Альтернатива шторам — 30 ідей з фото

Штори — звичний та класичний варіант оформлення вікна. Вони захищають нас від зовнішнього світу та додають кімнаті затишку. Водночас вони можуть обтяжувати інтер’єр та збирати пилюку. Довгий час саме штори залишались основним декором для вікон. Але часи змінились, сьогодні можна зустріти багато інших варіантів. Вони сподобаються тим, хто хоче уникнути цього предмету у своїй оселі, наприклад, через алергію або бажання освіжити інтер’єр. Якщо ви хочете оформити вікно, але шукаєте цікаві ідеї як зробити це без штор — наша сьогоднішня фотопідбірка для вас.

Альтернатива шторам — 30 ідей з фото

Альтернатива шторам — 30 ідей з фото

У багатьох країнах наші традиційні штори майже не використовують. Ми можемо це побачити на прикладі сучасних модних інтер’єрів — «голі» вікна, через які можна спостерігати за життям у оселі. Якщо і вас цей момент не бентежить, можете спробувати. На таке відкрите вікно можна зробити акцент – наприклад пофарбувати його раму у яскравий колір. Такий варіант виглядає дуже сучасно, якщо не стоїть питання прямих сонячних променів. Проте і в цьому можуть допомогти не тільки штори.

Як оформити вікно без штор

Матове скло. Якщо відкриті вікна все ж таки хочеться залишити, можна поставити матове скло. Традиційно його використовують у ванній кімнаті, але матове скло може додати приємне світло і у жилий простір. Можна зробити матовим не все скло, а частково, наприклад тільки у нижній частині вікна або на одній стороні кімнати.

Кольорове скло. Такі вікна допоможуть не тільки захистити вас від сонця, але й додати у інтер’єр яскравих фарб. Можна використати скло із кольоровим тонуванням або ж заклеїти його спеціальною плівкою.

Читайте також:

Сонцезахисна плівка. З вулиці ваше вікно виглядатиме, наче дзеркало, зсередини буде менш прозорим, матовим. А головне — така плівка енергоефективна: взимку перешкоджатиме віддачі теплого повітря з кімнати через скло, а влітку реально зменшує температуру в приміщенні, як мінімум, на 5 градусів. Крім цього, така сонцезахисна плівка дозволяє вирощувати влітку кімнатні квіти, які бояться прямих сонячних променів, навіть на південних підвіконнях.

Декоративна плівка. Плівка може бути не тільки кольоровою, але й декоративною. Вона досить легко клеїться та має широкий вибір дизайнів: мінімалістичних або різнокольорових, на будь-який смак.

Вітражні вікна. Дуже ефектно виглядає вітражне вікно, яке, зокрема, можна зімітувати за допомогою тієї ж декоративної плівки.

Римські штори. Цей варіант близький до класичного, проте виглядає набагато компактніше та комфортний у застосуванні.

Віконниці. Незаслужено забутий, проте працюючий та естетичний варіант. Віконниці можна зробити не зовні, а усередині.

Вертикальний сад. Дуже природно та яскраво виглядає «жива» штора із домашніх рослин.

Альтернатива шторам — фото без коментарів

Натхнення! 

ЗЕЛЕНА САДИБА.