Сарай для інструментів — 43 ідеї з фото

Не у всіх садівників є окремий сарай для садових інструментів. Зазвичай, є загальний великий, ним і користуються. Проте це не завжди зручно, адже з часом у такому приміщенні концентрується безліч речей різноманітного призначення та виникає завал, який вже несила упорядковувати. В результати дістати із такого сараю лопату чи сапку часто досить нелегко. А ось окремий невеликий садовий сарай для інвентарю — зовсім інша справа. При цьому, «будиночок» для інструментів може бути ще й досить естетичним. Сьогодні ми зібрали фото таких садових сарайчиків для вашого натхнення.

saraj-dlya-instrumentiv-01-1024x683-8055730

Сарай для інструментів — 43 ідеї з фото

Декілька порад щодо організації садового сарайчика

  • Перш за все, треба обрати правильне місце для сарая. Зазвичай, це таке, яке заховане від зайвих очей, тобто за будинком або парканом. Проте краще розмістити його поруч з «гарячими точками». Так він буде постійно під рукою у процесі роботи, а вам не доведеться накручувати зайві кола по подвір’ю (ми ж його будемо робити гарним).
  • Вила, сапи, лопати, граблі… а ще горщики, грунт, мотузки — для всього цього знайдеться «правильне» місце у садовому сарайчику, якщо приділити цьому трохи більше уваги та не складати все в одну купу. Зробіть полички — на них зручно буде покласти рукавиці, секатор та інші дрібнички. На відкидному столику буде зручно пересаджувати квіти, а великі інструменти можна повісити на спеціальні гачки.
  • Можна подвоїти користь сараю та влаштувати у ньому міні-теплицю для розсади. Або ж зробити невеликий навіс, під яким можна зберігати щось «робоче» (наприклад, тачку), або ж оформити затишне місце для відпочинку.
  • Щоб сарай був затишним та гарним, подбайте і про декоративну частину. Пофарбуйте його у цікавий колір, намалюйте щось (якщо вмієте — самі, або ж за допомогою трафаретів), повісьте квіти, поставте поруч декоративні фігурки та горщики з рослинами, прокладіть до нього гарну стежку… Забудьте про те, що це технічна будівля! Сарай для інструментів — ще одна прикраса вашого дворика.
  • Віконце, навіть маленьке, створить відчуття житлової кімнати, а не складу для лопат.
  • Якщо ж варіант окремої будівлі не для вас — зверніть увагу на «пенал» з мінімально необхідними функціями, який кріпиться до існуючої споруди.

Читайте також:

Сарай для інструментів — фото без коментарів

Натхнення! 

ЗЕЛЕНА САДИБА.