Як облаштувати робоче місце школяра — 30 ідей з фото

Залишилось зовсім трохи і почнеться новий навчальний рік. Стіл, за яким дитина буде робити домашні завдання, та проводити декілька годин кожного дня, має бути функціональним, комфортним та естетичним. Зважаючи на минулий рік карантину, це робоче місце школяра може стати не тільки домашнім, а й основним, тому важливо підійти до його облаштування дуже серйозно. Від того, наскільки правильно він буде організований, залежить здоров’я школяра і частково його бажання вчитись. Сьогодні ми зібрали 30 ідей організації місця для навчання дитини вдома для вашого натхнення.

Як облаштувати робоче місце школяра — 30 ідей з фото

Як облаштувати робоче місце школяра — 30 ідей з фото

Облаштування робочого місця школяра

Розміщення

Ідеально, якщо робоче місце буде ізольоване від ігрової зони, щоб дитина не відволікалась. Особливо ця рекомендація буде актуальною школярам молодших класів.

Якщо можливо, краще не ставити стіл так, щоб дитина сиділа до дверей спиною, так школяр буде почувати себе більш спокійно та зосереджено. Навіть доросла людина, яка сидить спиною до дверей, може часто обертатися, щоб перевірити чи ніхто не зайшов (це залишилось нам від давніх пращурів, для яких це було питання виживання). Якщо ж стіл у такому положенні, намагайтеся не заходити до кімнати, коли дитина проводить за ним час.

Ідеально зона для столу школяра — перед вікном. Так дитина отримає максимальну кількість денного світла. До того ж фокусування на ближніх (на столі) та дальніх (за вікном) предметах по черзі — корисна вправа для очей.

Стіл

Стільниця столу має знаходитись нижче рівня грудей на декілька сантиметрів, щоб дитина могла легко обпертися ліктями об неї, при цьому не сутулячись і не піднімаючи лікті. Ідеальним вибором стане стіл із регульованою висотою та нахилом стільниці.

Стіл має бути мінімально 60х60 см, проте моделі з більшою шириною будуть більш комфортними. Також зважайте на те, скільки речей зазвичай дитина розміщує на поверхні — деяким школярам буде достатньо невеликої площини, а дехто полюбляє розкласти все по-максимуму.

Читайте також нашу статтю Дитяча кімната для хлопчика — 28 ідей з фото.

Стілець

Стілець краще брати також регульований, особливо якщо стіл не регулюється. Сидіння має бути не занадто м’яким і не занадто твердим. Дитина має діставати ногами до підлоги, а поперек повинен прилягати до основи стільця.

Освітлення

Забезпечте гарне освітлення — крім природного та основного потрібно додати настільну лампу. Лампу краще обирати білого або світлого відтінку, а лампочку потужністю 60 Ватт із матовим білим напиленням. Для дитячої робочої зони ідеально підійдуть світлі чисті кольори.

Організація

Щоб у робочій зоні школяра був порядок, для цього слід створити умови. Продумайте різноманітні способи зберігання безлічі шкільних дрібниць: різні ящики та короби поруч із столом (на стелажі, наприклад), полиці над столом, контейнери, підставки, тумби тощо. Поставте поруч смітник для сухих відходів — інакше дитина навряд чи буде відносити кожен папірець у загальний смітник і сміття буде постійно збиратися на столі та навколо. Звісно, це не панацея, але із такими предметами та аксесуарами, дитина із більшою ймовірністю зможе підтримувати порядок.

Аксесуари

Допоможіть дитині прикрасити своє робоче місце тим, що йому справді подобається. Наприклад, можна повісити постер із улюбленими героями поруч та дати дитині обрати канцелярію самостійно. Мене у дитинстві (та й навіть у старших класах) дуже мотивувала навчатися моя колекція гарних ручок.

Робоче місце може допомогти із плануванням. Для цього можна повісити календар-планер, на якому дитина зможе відмічати необхідні справи, грифельну або пробкову дошку, спеціальний мудборд тощо. Можна покласти скло на стіл і під нього графік з паперу. Також допоможе із плануванням зручний годинник у видимій зоні.

Як облаштувати робоче місце школяра — фото без коментарів

Натхнення! 

ЗЕЛЕНА САДИБА.