Домашній сир можна готувати самостійно, навіть якщо ви не тримаєте корову чи козу. Більше того – навіть домашнє молоко для цього не обов’язково купувати. Можливо, ви здивуєтеся, але смачний і поживний м’який домашній сир можна приготувати з кефіру і сметани українських виробників, які можна купити в будь-якому магазині. Такий домашній сир швидко стане вашим улюбленим, бо ви можете додавати до нього ті інгредієнти, які вам захочеться. І його жирність також можете регулювати, як вам заманеться.
Людмила Воропаєва, яка поділилася з нами рецептом м’якого домашнього сиру з кефіру та молока, використала для його приготування пляшку кефіру торгової марки «Галичина» (2,5 % жирність, 870 грамів) та пачку сметани «Своя лінія» (20% жирність, 350 грамів).
Але ви можете для приготування сиру за цим рецептом обрати молочну продукцію і інших виробників, разом і перевірите її на якість. Крім того, пропорції кефіру і сметани – дуже умовні. Ви можете дати більше чи менше кефіру чи сметани, вибрати їх меншу жирність чи більшу, в залежності від ваших уподобань. (Звичайно, домашня сметана чи кефір також гарно підійдуть для такої переробки).
Але для першого разу спробуйте перевірені пропорції, щоб потім експериментувати зі знанням справи. Отже перед тим, як приготувати домашній сир, треба перевірити свій холодильник на наявність:
А ще вам знадобиться:
«В зависимости от исходных продуктов будет меняться и жирность творожка. Я люблю пожирнее и добавляю к сметане немного базарных сливок. Но это не обязательно. Все зависит от вашего вкуса и предпочтений. Но, как показывает опыт, лучше брать жирный кефир. Если мало жирности, будет много сыворотки и мало сыра,» – Людмила Воропаєва.
Домашній сир готується дуже просто. Сметану і кефір змішуємо в окремій ємності, солимо. Часник додаємо за бажання. Натираємо його на тертушку чи пропускаємо через прес. Складаємо марлю в чотири шари. Вистелямо нею сито. Викладаємо на марлю молочну масу, зав’язуємо краї на вузол і підвішуємо на добу при кімнатній температурі для видалення сироватки.
Можна покласти майбутній сир під прес – і в холодильник на добу. Але Людмила витримує сир добу при кімнатній температурі. А для того, щоб було зручно формувати батончик сиру і обвалювати його в травах, перед цим на хвилин 15 кладе сир в морозильну камеру.
Трави можна використати любі, які вам подобаються. А, можливо, вам захочеться додати до свого сиру оливки чи горіхи, насіння кунжуту чи соняшника. Цей рецепт домашнього сиру залишає величезний простір для творчості.
Своїми експериментами не забудьте поділитися з нами в коментарях до цієї публікації.
Зберігається мякий домашній сир в холодильнику в ємності з кришкою чи харчовій плівці.
Рецепт і фото Людмили Воропаєвої,
спеціально для ЗЕЛЕНОЇ САДИБИ.