Прості новорічні композиції з шишок для дітей і дорослих

Чим зайняти дітей в передноворічні дні — щоб і цікаво, і часу багато не забрало, і допомога, і запам’яталося?! Дайте їм можливість створити прості новорічні композиції з шишок! Сходіть разом в ліс або парк, наберіть шишок і творіть красу своїми руками! Адже чарівне відчуття свята створюємо ми самі в процесі підготовки до нього. Повірте, допомагаючи дітям зробити з шишок новорічний підсвічник або різдвяний віночок, ви і самі отримаєте море задоволення! І, як бонус, безкоштовний оригінальний новорічний декор.

Прості новорічні композиції з шишок для дітей і дорослих

Прості новорічні композиції з шишок для дітей і дорослих

Перед тим як використовувати зібрані шишки для створення новорічних композицій, їх потрібно добре промити від бруду і висушити при кімнатній температурі. Як правило, днів за п’ять шишки повністю висихають і розкриваються у всій своїй красі. Новорічний декор з сухих шишок не деформується з часом і може використовуватися кілька років поспіль.

Читайте також нашу статтю Новорічний декор своїми руками – 50 фото.

Шишки легко задекорувати за допомогою клея з блискітками в тюбиках

Шишки легко задекорувати за допомогою клея з блискітками в тюбиках

Новорічний декор з шишок для самих малюків

Що нам знадобиться, крім шишок? Та все, що є під рукою! На вибір:

 • лак для нігтів з блискітками;
 • клей в тюбиках з блискітками;
 • гуаш + пензлик + баночка для води;
 • білі кульки – наповнювач подушок або іграшок + клей ПВА;
 • повстяні кульки + клей ПВА.

Підготуйте дитині робоче місце і покажіть, як зі звичайної шишки можна зробити новорічну. Розфарбуйте або обклейте першу разом, а далі, якщо малюк вже привчений до самостійності, він зможе надовго захопитися заняттям і присвятити йому навіть цілий вечір.

Якщо в сім’ї кілька дітей, кожен може зробити свій варіант шишок, в залежності від віку і складності. У нашому випадку найскладнішими у виконанні виявилися шишки, обклеєні пінопластовими і повстяними кульками.

Обов’язково захоплюйтеся кожним витвором малюка, тому що в нього вкладено працю і старання! І якщо навіть щось десь вийшло не дуже акуратно, повірте, цього, крім вас, ніхто не помітить.

Шишки можна розфарбувати фарбами

Шишки можна розфарбувати фарбами

Де використовувати новорічні шишки?

Знайдіть новорічним шишкам особливе застосування – вони не повинні залишитися без діла! Ви можете використати їх, створюючи більш складні новорічні композиції з шишок – вінок або підсвічник (нижче читайте, як).

Але якщо до віночка ваші діти ще «не доросли», а у вас на нього немає часу, то можна піти простішим шляхом. Складіть шишки в скриньку, в декоративну коробку або в підставку для фруктів, додавши кілька ялинових гілочок і новорічну мішуру. Покладіть одну за одною на камін, уздовж блискучого дощику. Зробіть з шишок невеликі новорічні ялинки для святкового столу, поставивши в маленькі квіткові горщики. Встановіть на перевернуті келихи, або покладіть під них. Приклейте до шишок мотузку або яскраву стрічку і повісьте їх на ялинку, як новорічні іграшки.

До речі, ялинкові іграшки з шишок можна презентувати улюбленим бабусям і дідусям, як подарунки від онуків. Хіба є щось дорожче, ніж подарунок, зроблений власноруч улюбленим малюком?

Шишка з приклеєними кульками з наповнювача для іграшок

Шишка з приклеєними кульками з наповнювача для іграшок

Новорічна композиція з шишок — різдвяний віночок

Якщо у вашій родині є діти середнього шкільного віку і старше, їм сподобається виріб з шишок складніше – різдвяний вінок. Для його приготування вже потрібен клейовий пістолет, але решта можна виконати з тих же шишок і новорічної мішури, які є в наявності.

Що використовували ми для свого віночка:

 • картон;
 • клейовий пістолет;
 • шишки;
 • голочки або гілочки сосни;
 • новорічний дощик;
 • яскрава стрічка.

