Які рослини необхідно поливати взимку?

Якщо про важливість вологозарядного поливу для успішної зимівлі декоративних та плодових рослин знає більшість українських садівників, то про те, що деякі види потребують і зимового поливу, відомо далеко не всім. При цьому одне з найважливіших занять в саду взимку — полив вічнозелених рослин. Згадайте, чи бувало у вас, що цілком зимостійкий чагарник в якусь зиму раптом вимерз? Можливо, він не замерз, а якраз висох, бо йому не вистачило вологи взимку. Які рослини треба поливати зимою і чому це важливо, читайте  в нашій статті.

Кущ піраканти під снігом

Які рослини необхідно поливати взимку

Чому деякі рослини потребують зимового поливу

Може здатися, що взимку рослинам вода не потрібна, тому що вони переживають період спокою і припиняють ріст. Однак є одна особлива група рослин, вічнозелені види, які зберігають своє листя цілий рік. Повністю ці рослини на зиму не впадають в сплячку. Їх життєві процеси тільки сповільнюються!

Листя вічнозелених видів взимку росте повільно, але, як і влітку, вони виділяють частину води, що міститься в них, через крихітні щілини (процес транспірації). Взимку цьому процесу сприяють великі перепади температури, морозний вітер і сильне сонячне світло. Внаслідок цього з часом тканинам вічнозелених рослин починає бракувати води — вони не в змозі поглинати її з мерзлої землі й починають хворіти на так звану фізіологічну посуху.

Вічнозелені рослини, які ви не поливаєте взимку, іноді гинуть, не доживаючи до весни. Ви думаєте, що вони замерзли, але насправді вони просто висохли!

Читайте також про важливість снігозатримання в саду.

Поливайте ці рослини взимку!

Щоб запобігти висиханню, хвойні та вічнозелені рослини (в тому числі верес, рододендрони, самшит, бруслина, плющ, магонія падуболиста, пахісандра верхівкова), які вирощуються в саду в ґрунті та в контейнерах, необхідно час від часу поливати. Особливо, коли снігопади мізерні або відсутні зовсім. Звичайно, ми не можемо цього робити, коли на вулиці мороз. Поливаємо кущі під час відлиги, коли деякий час температура повітря тримається вище нуля.

Поливаючи рослини взимку, особливо слід пам’ятати про види з великими пласкими листками, які швидше засихають, оскільки пропускають більше води (наприклад, магонія, рододендрон, плющ). Рідше поливаємо види з дрібним або дуже редукованим листям (наприклад, хвойні). Також слідкуйте за тим, щоб не намочити листя рослини під час поливу.

Часто вирощувані в садах вічнозелені чагарники, які потрібно поливати взимку:

  • падуб (Ilex),
  • самшит вічнозелений (Buxus sempervirens),
  • піраканта (Pyracantha),
  • рододендрон (Rhododendron),
  • лавровишня лікарська (Prunus laurocerasus),
  • магонія падуболиста (Mahonia aquifolium).

На основі матеріалу з сайту zielonyogrodek

Натхнення!

ЗЕЛЕНА САДИБА.