Маркери для рослин своїми руками — 10 простих ідей

Маркери у саду та на городі допомагають запам’ятати назву та сорт рослини, не пошкодити ті види, які сходять пізніше, відслідковувати сортові відмінності у рості однієї рослини та ін. Можна купити звичайні магазинні пластикові маркери, а можна зекономити кошти і зробити маркери своїми руками, застосувавши вже використані матеріали. Якщо прикласти деякі зусилля, маркери будуть не тільки виконувати практичну функцію, а ще й стануть окрасою вашого саду. Є купа ідей, як зробити маркери для рослин своїми руками, але ми відібрали 10 найпростіших та найдоступнішх, які легко може зробити кожен господар при мінімумі зусиль та витрат.

Маркери для рослин своїми руками — 10 простих ідей

Маркери для рослин своїми руками — 10 простих ідей

1. Маркери для рослин своїми руками з розбитих глиняних горщиків

Шкода, коли розбивається горщик, але тепер можна не сумувати, а дати йому друге життя. З черепків можна зробити чудові маркери для рослин у городі.

  • Визначіться, де ви хочете розмістити маркери. Так ви зрозумієте, скільки вам потрібно їх підготувати. Як правило, нам треба буде трохи вільного місця, щоб прилаштувати навколо рослини горщик.
  • Виберіть частину горщика під кожну рослину. Оскільки різні рослини можуть займати різну кількість місця, треба це прораховувати.
  • Напишіть назву рослини зверху на черепку. Намагайтесь писати розбірливо, щоб потім не гадати, що ж там росте. Для краси і витриманості в одному стилі можна використовувати трафарет.
  • Дайте фарбі висохнути перед тим, як розмістити маркер у садку або городі.
  • Прилаштуйте частину горщика так, щоб він огинав обрану рослину. Не поспішайте одразу глибоко його втиснути в землю, придивіться, поміняйте кілька положень перед тим, як остаточно визначитись з ідеальним розташуванням. Можна навіть створити ілюзію, що рослини ростуть прямо з горщиків, оформивши їх відповідним чином.

yak-zrobiti-markeri-dlya-roslin-z-rozbitix-gorshhikiv-2-1024x683-9291300

Маркери для рослин з розбитих горщиків

Корисні підказки:

  • Можна створити цілий паркан, викладений черепками глиняних горщиків. Виглядатиме оригінально і дуже гарно.
  • Для краси, окрім самої назви рослини, маркер можна розмалювати цікавими візерунками, наприклад, листочками, завитками, сердечками або смайликами. Це також чудова ідея – як цікаво та корисно провести час з дітьми, задіявши їх у розписуванні горщиків.
  • Щоб зробити малюнки на черепках, можна наклеїти на шматку горщика фігурки зі скотчу різної форми, наприклад, трикутної чи кружечками, пофарбувати його, а коли фарба висохне, зняти скотч. Вийде симпатичний візерунок.
  • Цікава ідея для декорування черепків з дітьми – лишити відбитки дитячих рук на горщику.

2. Маркери для рослин своїми руками з винних корків

Для їх виготовлення нам знадобляться: винні корки, палички (можна підібрати тонкі міцні гілочки), перманентний маркер і ножиці або ніж.

Спочатку маркером пишемо назви рослин на корках. Потім палички підрізаємо навскіс, щоб гострим кінчиком було легше проштирхнути корок, і нанизуємо їх вздовж корків.

Маркери для рослин з винних корків (вертикальні)

Маркери для рослин з винних корків (вертикальні)

Якщо на вашій дачі залежалися старі виделки, якими ви вже кілька років не користувалися, але шкода викидати, я вас вітаю: тепер можна знайти їм нове та оригінальне застосування. Маркери з винних корків можна горизонтально нанизати на зубчики вилок, а самі ручки вкопати в землю поруч з рослинами. Задля краси можна понамотувати на ручки джутовий шпагат.

Маркери для рослин з винних корків на виделках

Маркери для рослин з винних корків на виделках

3. Маркери для рослин своїми руками з алюмінієвих банок для напоїв

Це не найпростіший спосіб зробити маркери для рослин і не самий вишуканий, але він безкоштовний, допомагає вторинно використати алюмінієві пляшки і, загалом, це цікаво спробувати.

Маркери для рослин з алюмінієвих пляшок

Маркери для рослин з алюмінієвих банок

Спочатку треба обрізати верхню та нижню частини банки, потім саму основу-циліндр розрізати так, щоб утворився прямокутник.

Спосіб виготовлення маркерів для рослин з алюмінієвих банок

Спосіб виготовлення маркерів для рослин з алюмінієвих банок

Потім розкреслюємо полотно, яке у нас утворилося, на маркери необхідних нам розмірів та форм і вирізаємо ножицями. Вони можуть бути просто прямокутні, а можна повирізати вигадливі форми на ваш смак та фантазію. Назви рослин можна витиснути чимось гострим. Мені служила ручка, в якій закінчилося чорнило.

Щоб вийшло більш ошатно та красиво, можна спочатку написати назву на папері, обвести його з іншого боку листка, щоб вийшов дзеркальний напис ззаду наперед, потім прикласти його до задньої сторони маркера і по цьому віддзеркаленому напису надряпати назву рослини на звороті бляшанки. У вас вийде випуклий напис, який також можна оздобити візерунками та малюнками квіточок, сердечок тощо.