Виріжте з картону круг. У нашому випадку це невеликий діаметр, всього 25 см, тому що чим більше вінок, тим твердіше потрібна йому основа і більше шишок. Якщо наявний у вас картон не дуже щільний, підготуйте два кола і склейте їх між собою. У колі виріжте серединку.

Розкладіть по картонному колу шишки. Деякі з них можуть дивитися на вас носиком, інші лежати бочком, або всі йти в одному порядку, головне, щоб вони якомога щільніше і акуратніше заповнили простір. Приклейте їх клейовим пістолетом.

Приклейте шишки пістолетом до картонної основи

Приклейте шишки пістолетом до картонної основи

Заповніть простір, що залишився між шишками, пухнастою ялинкової гірляндою – вона приховає голі ділянки картону і додасть вінку акуратний завершений вигляд. Найпростіше намотати її навколо картонної основи між шишками.

Обов’язково додайте фокусні елементи. У мене це яскрава стрічка і два шматочки зеленої ялинової гілочки.

Щоб бант на різдвяному віночку вийшов акуратним, сформуйте його заздалегідь, і вже готовий вклейте на потрібне місце за допомогою клейового пістолета. Знайдіть місце для соснових гілочок. Приклейте їх.

Насправді, це найпростіший приклад різдвяного вінка. Можна купити спеціальну основу з пінопласту для віночка або зробити її самому. Для цього згадане картонне коло рівномірно обмотують зім’ятим папером, обв’язують мотузкою і акуратно загортають мішковиною або стрічкою. Тобто, основа не повинна бути плоскою, щоб шишки можна було клеїти не тільки зверху, але і з боків. Шишки моно використовувати не тільки соснові, а й ялинові.

Як зробити більш складний і цікавий новорічний віночок з шишок і не тільки, читайте в нашій статті Новорічний віночок своїми руками – майстер-клас від Людмили Воропаєвої.

Ви можете додати в свою композицію що завгодно: гілочки хвойних рослин, жолуді, волоські горіхи, палички кориці, кольорові стрічки, штучні сніжинки, висушені кружечки апельсинів …

Простий різдвяний віноок з шишок

Простий різдвяний віноок з шишок

Підсвічник з шишок своїми руками

Процес виготовлення свічника з новорічних шишок майже не відрізняється від створення різдвяного вінка. Різниця тільки в тому, що в круглій основі ми не будемо вирізати серединку.

Що нам знадобиться:

 • картон;
 • шишки;
 • клейовий пістолет;
 • волоські горіхи + фольга або блискучий лак для нігтів;
 • зелені ялинові чи соснові гілочки;
 • блискуча новорічна гірлянда;
 • світлодіодна свічка (якщо будете використовувати справжню свічку, обов’язково вводьте її в композицію разом зі скляною ємністю, яка убезпечить підсвічник від загоряння);
 • дрібні новорічні кульки.

Виріжте з картону довільний круг. Ми для себе вибрали діаметр 25 см. Якщо картон не дуже щільний, підготуйте дві основи і склейте між собою – це платформа нашого свічника, вона повинна бути надійною.

Пофарбуйте або оберніть фольгою горіхи. Вони можуть залишитися і не розфарбованими, але в більш яскравому варіанті здатні стати красивим акцентом підсвічника.

Розкладіть по картонній основі шишки. Додайте в композицію горіхи. Приміряйте, де буде стояти свічка, щоб заздалегідь залишити для неї місце. Всі деталі приклейте клейовим пістолетом.

Підсвічник з шишок своїми руками

Підсвічник з шишок своїми руками

Поставте на місце свічку. Заповніть простір, що залишився між шишками і свічкою, блискучою ялинковою гірляндою, так, щоб не залишилося порожнього місця.

Додайте яскраві акценти: наприклад, невеликі новорічні кульки.

Разом з дітьми буде також дуже цікаво попрацювати над ароматним новорічним декором — дивіться фото нашої статті Новорічні прикраси з цитрусових — 26 фото.

Дорогі читачі! Підготовка до Нового року і Різдва може принести не менше радості і тепла в ваш будинок, ніж самі свята. У передноворічній метушні виділіть час для спільної творчості з дітьми, і відчуття того самого новорічного Чуда вам забезпечено!

Оксана Гула,

Ботанічка.