Якщо ви вирощуєте часник, то знаєте, що в червні-липні в озимого часнику треба обірвати стрілки. Часник стрілкується, щоб мати можливість розмножитися насінням, але якщо вам цього не потрібно, треба обірвати стрілки, щоб рослина всі сили спрямувала на розвиток головки часнику. А куди подіти часникові стрілки? Викидати? Ні в якому разі! Це дуже цінний і з точки зору смаку, і з огляду на поживність продукт. З часникових стрілок можна приготувати дуже багато смачних страв. Про суп-пюре з часникових стрілок і шпинату ми вже якось писали. Сьогодні пропонуємо вам рецепт часникової пасти від Людмили Воропаєвої.
Споживання часнику, лікарської і харчової культури, яка належить до спецій, надзвичайно корисне для здоров’я людини, при цьому – усіх його частин, як головок, так і стрілок. Останні багаті на натрій, калій, сірку і інші мінеральні речовини. А ще – вони надзвичайно смачні! Якщо ви цього досі не знали, то просто не вмієте їх готувати 🙂
Найпростіше, що можна зробити з часникових стрілок – заморозити на зиму (попередньо помити, висушити і подрібнити). При цьому квіткові бруньки треба обрізати. Вони не придатні до споживання. Потім заморожені стрілки з часнику можна додавати, як приправу в кінці приготування перших і других страв. Але в рази смачніше, якщо ви їх заморозите у вигляді часникової пасти. І використаєте за тим же призначенням.
Крім стрілок часнику, для приготування часникової пасти за цим рецептом нам знадобиться:
Також ви можете додати до часникової пасти різноманітні натуральні добавки. Наприклад, миндальні пелюстки (як це зробила автор рецепту).
Людмила Воропаєва: «Я заготавливаю чесночные стрелки, пока они закрученные. Тогда они самые мягкие, и значит – пора приступать к их заготовкам. Срезаем стрелки с чеснока, отрезаем цветочную почку, моем и режем на небольшие куски.»
А далі використовуємо м’ясорубку чи блендер, що є під рукою, щоб перетворити часникові стрілки на однорідку масу – пасту. Додаємо оливкову олію. Скільки? Пробуйте. Паста може бути більше чи менше жирнішою, все залежить від ваших особистих вподобань.
Солимо і додаємо трави і різноманітні натуральні добавки, наприклад, миндальні пелюстки.
Ось і все. Паста зі стрілок часнику готова! Викладаємо її в стерилізовані баночки, зверху додаємо для кращого зберігання ще трохи оливкової олії і зберігаємо в холодильнику чи погребі. Можна часникову пасту і заморозити – в зіп-пакетах чи інших ємностях.
Використовуємо часникову пасту, як приправу до різноманітних страв – при приготуванні часникового масла, м’яса, для різних соусів. Вона додасть неповторного смаку і аромату вашим улюбленим стравам. А яка смачна з нею молода картопелька! 🙂
Рецепт і фото Людмили Воропаєвої,
спеціально для ЗЕЛЕНОЇ САДИБИ.