Кімнатні рослини в інтер’єрі — 20+ оригінальних ідей розміщення

Минулого тижня ми розповідали як підготувати оселю до осені та зробити її максимально затишною. Зокрема, радили додати рослин в інтерєр. А сьогодні поговоримо, як їх додати стильно. Особисто я вважаю, що чим більше рослин, тим краще. Може, це й не про модний зараз мінімалізм, але мені навіть застарілий інтерєр здається живим і цікавим, коли там багато рослин. Питання в тому, як їх розмістити. Адже поставити рослину на комод або підвіконня, а коли їх багато купити ковану підставку, трохи банально. Пошукаймо більш оригінальні варіанти.

domashni-roslini-v-interyeri-1-1024x576-1590805

Кімнатні рослини в інтер`єрі: 20+ оригінальних ідей розміщення

20+ свіжих ідей розміщення рослин в інтерєрі

1. Почнемо з того, що для рослин можна виділити окремий предмет меблів. Це може бути цілий стіл.

♥ Всі фото відкриваються у повному розмірі, якщо на них клікнути!

2. Чи навіть невеличка табуретка або стілець.

3. Але мені здається, що дуже класна ідея використати для цього цілу лавку.

Читайте також нашу статтю Дизайн вітальні у світлих тонах — 30 ідей з фото.

4. Звісно, і просто на підлозі рослини будуть виглядати гарно. Проте знайдемо для них менш стандартне місце не у кутку та не біля телевізора, як це часто буває.

5. А можемо, взагалі, поставити їх на «пєдестал».

6. Не поспішайте викидати старий дитячий велосипед чи скейт, вони нам ще знадобляться.

7. Якщо у вашому домі є сходи це також вакантне місце для рослин.

8. Якщо ж у вас один поверх або квартира, ви також можете мати драбину з рослинами кімнатну. Продаються спеціальні драбини-етажерки, але ви ж бачите, і зі звичайної драбини можна таке змайструвати.

9. Якщо рослин багато, можна виділити їм цілу шафу. Так можна дати нове життя старій шафі зі скляними дверцятами або взагалі без них. Перефарбуйте її у бажаний колір, додайте гарних ручок, і це буде ваша особиста домашня вітрина, яка точно стане центром уваги в інтерєрі. Як на мене, дуже оригінальне рішення.

10. Але й наявні шафи підійдуть. Для цього навіть не потрібно звільняти місце на поличках, просто підніміть на них рослини.

11. Місце квітів на полицях для нас звичне. Але, зазвичай, ми ховаємо їх серед книжок, статуеток та інших дрібниць. Пропоную розглянути варіант цілого саду на полицях.

12. А якщо вам здається, що для такої полиці у вас немає вільного місця, ось вам рішення повісьте її над дверима.

13. Вдома можна зробити навіть своєрідну «високу грядку». Чому ні?

14. На підвіконні також знайдеться місце для невеличкого садка.

15. Або такого багаторівневого.

16. Якщо у вас немає місця на підвіконні теж не біда. Над підвіконням же є?

17. І взагалі, рослини не обовязково ставити, можна ж їх вішати!

18. До речі, не тільки над підвіконням.

19. А як вам ідея підвісити рослини верх ногами? Ця система посадки рослин називається Sky Planter. Для неї, звичайно, підійдуть не всі рослини і потрібен спеціальний горщик, який не дасть землі просипатися і дозволить їх в такому положенні поливати. За цією системою рослини потребують на 90% менше води, а поливати їх взагалі можна 1-2 рази в місяць. Тож плюси очевидні. Але я бачу ще один  – виглядає це дуже ефектно!

20. Підвісити рослини можна не тільки на стелю, а і на стіни.

21. Можна і ні на що не вішати, а прикріпити прямо до стіни.

22. Як варіант, взагалі обійтися без дірок і використати вішалку для одягу.

23. Знаєте що таке мудборд? Це такий настінний органайзер, а по факту-  звичайна металева сітка. Багато хто використовує його для організації простору, справ або просто для надхнення. Так ось, і там знайдеться місце для рослинок.

24. Ще одне оригінальне рішення для прикраси стін повітряні рослини (аерофіти). Вони можуть рости без ґрунту, тому з них можна зробити «живу картину».

25. Майже всю стіну, взагалі, можна прикрасити однією рослиною вюнкою.

26. І не тільки стіну, з них виходять відмінні живі штори.

27. Слід розширити фантазію не тільки з місцями у кімнаті, але й з самими кімнатами. Ми звикли до рослин у спальні чи у вітальні, але й в інших кімнатах для них є місце. По-перше, це кухня. Я бачила там рослини, максимум, на підвіконні. Тож, розширюйте «карту» розміщень і там. Це можуть бути як звичайні рослини, так і духмяні трави, що дуже практично. До речі, духмяні трави часто вирощують на кухні саме за методом Sky Planter, про який ми розповідали вище.

28. По-друге, це ще менш звична для нас ванна кімната. Завдяки рослинам вона може стати справжнім оазисом!

Спробуйте ідеї, які вам сподобались, та обовязково підбирайте рослини так, щоб їм було комфортно в обраному вами місці (враховуйте сонцелюбність кожної кімнатної рослини).

Сподіваюсь від такої кількості зелені вам стало веселіше цього осіннього дня. А уявіть це ще й у себе вдома?

Ольга Дивисенко,

ЗЕЛЕНА САДИБА.