Можна включити фантазію та урізноманітнити форми маркерів

Можна включити фантазію та урізноманітнити форми маркерів

4. Маркери для рослин своїми рукми з перевернутих пляшок для вина

Цей спосіб дуже простий та швидкий. Нам потрібна лише пляшка від вина та фарба або перманентний маркер для напису. Якщо ідея спообалася, а порожня пляшка не знайшлась, це гарний привід провести приємний вечір з друзями або рідними за келихом смачного вина 🙂 А порожню пляшку можна буде використати у своїх городньо-садових справах.

Маркер для рослин з перевернутої пляшки для вина

Маркер для рослин з перевернутої пляшки для вина

5. Маркери для рослин своїми руками з гілок

Ще один абсолютно безкоштовний спосіб зробити маркер для рослин своїми руками – знайти міцні тверді гілочки, один край стесати навскіс, знявши при цьому кору, на дереві маркером написати назву рослини і вуаля – маркер готовий!

Маркери для рослин з гілочок

Маркери для рослин з гілочок

6. Маркери для рослин своїми руками з перевернутих глиняних горщиків

Ми вже писали про те, які оригінальні маркери можна робити з розбитих горщиків. Але якщо горщик цілий, але лежить без діла, спеціально бити його не треба. З нього теж вийде помітний садовий маркер. Щоправда, він займе більше місця, ніж інші маркери своїми руками, але якщо це не проблема, то це чудове використання старих горщиків.

Маркери для рослин з перевернутих горщиків

Маркери для рослин з перевернутих горщиків

І, звісно, якщо є натхнення, крім назви рослини, можна розмалювати його яскравими веселими малюнками. Це також цікава забавка для дітей. Ось легкі та оригінальні ідеї для розфарбовування горщика, які мені сподобалися.

yak-zrobiti-markeri-dlya-roslin-z-rozbitix-gorshhikiv-7-1024x674-4021674

Декорування маркерів для саду та городу метеликами

Декорування маркерів для саду та городу відбитками долонь

Декорування маркерів для саду та городу відбитками долонь

Декорування маркерів для саду та городу сердечками та кружечками

Декорування маркерів для саду та городу сердечками та кружечками

7. Маркери для рослин своїми руками з цегли

Чудесна ідея для тих, хто постійно щось будує на свої дачній ділянці. Берете просто цеглину і пишете на ній маркером або фарбою назву рослини, яку хочете позначити. Такий маркер важко буде не помітити чи загубити.

Маркери для рослин з цегли

Маркери для рослин з цегли

8. Маркери для рослин своїми рукамиз пластикових упаковок

Пластиковим посудом час від часу користуються майже всі люди, тому чому б не проявити турботу про нашу Землю і не використати його повторно у корисних цілях? Можна взяти пластикову склянку, тарілку або упаковку з-під якогось продукту (краще обирати білого кольору), розкреслити її на маркери необхіної форми та розміру та вирізати ножицями.

Маркери для рослин з пластикових склянок

Маркери для рослин з пластикових склянок

Тарілку можна просто різати, а у випадку зі склянкою спочатку треба обрізати дно, розрізати склянку і розкреслювати маркери на полотні, яке отримали.

У маркері роколюємо дірку, просуваємо нитку, і можна його вішати на рослину або обмотати навколо підходящої палички та встромити її в землю.

9. Маркери для рослин своїми руками із каміння

Ще одна проста, але оригінальна ідея для саду – маркери з каміння. Наступного разу, коли будете відпочивати на кам’янистому пляжі, не забудьте приглянути собі симпатичні камінчики. Можна обрати світлі, на них буде чітко читатися напис темного кольору, наприклад, чорним перманентним маркером. Можна також обрати темне каміння, тоді виграшно виглядатиме напис білою фарбою, як на фотографії. Чим більш гладкий камінь, тим легше на ньому буде писати.

Маркери для рослин з каміння

Маркери для рослин з каміння

Якщо є час та натхнення, маркери можна розмалювати яскравими фарбами, навіть зобразити саму рослини, не лише її назву. У такому випадку можна використовувати акрилові фарби, але щоб ефект лишився на довгий час, після висихання фарби камінь потрібно покрити прозорим лаком.

Маркери для рослин з каміння

Маркери для рослин з каміння

10. Маркери для рослин своїми руками з пластикових ножів, виделок та ложок

Ще один простий та швидкий спосіб виготовити маркери для рослин власноруч при мінімумі затрат – зробити їх з використаних пластикових приборів. Просто візьміть пластикові виделки, ножі або ложки і напишіть на них стійким маркером назву рослини. Їх легко встромити в землю поруч з саджанцем.

Маркери для рослин з пластикових ножів, виделок, ложок

Маркери для рослин з пластикових ножів, виделок, ложок

На сьогодні це всі ідеї щодо того, як створити яскраві маркери для рослин з підручних матеріалів. А які маркери використовуєте ви, дорогі читачі? Поділіться своїм досвідом в коментарях до статті.

Натхнення!

Галя Константинович,

ЗЕЛЕНА САДИБА.