюків.
Назву цю пишність кімнатними. Правильно?
Стенд із нарцисами. Я тільки цього року оцінила їхню селекцію.
До Девіда Остіна сьогодні не підемо, підемо в екзотику. Жодної назви не знаю, але дуже гарно.
Ще один вибух мозку: стенд із альпійськими рослинами.
Рослини Південної Африки. Теракотова конструкція символізує гори. Квіти! У мене немає слів!!
Читайте також про враження української садівниці від подорожі Італією у матеріалі за посиланням
Наперстянок було багато. Це і не дивно: це одна з найулюбленіших рослин в Англії.
І нарешті: просто неба неймовірна кількість представників фірм зі своїми товарами, скульпторів, дизайнерів. Стійке відчуття, що Лондон складається винятково із талантів. Шум, натовп, розмови, дегустація вина та сидру, переповнені ресторанчики та кафе, музика.
Дорогі читачі! До публікації ми не додавали відео та мусили зменшити кількість фотографій і це, повірте, було дуже складно. Можете уявити наскільки там цікаво, якщо це — лише частина фотографій з заходу. Ми дуже дякуємо Світлані за можливість поділитись з нашими читачами її враженнями від цього фантастичного квіткового шоу. Більше фото і відео з події — на сторінці Фейсбук Світлани Веремчук.