Весняні цибулинні в контейнерах, або Весна в горщику

Мабуть, ніякі квіти так не гріють душу садівника, як перші весняні цибулинні. Весняних квітів багато не буває! А щоб насолоджуватися ними як можна довше, треба вирощувати їх не тільки на квітниках, а й у горщиках! Контейнерне вирощування весняних цибулинних квітів — це просто і дуже красиво! Воно має багато переваг. Але головне – весняні квіти в контейнерах дозволять вам насолодитися їх цвітінням на пару тижнів, а то і місяць раніше! І не тільки в саду чи на подвір’ї, а й в квартирі чи будинку. Найцікавіші фото весняних цибулинних квітів в контейнерах дивіться у нашій статті, а ще читайте деякі поради про особливості вирощування цибулинних в горщиках.

vesnyani-cibulinni-15-1-1024x768-3129881

Весняні цибулинні в контейнерах, або Весна в горщику

Переваги вирощування весняних цибулинних квітів в контейнерах

Вирощування весняних цибулинних квітів в контейнерах має багато переваг перед традиційним (у відкритому грунті). Є і мінуси. Але суттєво – це тільки те, що вам доведеться витратитися на горщики. Але якщо ви зробите контейнери для вирощування цибулинних з підручних засобів — старих відер, ночв, непотрібного посуду, то зможете дещо зекономити. А виглядати такі мобільні «квітники» можуть дуже оригінально. Для прикладу, подивіться фото нашого матеріалу Декор подвір’я своїми руками з підручних засобів чи використаних речей.

А ось переваг дуже багато:

  • швидше цвітіння. Висаджуєте тюльпани, нарциси, крокуси і Ко в горщики восени. Закопуєте їх (горщики разом з цибулинами) на зиму в землю в саду чи на городі, або ставите в темний прохолодний підвал чи погріб. Як тільки блисне сонечко і встановляться плюсові температури, зможете дістати їх на світ Божий і дозволити зацвісти раніше на пару тижнів, як мінімум, від своїх побратимів, висаджених в саду. Правда, вам доведеться, мабуть, деколи забирати квіти в горщиках в приміщення на ніч чи у випадку повернення морозів. А якщо зима раптово повернеться — не біда! Ви, взагалі, можете насолоджуватися цвітінням весняних цибулинних на підвіконні. Про подібний досвід читайте в статті Весна на моєму балконі – про вирощування весняних цибулинних в домашніх умовах.
  • мобільність контейнерів з весняними квітами дозволить прикрасити ними саме ті куточки саду, палісадника, квітників, веранди, які найбільше того потребують. Ви зможете знайти для весняних квітів у горщиках такі місця, де, по-перше, вони принесуть найбільше користі з точки зору дизайну саду, а, по-друге, де вони будуть почуватися найбільш комфортно. До того ж, ви зможете за час цвітіння квітів переставляти контейнери з місця на місце.
  • невибагливіть. Весняні цибулинні набираються енергії для цвітіння в минулому сезоні, тому важливий догляд за ними саме після цвітіння. Якщо ви з цим не прогадали, то гіацинти, крокуси, тюльпани, нарциси і т.д. в горщиках навесні не принесуть вам ніякого клопоту — тільки радість!
  • можливість створювати оригінальні композиції з цибулинних весняних квітів і багаторічників чи інших весняних квітів. Ви можете викопати горщик (закопаний з осені) з тюльпанами, наприклад, вже тоді, коли квіти готові зацвісти (тюльпанам це не нашкодить). Підсаджуєте до них примули, віолу, очитки, обрієту… (та будь-що з сезонного асортименту!) І маєте цікаву композицію, якою можна прикрасити передній план квітника чи вхід до будинку. (Закопувати на зиму цибулинні треба в спеціальних “дірявих” контейнерах, які після викопки можна поставити в красиві вазони).

Підсаджуєте до них примули, віолу, очитки, обрієту... (та будь-що з сезонного асортименту!) І маєте цікаву композицію, якою можна прикрасити передній план квітника чи вхід до будинку

Підсаджуєте до цибулинних примули, віолу, очитки, обрієту… (та будь-що з сезонного асортименту!) І маєте цікаву композицію, якою можна прикрасити передній план квітника чи вхід до будинку

  • можливість «посунути» горщик з цибулинними після цвітіння в малопомітне місце саду і позбавитися проблеми їх малої декоративності. Пам’ятайте про те, що за літо тюльпани, нарциси, крокуси і інші весняні цибулинні мають набратися сили на цвітіння в наступному сезоні. Тому найкраще — знову закопати контейнери в землю в саду чи на городі. А коли листя повністю всохне, викопати цибулини і зберігати за всіма правилами до осінньої посадки в контейнери чи у відкритий грунт.

Якщо в цьому сезоні у вас ще немає весняних цибулинних в контейнерах, подивіться і запам’ятайте ці фото, щоб в наступному сезоні вже в березні ви насолоджувалися їх цвітінням.

Весняні цибулинні в контейнерах — фото без коментарів

♥ Всі фотографії відкриваються у великому розмірі — клікніть на фото!

Натхнення!

ЗЕЛЕНА САДИБА.