Ми звикли маринувати на зиму огірки, помідори, кабачки і багато інших овочів, а ось маринований часник для більшості – новинка. При цьому маринований часник на зиму – дуже смачний, запашний і корисний. А якщо ви хочете відчути взимку смак молодого часнику, то його зберігання в маринаді – чи не єдиний спосіб це зробити. Рецепт маринованого часнику від Людмили Воропаєвої – простий і, як завжди, залишає багато простору для фантазії. Ви можете зробити його більш чи менш солодким, додати йому смакових ноток улюблених ягід. Людмила любить готувати маринований часник з агрусом. Замість нього можна використати виноград чи червону смородину.
Як можна використовувати маринований часник в кулінарії? Та як завгодно! При приготуванні салатів, перших і других страв, як приправу до м’ясних і рибних делікатесів. При цьому споживати можна і часник, і ягоди, з якими він маринувався. Смак ягід передається часнику, пом’якшуючи його, а смак часнику робить ягоди дуже пікантними.
На 1 банку ємністю 0,5 л знадобиться:
Для маринаду, на 1 літр води (його вистачить на кілька півлітрових баночок):
Попередньо стерилізуємо банки зручним способом.
Часник чистимо, розбираємо на дзюбочки, миємо. В агрусу відрізаємо хвостики з двох боків. В банки в довільному порядку викладаємо часник і ягоди. За бажання, можна покласти пару маленьких гілочок червоної смородини. Вкладаємо, згадані в інгредієнтах, спеції. Або будь-які інші, на ваш смак.
«Не бойтесь отступать от базового рецепта, пропускайте рецепт мысленно через себя. Ищите новые сочетания, близкие именно вам», – радить Людмила Воропаєва.
Прийшов час маринаду. У воду додаємо цукор і сіль, доводимо до кипіння, додаємо оцет і одразу заливаємо підготовлені баночки і закручуємо кришками.
Банки перевертаємо і закутуємо. Коли маринований часник з агрусом вистигне, зберігаємо його в прохолодному місці.
Важливо! Готовим до вживання продукт буде не раніше, ніж за два місяці!
Готуйте з задоволенням і не бійтеся експериментувати!
Рецепт і фото Людмили Воропаєвої,
Спеціально для ЗЕЛЕНОЇ САДИБИ.