Інтер’єри спалень — 30 ідей з фото

Спальня — основне місце для відпочинку вдома. Проте інтер’єр спальні можна використовувати і як домашній офіс, і кінозал, і місце для проведення часу з близькими тощо. Незалежно від ваших уподобань у дизайні, спальня має бути місцем, де ви зможете максимально розслабитися після насиченого дня та відновити свої сили перед наступним.  Саме тому слід продумати оздоблення цієї кімнати детально. Як зробити спальню затишною та функціональною? Хоч смак у кожного індивідуальний, є деякі елементи, які роблять кімнату універсально затишною: це зручне ліжко, м’яке освітлення та деталі декору, що створюють відчуття справжнього дому. Сьогодні ми зібрали 30 фото інтер’єрів спалень для вашого натхнення та поради від дизайнерів.

Інтер'єри спалень, фото

Інтер’єри спалень — 30 ідей з фото

Як зробити спальню затишною?

Кольори

Більшість людей обирають пастельні кольори для стін спальні. Кремовий, лавандовий, світло-блакитний та інші нейтральні кольори дійсно гарний вибір для спальні. Ви можете пофарбувати свою спальню і в темний або насичений колір, але при умові, що у кімнату буде потрапляти багато природного світла. Інакше вдень у спальні буде досить пригнічена атмосфера. При цьому краще уникати занадто яскравих кольорів — червоного або кислотних.

Світло

Спальня має бути добре освітлена в темний час дня, для цього вам знадобиться якісне стельове освітлення, а також додаткові настільні або підлогові лампи, щоб регулювати кількість світла під потреби.

Меблі

Найголовніший предмет у спальні — це, звичайно, ліжко. Здається, що його потрібно знайти в першу чергу, проте все зовсім навпаки — краще підбирати ліжко вже після того, як ви визначитесь із кольором стін, освітленням та основними елементами майбутнього інтер’єру. Воно має поєднуватися із всім цим.

Ліжко краще обирати так, щоб воно не займало увесь простір кімнати. Не всюди можливо буде поставити кінг-сайз ліжко, бо краще поставити ліжко трохи менше і залишити місце для інших потрібних меблів та простору для вільного пересування.

Але в інтер’єрі  затишної спальні знадобиться не тільки ліжко. Продумайте основні сценарії вашого звичайного дня. Якщо ви читаєте — книгу має бути де покласти, і організуйте додаткове освітлення, якщо п’єте воду вночі — потрібно десь поруч поставити склянку, якщо плануєте у спальні робити макіяж — має бути туалетний столик тощо. Як мінімум, слід поставити в спальні один комод та тумбочку або невеликий столик. А вже якщо простір дозволяє, можна продумати і варіанти зберігання речей, такі як шафи або гардеробна.

Не залишайте в кімнаті тільки одне місце для сидіння у вигляді ліжка. Додайте ще декілька. Наприклад, крісло у кутку, лаву біля ліжка, пуф тощо.

Декор

Інтер’єр спальні не слід перевантажувати великою кількістю декоративних елементів, але і без них залишати кімнату не можна. Особливу увагу зазвичай приділяють декоруванню стіни за узголів’ям. Це може бути картина або декілька, акцентна стіна, фотографії тощо.

Читайте також нашу статтю Як оформити узголів’я ліжка у сучасному інтер’єрі — 20 ідей з фото.

Той самий затишок в спальню приносить в основному текстиль: якісна постіль, цікаві декоративні подушки, ковдра, штори, килим… Навіть якщо ви не любите килими як і я, постеліть маленьку доріжку біля ліжка, на нього і приємніше вставати після сну, і візуально він там дуже доречний.

Не забувайте про створення атмосфери: свічки ароматні дифузори, рослини та квіти… Це все і покращує настрій, і виглядає стильно.

Читайте також наші статті:

Інтер’єр спальні — фото без коментарів

Натхнення! 

ЗЕЛЕНА САДИБА.