Підвіконня-стіл — ідеї з фото

Є в інтер’єрі один елемент, якому часто не надають великого значення — підвіконня. При цьому його можна оформити з великою користю. З елементарного — підвіконня можна гарно задекорувати. А от якщо вам хочеться чогось практичного, то пропонуємо зробити з нього стіл. Так, підвіконня-стіл. Це ідеальний варіант для тих, у кого в кімнаті недостатньо місця. А ще, це просто знахідка для людей, які полюбляють дивитись у вікно або шукають місце в кімнаті з максимальним освітленням. Сьогодні ми зібрали для вас ідеї та 30 фото оформлення підвіконня-столу.

Підвіконня-стіл, фото

Підвіконня-стіл — ідеї з фото

Підвіконня як стіл — варіанти використання

Домашній офіс

Перш за все, на місці підвіконня ідеально розташувати письмовий стіл. В залежності від потреб розраховуйте довжину та ширину столу. Не обов’язково обмежуватися шириною вікна, можна виходити за межі.

Читайте також нашу статтю Робоче місце вдома — 30 ідей з фото.

Кухня

Дуже часто в сучасних кухнях зустрічаються підвіконня-стільниці, що з’єднані з іншими предметами меблів. Це і додаткова робоча поверхня, і стіл. Таке рішення розширює кухонну зону та виглядає гармонійно. Також такий варіант є ідеальним обіднім столом для маленьких квартир.

Якщо у вас велике вікно, цікавим варіантом буде барна стійка. Вона підійде і для трапези, і як додаткове місце для сидіння.

Дитяча

Стіл як підвіконня у дитячій кімнаті особливо вдалий варіант. Чому? Тому що дітям завжди не вистачає відкритого простору для зберігання. Якщо зробити довгий стіл на значну площину стіни, знайдеться місце і для книжок, і для ігор, і для ліпки пластиліну… розгулятися є де. Якщо ж кімната дуже маленька, то, зрозуміло, стіл-підвіконня треба зробити компактним. Але це все одно можливість використати більший простір, ніж при окремому столі.

Балкон

Якщо у вас закритий балкон, стіл замість підвіконня у цій частині оселі може стати вашим улюбленим місцем у квартирі. Навряд чи ви там будете проводити повноцінно  робочий час або обідати-вечеряти, але час від часу вам точно захочеться там затриматись з філіжанкою кави, спостерігаючи за життям вулиці.

Маленький кут

Якщо у вас є маленьке кутове вікно, яке складно обіграти, стіл-підвіконня може вдало зайняти цей простір. Таке місце особливо сподобається тим, хто любить затишні закуточки для читання або роботи.

Що треба врахувати при встановленні підвіконня-столу?

  • Надлишок яскравого світла. Не завжди світло це добре, іноді воно заважає, тому продумайте про якісне затемнення вікон.
  • Якісні вікна. Обирати  такий стіл варто тільки тоді, коли впевнені, що біля вашого вікна нема протягів. Особливо це стосується дитячої кімнати.
  • Циркуляція теплого повітря. Зазвичай під вікном в наших будинках розташовані батареї. Потрібно, щоб тепле повітря могло вільно циркулювати (якщо стільниця на це впливає, в ній мають бути отвори). Також враховуйте, що старі батареї іноді занадто нагріваються, тоді біля них сидіти буде некомфортно. Ідеально, якщо температуру батареї можна регулювати. За необхідності батарею можна прикрити спеціальним декоративним екраном.
  • Висота підвіконня. Якщо у вас зависоке вікно для ваших потреб, стільницю можна зробити нижче. Якщо ж ви робите стіл на місці стандартного підвіконня, одразу перевірте чи є для нього стільці з такою висотою для вашого інтер’єру. Зазвичай, це барні стільці або стільці для рецепції.

Читайте також нашу статтю Функціональне підвіконня — 15 ідей з фото.

Підвіконня-стіл — фото без коментарів

Натхнення! 

ЗЕЛЕНА САДИБА.