У багатьох садівників кожну весну одна і та сама проблема. При посіві овочів та квітів багато хто забуває, що і де посаджено. Особливо це проблематично, коли йде підсівання культур. Таблички з підписами допоможуть відслідкувати види розсади, час посіву і ідентифікувати сорти. Для посівів у відкритий грунт та при висадці розсади краще використовувати водовідштовхувальні промислові маркери, стійкі до ультрафіолетового випромінювання і високих температур. Питання — на чому писати? Бірки для маркування посівів можна купити готові, їх зараз дуже багато, але можна зробити їх і з підручних засобів своїми руками. Саме такі приклади ми зібрали сьогодні у нашій підбірці.

markuvannya-posiviv-pidruchnimi-zasobami-45-idej-01-1024x683-7898189

Маркування посівів підручними засобами

З чого можна зробити маркери для посівів?

Ось лише кілька прикладів бірок, які можна зробити самостійно:

  • Доступне та просте рішення — напис маркером на гладеньких пласких камінцях.
  • Надійним та недорогим способом є використання пластикових ножів, ложок або виделок, які ручкою втикаються у ґрунт, а зверху на пласкій частині робляться написи.
  • Також написи робляться на корках від винних напоїв, які втикаються у загострений прутик або проволоку.
  • Досить гарний та природний спосіб — написи на дерев’яних палицях. Для цього потрібно заготувати гілочки з дерева, а зверху з двох сторін заточити ножем плаский простір, на якому зробити написи.
  • Відмінна ідея — перетворити старі непотрібні ложки на незвичайні маркери для грядок, розмалювавши їх.
  • Дерев’яні прищепки гарно підходять для бірок. Для цього їх потрібно закріпити на палицю, підписати та встромити у грядку.
  • Ми часто купуємо напої у жестяних баках та викидаємо їх, а даремно, адже із них можна зробити гарні довговічні маркери для рослин. Потрібно зрізати із банки верх та низ, щоб залишилась рівна середина та вирізати бірку потрібного розміру. Її легко можна закріпити на дерев’яній палиці.

Звичайно, варіантів може бути набагато більше, для цього, як завжди, потрібно використати свою фантазію та творчі здібності.

Маркування посівів підручними засобами — фото без коментарів

Натхнення!

ЗЕЛЕНА САДИБА.