Садимо сад. Як вибрати саджанці плодових?

Весна на носі! А це, на думку багатьох садівників, найкращий час, щоб оновити старий плодовий сад або заснувати новий. При цьому садити плодові можна вже в кінці березня (які ще роботи варто встигнути зробити на початку весни, читайте – тут). Наша стаття про те, як і де краще купити саджанці плодових, на що звернути особливу увагу при покупці та як доставити рослини на ділянку цілими і неушкодженими.

vibrati-sadzhanci-plodovix-1-1024x576-3637351

Садимо сад. Як вибрати саджанці плодових?

Зміст:

Де купити саджанці плодових?

Плодові дерева не тільки забезпечать вас фруктами в майбутньому, а й одразу після посадки стануть одним з елементів озеленення. Краще всього купувати саджанці в розпліднику, спеціальних господарствах чи на дослідних станціях плодівництва. Звичайно, якщо маєте вихід на перевірених і авторитетних приватних садівників, купуйте у них спокійно. З недовірою слід віднестися до придбання саджанців плодових на базарі з невідомих рук. Хай як гарно виглядає рослина на фото, яке демонструє продавець, та ніякої гарантії того, що посадковий матеріал має відношення до цієї світлини, ви не отримаєте.

Крім того, звідки ви знаєте, якої він якості? Може, дядько-продавець дуже гарний менеджер з продажу, а садівник – так собі. В результаті, ви ризикуєте придбати хворий або, взагалі, нежиттєздатний саджанець.

Гарно родити буде тільки той плодовий сад, дерева якого максимально районізовані

Гарно родити буде тільки той плодовий сад, дерева якого максимально районізовані

Саджанці плодових – критерії вибору

Але, навіть якщо ви купуєте майбутні дерева вашого плодового саду у перевіреного і надійного продавця, щоб потім не розчаруватися у покупці, не зайвим буде звернути увагу на наступні параметри саджанця:

  • Як виглядає його кора?
  • Скільки йому років?
  • Наскільки відповідає сорт цього плодового дерева вашій місцевості?

Гарно розвинений і здоровий саджанець має гладку і блискучу кору. Тривожний сигнал, якщо вона зморщена. Це свідчить про те, що саджанець пересушений, то ж навряд чи приживеться у вашому плодовому саду.

Вік посадкового матеріалу також впливає на його приживання. Так, краще приймаються однорічні саджанці плодових з кісточками. Тобто, якщо стоїть вибір посадити однорічний чи дворічний абрикос, то краще обрати однорічний. Більше шансів, що він приживеться. З насіннєвими плодовими деревами простіше – гарно приймаються і однорічні, і дворічні деревця (саджанці яблуні, наприклад).

Вибір сорту – окреме і дуже важливе питання. Запам’ятайте: гарно родити буде тільки той плодовий сад, дерева якого максимально районізовані (пристосовані до життя у вашій місцевості). По-перше, «чужі» плодові можуть, взагалі не прижитися у вашому саду. А, якщо вам і вдасться постійною турботою і опікою його підкорити, то проти природи все-одно не попреш. Сорт дерева, виведеного для плодоносіння в південних регіонах, ніколи не даватиме гарні врожаї на півночі. І навпаки. Районізовані ж сорти завжди дають більші врожаї і вимагають менше уваги.

Читайте також нашу статтю Календар садово-городніх робіт на березень.

Доставка саджанців

Ну, і нарешті – всі ваші правильні кроки щодо вибору продавця і рослин можуть не принести бажаних результатів, якщо ви не потурбуєтесь про його безболісну доставку на ділянку. Якщо купуєте саджанець в розпліднику, вам обов’язково його правильно запакують і розкажуть, що з ним робити далі. Це ще один плюс на користь таких продавців.

В інших випадках треба обмотати корені рослин вологою тканиною, зверху – плівкою і шпагатом. Тоді рослина буде доставлена в ваш сад без пошкоджень. Чи можна замовляти саджанці плодових чи декоративні кущі через Інтернет з доставкою поштою? Можна. Добросовісний продавець, як правило, правильно запаковує рослини перед доставкою. Найдобросовістніші навіть використовують для цього агрогідрогель. Але все ж потурбуйтеся, щоб вони не чекали вас довго у відділенні. Отримали – одразу висаджуйте. Звичайно, якщо погода дозволяє.

Натхнення!

ЗЕЛЕНА САДИБА.

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить