Є в арсеналі моєї кухні продукти, які мають бути завжди під рукою на випадок «в холодильнику пусто, а їсти готувати треба». Шпарагівка, або спаржева квасоля — один з них. Влітку вона майже завжди є на городі, в несезон — в морозильній камері. При чому в останньому випадку приготування шпарагівки за моїм улюбленим рецептом займає максимум 10 хвилин, бо спаржева квасоля перед заморожуванням відварюється кілька хвилин і ріжеться на шматочки. Щоб шпарагівка була неймовірно ніжна і смачна, її потрібно вчасно зняти з рослини, ну або купити правильну — недозрілу, без волокон. Все інше — справа техніки.
Якщо шпарагівка у вас заморожена, починаємо приготування з чищення цибулі і моркви. Цибулю дрібно нарізаємо ножем, моркву — тремо на крупній тертушці. Відправляємо на сковорідку смажитися до золотистого кольору цибулі. Солимо овочі відразу, як поклали на сковорідку, тоді морква трохи пустить сік і вбиратиме менше олії.
За кілька хвилин відправляємо до овочів заморожену шпарагівку, подрібнену на частинки приблизно по 2-3 см. Туди ж — подрібнений часник. Смажимо овочі приблизно 5 хвилин. Солимо, перчимо, вливаємо на сковорідку сметану і доводимо шпарагівку в сметані до кипіння.
Пробуємо. Якщо квасоля м’яка, значить можна вимикати вогонь і подавати тушковану в сметані спаржеву квасолю до столу. Твердувата? Потримайте на малому вогні під кришкою ще кілька хвилин до готовності.
Якщо шпарагівка свіжа, попередньо її треба помити, обрізати хвостики з обох боків і проварити впродовж не більше 5 хвилин. Потім порізати на брусочки і використовувати, як написано вищу.
Приготуйте також спаржеву квасолю на зиму або шпарагівку в соєвому соусі.
Смачного!
Наталка Гурман,
ЗЕЛЕНА САДИБА.